GenelKişisel

İnsanların Canını Alan Yeşil Zehir Bonzai Nedir Ne Değildir

 Bu yazıyı diğer sitelerimde’de paylaşmıştım burada ‘da paylaşmak istedim çünkü bu konu gerçekten çok önemli özellikle gençlerimizin canlarını alan bu zehir ülkemizde hızla yayılmaya başlandı ve tek kullanımda dahi insanı krizlere sokabilen hatta anında öldürebilen çok ama çok kötü bir zehir ne yazık ki insanlar para uğruna gençlerimizi insanlarımızı zehirliyorlar lütfen bu konuda dikkatli olalım , kullanmayın hatta çevrenizde kullanan varsa lütfen engel olun  ve  lütfen 5 dakikanız ayırın yazıyı sonuna kadar okuyun ben kullanmıyorum okumama gerek yok demeyin siz kullanmayabilirsiniz ama çevrenizde kullanan birisi varsa okuduklarınızı ona anlatırsanız belki kim bilir bir can kurtarmış olursunuz.
 

Bonzai uyuşturucu nedir ve zararları nelerdir?

Bonzai kullananlar  jamaica kullananlar bonzainin  zararları jamaica’nın zararları
bon (tabak), sai (ağaç) kelimelerinden oluşan bonsai kelimesi, tabak ya da taş üzerinde yetiştirilen, minyatürilize edilmiş ağaçları ifade eder. Türkçeye bonzai olarak geçmiştir...  Bundan 3 4 yıl önce piyasada olmayan bu uyusturucu madde son zamanlarda  ülkemizde ve dünyada hızla yayılmaktadır. Herkes buna yönelmektedir.  Çok tehlikeli olan bu uyuşturucu  tek seferde bile ölüm riski oluşturabiliyor ve öldürüyor. Örneklerini belki görmüş ve ya duymuşsunuzdur.Tek bir duman bile öldürebilir ölüm riski vardır   zamanın en tehlikeli  uyuşturucuları arasındadır. Kullanıldığı zaman  terleme ağız kuruluğu Bad trip Yani ölüm tribide denir buna ölüm  tribine girildiği  zaman ölüm riski % 99 dur  bir anda korku  dünyadan başka  bir yere  gidiş halüsinasyon görme öldüğünü ve yahut öleceğini düşünme düşüncesi kullanan gençleri kalp krizi geçirip  o anda ölümüne neden olabiliyor.

Eğer  canınızı seviyorsanız bir kere dahi olsa içmenizi tavsiye etmem. Mutluluk yerine  mutsuzluk tedirginlik uyuşukluk veren bir maddedir. Hiç uğruna böyle şeylere bulaşmaya   gerek  yok! En çok ölüm getiren maddelerin arasında yer alan bonzai adlı ölüm tuzağını   son kez ismini duyun ve unutun  hayatınızda bu ismi duymamış olun ve unutun gitsin….

Jamaica gold + jamaica süpram + jamaica VIP + jamaica exterme vs nedir?

Jamica sınıflarına ayrılır yukarıdaki başlıktaki gibi  isimleri vardır kalitesine  etkisine göre bu isimler değişmektedir. Eskiden yasal olan bu maddeler yakın bir zamanda ülkemizde uyusturucu sınıfına girmiş bulunmaktadır. Cezalarıda çok ama çok ağırdır. aslında buda bir bonzai  çeşitir  sadece  geldiği ülke  yetiştirildiği ülke jamican olduğu için  ismi bu şekil olma ihtimali yüksektir.

Bu maddede bonzai kadar  tehlikeli hatta ve hatta ondan daha tehlikelidir. Aynı şekilde nefes daralması ani kan basıncı yükselmesi ates basması ne oluyor bana bura nere nerdeyim öldümmü ölücemmi korkuları içinde korkutarak kalp krizi geçirip öldüren bir maddedir..

Tek dumanda bile ölüm riski % 99 olan bünyeye göre ve ya kullanıcıya göre bu değisir sonuçta anlık ölümlere neden olan bir maddedir. Uzun süre kullanımında ne gibi belirtiler oluyor diyeceğim ama bu maddeyi 2 sene kullanan  hiç görmedim.   5 6 kez kullanımdan sonra  vücutta çıkan belirtiler sunlardır: Jamaica ve bonzai için Geçerli , Vucutta kocaman kocaman sivilceler  deri hastalıkları saç dökülmesi hafıza kaybı ve delilik gibi.. Yani ölmeseniz bile kesinlikle bir yerden zarar göreceksiniz – En Önemlisi canınız gitmese bile  sağlığınız gidecek..

Bonzai ve Ölüm Tribi

Bonzai, denilince  akla en çok gelen  ölüm tribidir kuşkusuz nedir bu ölüm tiribi, onu  öncelikle açıklayalım. Ölüm tribi, aslında bir bakıma o anlık panik atak geçirmektir öleceğini sanmak yoğun korkular geçirmek ansızın gelen düşüp bayılcakmış gibi olan, her an kalp krizi geçirip öleceğini düşünmek bir daha hayatına devam edememek bonzai çok içtiğini sanarak keske içmeseydim neden böyle yaptım demek ki  aşırı bir karıncalanma, karıncalanma bonzai’nin çeşidine göre değişir  zehri farklı olan  ilk başta   hafif karıncalanmayla başlar bu karıncalanma korkular arttıkça psikolojik olarak tartar ve  vücudun her tarafını sarar ve dahada hızlanır felç olacakmış gibi bir his oluşur git gide bu artar sonucunda işin içinden çıkılmaz hale getirir insanı  artık yavaş yavaş olan panik hızlanır ve beyninizi korku yüzünden kontrol edemeyecek hale geldiğinizde umudu  kestiğinizde kalp atışları hızlanır bu seferde kalp krizi geçirip öleceğinizi düşünürsünüz kalp ritimleri bozulur korkularına yenilen kimse kalp krizinden ya o an ölür ya bayılır yada belli bir  zamana kadar o şekilde beyninin    bir çok hücresini harcar ve inanılmaz derecede beyninde hasarlar oluşur  tek kullanımda bir şey olmaz diye bir olay yok en basitinden insanın o yaşadığı korku kişinin ömür boyu üstünde taşıyacağı panik atak hastalığına yakalanma şansı oldukça  yüksek.

Ölüm tribinden nasıl çıkılır?

Bu psikolojik yanılgı adını verdiğimiz korku olayından çıkmak insanın kendi  beynine has bir olay, herkes  farklı şekillerde kendini teselli eder ya kurtulur yada sonucu kötü olaylarla karşılaşır. Aslında birazda buna yakalanmamın yada sonucu kötü olmasının tek sebebi biraz cesur olmak o anda  tribe kapılıp korkmamak her ne kadar tasvip etmesem de içilmesini içildiyse  korkuları atıp kafasını yaşamayı sürdürmek diyelim ki bu tribe çok yüksek derecede yakalandınız, o anda yanınızda aynı madde’den bir arkadaşınızla içmiş olsanız  ve bunu ona söyleseniz  yada anlasa o durumunuzu   aynı   etkileri kendisi de kesinlikle yaşayacaktır dedim ya    % 70 den fazlası psikolojik  sizin durumunuzu gören kişi ister istemez aynı psikolojik korkulara girecektir  ama ne olursa olsun bu etkinin en az 15 dk en fazla  1 saat sonra  azalacağını ve geçeceğini düşünerek kendinizi yada beyninizi ikna edebilirsiniz ve de etmelisiniz başka bir alternatifiniz yok her şey beyinde bitiyor.

Bir çok kişinin biz yıllardan beri içiyoruz ve bir şey olmuyor diyen kişilerde var elbette ama bunların sayısı % 5  yada 10 fazla değil her olayda olduğu gibi istisnalar bu durumda da var  onlara bir şey olmadı diye kimseye bir şey olmayacak diye bir kanı yok dikkat ederseniz % 95 civarında   hepsi ölüm tribi ve korku triblerinden   ne hallere geliyorlar çoğunluk normal olması gereken etkileri yaşıyor.

Bu olaydan çıkmanın başka bir yolu aslında psikolojiyi iyi yapan o anda   soğuk yada normal şu ile kafanızı yıkayın vücudunuzu ıslatın gerekirse soğuk duş alın çok etkisi olacaktır. eğer  oturuyorsanız yürürün yada evdeyseniz dışarı temiz havaya çıkın ortamda bazen   onun kafası hızlı olduğundan sabit durmak bu tribe sokabilir  mekan değişin yanınızda çok konuşan kişi varsa ondan uzaklaşın yada susturun bi süre kendi  kendinize  bu durumu yenmeye çalışın ve   göreceksiniz ki  yavaş yavaş kurtuluyorsunuz bu olaydan aslında bonzai’nin bir çok çeşiti var orjinal olanların kafası içildikten 10 dk sonra yavaş yavaş yükselişe geçer  diğerleri ilk dumanda beyne vurur ve ona göre kendinizi ayarlarsınız ama bazıları vardır ki bir kaç duman alırsınız ve  onu kötü sanarsınız ve daha çok asılırsınız sonra 10 yada 15 dk sonra dank diye beyne bir girişi olur o an  zaten ben ne yaptım keske son dumanı çekmeseydim veya bu kadar asılmasaydım dedittricek derecedeki  bonzai yada jamaica çeşitine denk geldiyseniz bunların kafası minimum 3 saat maximum 6 saat kişiye göre değişir bu diğerlerinde  cok aşırı yoğun  kafa aniden başlar   cok kısa sürer ama  ama minimum 10 dk ama sizlere o anki yoğunluk  bir ay gibi gelebilir belki ölüm tiribini o anda  2 yada 3 dakika yaşıyorsunuz  ama size çok uzun zaman gibi gelebiliyor fakat  o 2 3 dakikalık zaman dilimi insanın hayatına bile mal olabiliyor. Hiç değmez değilmi hayatınızı o iki, üç dakikanın çalmasına yalan etmesine izin vermeyin.

Bonzai etkisi

Bonzai yada jamaica etkileri  her uyuşturucu maddede olduğu gibi genel olarak aynıdır ama farklı etkilere de sahip olabilir. Bazıları vardır içer içmez etkisini gösterir dank diye kafaya vurur bazıları 5 yada 20 dakika içerisinde aniden yükselme gösterir bu tür olanların kafası çok uzun sürmektedir şu sıralardaki  maddelerin kafası  15 ile  45 dakika arası sürmektedir bunun nedeni  maddenin içindeki kimyasalların değişikliği yada orijinal olmaması   sonuçta her şeyin sahtesi olduğu gibi bununda sahtesi yapılmakta ve  kat kat  daha zararlı olduğunu düşünmekteyim   her ne kadar az çok içinde hangi maddeler olduğunu bilsek te tam olarak içinde neler var bunu bilemiyoruz ancak yapan kişi yada kişiler bilebilir. Bonzai  tek kullanımda bile  ciddi derecede hasarlar ve zararlar verebilir kullanan kişiler bonzaiyi bu kadar kötülememize kızabilirler ama onlarda bilmiyor  zararını ciddi anlamda bilseler içmezler zaten keyif veren bir madde bile değil bu zehir ben tarım ilacı böcek ilacı olarak adlandırıyorum ve zaten öyle de…

Bonzai Kanda Çıkar mı?

Bonzai denilen madde kan tahrillerinde çıkar elbette  bu maddenin içinde çok kimyasal karışımları olduğu için kanınızda eroin de çıkar kokainde  vb  gibi   binbir türlü madde çıkabilir çünkü bonzai jamaica veya salvia bunların  kimyalarında türlü türlü karışımlar olduğundan   bir çok  kimyasal bileşen çıkabilir sonucunda kana karışan bir maddedir. Kandan çıkma vücuttan tamamen çıkma olayına geline  tam olara bu bilinmez ama  1 ila  3 ay arasında vücuttan   çıkma ihtimali vardır.

Bonzai ilk Nerede Hangi Ülke kullandı?

Bonzai maddesi ilk önce  Türkiyede kullanılmadı ülkemize gelmesi biraz geç oldu ( keşke  gelmeseydi de  şuan onun hakkında da yazmıyor olsaydık ) ilk olarak 2002  yılında Almanya ve ispanya, hemen sonrasında Rusya ve Avustralya ülkelerinde   denk gelinmişti. Ve yavaş yavaş  çok hızlı şekilde   bir çok ülkede adı duyulur olmuş insanlar diğer uyuşturucu maddeleri bir kenara bırakıp bonzai, jamaica adlı zehiri denemeye başlamışlardır. Uyuşturucu kullanıcılarının aslında  maddeye başlamasının en büyük sebebi kesin ve net diyorum ki merak, bazı insanlar vardır meraklıdır her şeyi denemek  görmek yaşamak ister uyuşturucu da aslında    insanların en büyük merakıdır çünkü  o ortamdaki insanlar uyuşturucu maddeyi ve etkilerini öyle bir anlatır ki  örnek verecek olursak    deli gibi sevdiği bir kız olsa bile   öyle anlatamayacak derecede   anlatır. Tabiri caizse üstüne şiirler destanlar şarkılar yapılacak tarzda. O kişi  maddeyi ve etkisini bildiğinden o durumu  kendi  çapında farklılık ve  sahte bir cennet olarak algılıyor kafasında  ani değişimler saçmalıklar  beynin uyuşması ve  sadece mutlu olduğunu hissetmek aslında uyuşturucu bir hayal dir, her kes farklı yaşar etkisini ama genel olarak  etkiler bir çok kişide aynıdır.

Bundan dolayı insanlar ortamlarda  bulunarak  en büyük hatalarını yapıyorlar kullanmasalar bile, çünkü madde ortamının insanın  tek bildiği maddedir muhabbetleri de hep madde üzerine olur kişi ne kadar sağlam olursa olsun  o ortama adımı attıktan sonra işler değişebiliyor “merak” dedim ya “aşk”  “sevgili” “destan” “şarkı” “şiir”   bu sözlerim yukarıda geçti düşünün o ortamdaki kullanmayan kişide   çok büyük merak uyanıyor   çünkü  sözünü  yukarıda ettim neredeyse  yaşadıkları kafanın üstüne şarkılar türküler yazılacak : ) ama  bonzai de durum  hepsinden farklı  aslında  bonzai uyuşturucuda değil sadece zehirdir. ne uyarıcı ne uyuşturucu ne sakinleştirici  tek kelime ile yüksek etkili bir zehridir.

Bonzai’nin içinde ki maddeler nelerdir?

Evet  en önemli bölüm aslında en çok merak etmeniz gereken bölüm burası! Bonzainin içindeki bilinen maddeleri  sıralayacağım bakalım içinde neler neler varmış; Bonzai kokainden daha çok ağır bir  maddedir, bu  zamana kadar  bonzai’nin içindeki maddelerin sadece ve sadece  4/1’i tespit edilebilmiş olmakla beraber binlerce  daha bilinmeyen maddelerin olduğu söyleniyor.  jwh-018 ve hu-210 adında  maddelerin yapılan araştırmalar ve deneylerde  bütün gerçekliği ile ortaya çıkıyor. kalp atışlarında şiddetli hızlanma, kalp krizi hissi, paranoya, aşırı terleme ve endişe/kaygı düzeyinde ciddi artışa neden olduğu saptandı. maddelerden ilki esrarla aynı etkiyi gösteriyor, ikincisi ise etkiyi beş kat arttırıyor.

Şu zamanda  her çeşit bonzai, jamaica var artık  kimileri kendileri yapıyor ve piyasaya sürüyor satıyor    ve onlarda   bunlar kadar  tehlikeli olabiliyor çünkü  içinde neler olduğunu kestiremiyorsunuz zaten içindeki  3  4 maddeyi bilmenin ve uzak durmak için gerekli ve yeterli olduğu kanaatindeyim..

Bonzai Neden İçmemelisiniz?

İlk önce aileni düşün içme! ikinci olarak öbür dünyayı düşün içme ( düşün o şekilde öldün o tirple kalp krizinden gittin sonsuza kadar o korku ile azap çektiğini ) üçüncü olarak vücudunu düşün çok kısa bir  zaman içinde seni senden alır  vücudun işlevlerini kısa bir  zaman sonra yapmamaya başlar  böbreklerin iflas eder dişlerin dökülür başlangıcında tek kullanımda bile büyük büyük sivilceler çıkarır. en önemlisi ölmesen bile sağlığın gider ve sen hiç olursun. dördüncü olarak.

Beyni bitirir sürekli o tirblerle  geçirdiğin günlerin sonunda kısa bir  zaman sonra ya akıl hastası olursun yada acınacak hale düşersin buradaki en önemli şey ölmekten sonra beynin ölmesi zaten o da bir nevi ölmek beyin gittimi her şey gider seni sen yapan beynin  azcık beyininiz var ise onuda üç kuruşluk  zehirle yok etmeyin.

Bonzai Öldürür..

Genel olarak halk dilinde   bonzai  ve bunun gibi madde jamaica içen kişiler  2 sene içinde ölür  denilir   diyelim   en iyi ihtimal 5 senede öldürür değer mi?   Öldükten sonra pişman olursunuz orası apaçık bir gerçek ama  pişmanlıktan önce pişman olup  yeni bir sayfa açarak  dumansız bir hayata merhaba demenin zamanı geldi, ölüm  tribi yaşayan kişiler o anki durumu  anlatabilirler ama tam olarak o trip anlatılmaz  aslında   o an psikolojik olarak ölmüştür o kişi  ama  sadece genede bir umut vardır ve o umut insanı hayata bağlar ve   tripten kurtulunmasına neden olur o an  tövbe eder bir daha yapmayacağım der ama bazıları bu korku olayından sonra bırakırken   etkisi geçmeye başladığı zaman o anki korkulu  kafa   azaldığı için bazı kişiler için ise muhteşem bir olay haline gelir ve belli bir  zaman sonra nasıl olsa ben zirvenin en üstüne çıktım ve kendimi kontrol ederek içerim ve aşırı zirve olmadan o kafayı yakalarım hesabı ile  tekrardan içmeyi deneyebilir yani diğer  taraf korkudan komple bırakırken diğer  tarafta korktuğu halde  o kafanın gizemine kapılıp bağlı kalabilir.

Bırakan taraf için  iyi bir olay diğer taraf için  kötü ve sonu ölümle  bitecek ciddi bir olaydır  bonzai esrar dan 100 kat   daha etkili  tehlikeli derler 100 kat çok azdır  500 kat diyebiliriz ayrıca esrar ile kıyaslanmaması lazım esrar ile bonzai arasında ki  fark    Kars ile İstanbul arasındaki fark kadardır tabiri caizse  bir nevi bonzai  etkisi ilk  baslarda  esrar etkisi sonrasında   o etki    katlanarak çoğalır artık esrar etkisinden çok  değişik yerlere gelmiştir ben esrarı  savunmuyorum  iyi gösteriyormuş gibi algılamayın sakın bonzai kimine göre bağımlılık yapmıyor kimine  göre yapıyor deniliyor bana göre insan  içmek istemediği zaman içmez  vücut istediğini sanmıyorum bağımlılık demek eroin  deki  gibi   alınmayınca  etrafa saldırmak ve o maddeyi o anda içmek ve  vücut’un isteğini yerine getirmek şeklinde olur bu anlattığım fiziksel bağımlılık bu tür bağımlı olduğunu duymadım görmedim bilenler varsa yorumlarda belirtebilirler.

Bir diğer bağımlılık ise   psikolojik bağımlılık  her ne kadar  vücut istemese bile   beyin istiyor örnek vermek gerekirse sigaradan  verebilirim sigarada bir çok türlü bağımlık var hepsi var biz  psikolojik bağımlılığını ele alalım;  bonzai de bu şekildedir  beyin ister  fakat  extacy kokain  ve alkol  gibi   istendiğini sanmıyorum  bunu içen  sürekli içen kişiler varsa bilgilendirirse sevinirim. Yani işin özü şudur; Bırakmak sizin elinizde ne olursa olsun hangi madde olursa olsun beyninize ve nefsinizle  savaşın biliyorum bu  çok büyük savaş olacak ama istedikten sonra herkes bunu başarabilir ve  başardıkça  eskisine göre yeni halinizi analiz edin eski haldeki haliniz mi yoksa yeni haliniz de mi daha mutlusunuz.

 

Bonzai Sizofreni Akıl Hastası Yapar!

Bonzai hangi maddelerden yapıldığı  tam olarak bilinmiyor ama yukarıdaki yazımda   bilinen bir kaç maddesini yazmıştım. Bir kaç dumanda ölüm  tribine sokan    anlatmaya çalıştığımız  bu madde o anki korku endişe ve öldüğünü sanmak veya delirdiğini hissetmek  sonsuza kadar bu şekilde kalacağını düşünmenin ve en önemlisi o anda halüsinasyon göstermesi  örnek olarak etrafına baktığında neredeyim ben diye farklı yerleri görmek korkusunun daha cok artmasına ve o anlık beyinde büyük oluşan büyük hasar, karşısında ki insanı değişik  yaratıklar gibi görmek canavar veya çok küçük yahutta   bir bina kadar gözünde büyüdüğünü görmek vs gibi bu  halüsinasyonlar kişiden kişiye değişir bu o anlık delirmektir ve  çok ciddi hasarlar meydana getirdiğinden zamanla akıl  hastalıklarına en basit olarak panik atak sonrasında  şizofreni  olmasına neden olabilecek kadar tehlikeli  sonucunda bonzainin zararlarını anlatmakla bitiremeyiz ama en ama  ölüm  3 sene içinde gerçekleşebilir ondan öncesinde zaten akıl hastası olmanız bile ölmekten bence daha kötü bir durum olduğu da bir gerçektir.

Bonzai Bağımlılık Tedavisi

İlk önce  kişinin  bırakmayı istemesi, bu tür ortamlardan uzaklaşması ve kullanan arkadaşlarını uyarıp içtiği takdirde onlardan uzaklaşması gerekirse  bulamayacağı  yerlerde olması ve aramaması   kısa bir  zamanda öleceğini düşünmesi hep bir   sonraki sefere bırakacağım  dememesi o anda bırakması kendini kandırmadan zararlarını  iyi analiz edip her aklına geldiğinde kötü sonuçlarını düşünerek  bir adım geri atması.  Tedavinin ikinci aşaması, vücudun maddeden temizlendiği detoksifikasyon dönemidir. Vücuttan arındırma   evresinde maddenin   birden bırakma zamanında  meydana gelen yoksunluk belirtilerine göre ilaç ile tedavi ile  bu belirtileri ortadan kaldırmaktır.  Gerçekten bırakmak istiyorsanız uyuşturucu  tedavisi yapılan sağlık kuruluşlarına en kısa  zamanda müracaat  ediniz.

 

Ölüme  Götüren Ölüm Tribi

Adı üstünde ölüm  tribi  o anda öleceğini sanmak yada delirdiğini sanmak, yada öldüğünü, fark etmez ölüm tribinin genel hayal dünyası budur ölüm  tribine  yakalanmamak için yapmak gereken içmemek ama illa içeceğim derseniz kontrollü içmek birden asılmamak   ama işte bunu ayarlayamazsın genelde kafası geç gelenler  ölüm tribine sokar kafa gelmeyecek sanıp birde asılmak, sonucu   trip  kötü  trip   adamına  göre  değişir ama genelde ölüm  tribine girilir o an ölecekmiş gibi kalp atışlarının hızlanması yani kalp krizi  geçirecekmiş  hissi, aslında bu  tripler panik  ataktır  panik atak belirtisi ve etkisi   aslında olmayan olayı  beyniniz varmış  gibi size lanse ettiriyor  korkunun  ve o durumun verdiği keder  ölüme bile  götürebilir bunu yaşamamak   için esrar da dahil hiç bir şey içmeyin sadece bonzai  yada jamaica değil  esrar‘ın iyisi olursa ve  yüklenirseniz oda ölüm tribine  sokabilir uzak durmak lazım akıllı olmak lazım  o an gelince tövbe bile edersiniz bir  daha içmemek için ama o an aslında son pişmanlık fayda etmesin töbesidir ama öyle yada böyle atlatırsanız asıl  durum bundan sonra bir daha içmemek üzere o anda  tövbe edip yemin etmedin mi? ettin  o  zaman bir  daha içme

Şimdi asıl meseleye gelelim bu  olaydan çıkmamanın bir çok  yolu var oturuyorsan kalk gez oda yetmezse  soğuk havaya çık beynini o durumdan arındırmaya bak unut yani oda olmadı git yüzünü yıka  soğuk suyla oda olmazsa  saçını  başını  yıka oda etki etmediyse soğuk duş al oda etki etmezse  eder eminim bunların çoğu psikolojik olarak   insan  rahatlar kendini geçmesine bırakır aslında durum o kadar  vahim  değil ama  bu maddelerin etkisi insanları korkaklaştırıldığından  sanki çok önemli bir durum bir şey olacakmış izlenimi verir ve korkarak  korkular  artar  ve sonucunda tavan yaparak ölüm  tiribinin adını alır, kimi kurtulur  yoksa kalp krizinden adamı götürür genç yaşta  soğuk   su iyi gelebilir   eğer bu durumdaysanız olmazsa çıkın soğuk havada gezin kendinizi başka şeylere verin en önemlisi  biraz sonra geçecek umudunu   tutun içinizde  zaten biraz sonra geçecek aslında bir şey yok sadece  yukarıda dedim ya korktukça etki çoğalıyor aslında  etkisi normal uyuşturucu psikolojiktir o  yüzden  AYIK olun…

Çok geç olmadan Uzak durun….!

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu