Muhasebe Olmasaydı Ne Olurdu
       Merhaba arkadaşlar sizler  muhasebe ve muhasebenin öneminden bahsedeceğim , Muhasebe olmasaydı sorusuna kendimce yorum yapacağım
       Öncelikle muhaebe nedir ? onu öğrenelim Muhasebe; işletmelerin mali işlemlerini kaydeden sınıflandıran, özetleyen ve raporlayan (bilanço, mizan gibi raporlar ) bir bilimdir.
         Muhasebe ilk olarak ne zaman ortaya çıkmıştır? diye soracak olursanız tarih içerisinde ilk muhasebe kayıtlarının ne zaman ve hangi medeniyet tarafından kullandığı ile ilgili kesin bir bilgi mevcut olmamakla birlikte. Muhasebe tarihçilerine göre ilk yazı ve sayıların kullanılmaya başlandığı mezopotamya uygarlıklarında ve eski mısır’da muhasebe uygulamalarının başlandığı kabul edilmesi yönündedir.

          Muhasebe Önemlimidir?

Evet bence çok ama çok önemlidir çünkü muhasebe olmasaydı herşey çok karmaşık bir şekilde olurdu.Devlet vergi tahsilatı yapamazdı , çünkü işletmelerin ne kadar gelir ve ne kadar giderinin olduğunu bilemezdi , beyanname sistemi olmazdı, ayrıca Bankacılık sistemi de olmazdı veya olsaydı bile bu kadar çok gelişmezdi çünkü işletmelere kredi verecek olan bankalar işletmelerin mali raporlarındaki bilgileri bilemezdi 
       Konuyu fazla uzatmak istemiyorum inanın bana bu konu hakkında sayfalarca yazabilirim ama siz okuyucularımu fazla sıkmak istemedim bu konuda hakkında ileriki zamanlarda tekrar makaleler yazacağım eğer sizde bu konu hakkında bişey söylemek isterseniz veya şöyle olsaydı şöyle olurdu demek isterseniz lütfen kendi düşünceniz için yorum bölümünde yazmak istediklerinizi yazın.