Ne olmuş okuyamadıysanız?

Üniversite diploması almak sizi başarının zirvesine çıkarmaya yetecekmiydi?  Diploma aldıysanız şimdi zirvedemisniz ?  Binlerce genç , üniversite mezunudur ama karın tokluğuna bir iş bulsalar çalışacaklar. Onlarca ortaokul mezunu sanatçı vardır. Pekçok buluşçu ilkokul mezunu bile değildi. Pek çok dünyaca tanınmış yazar resmi eğitim kurumlarında okuyamamıştır. Yaşar kemal veya Bülent Ecevit gibi niceler üniversite okuyamadılar , başka bir örnek ise şu anda dünyanın hemen hemen bütün insanlarının kullandığı ve vazgeçilmez olan Facebook' u kuran kişi Mark Zuckerberg üniversite okumayı bırakıp ve şu anda dünya da en popüler olan  Facebook'u kurdu belki de üniversite okumaya devam etseydi bunu başaramayacaktı.
 
   Üniversite kapısında milyonlarca öğrenci var hepsi süper eğitim'li de olsa bunların % 90 ' ı kontenjan yetmediği için üniversiteeye giremeyecek.  Eğer üniversiteye girmek herşeyi kaybetmekse gençlerimizin çoğunu kaybetmiş mi oluyorz?  Ülkemizdeki inkamlar sınırlıysa ve imkanınız varsa başka ülkelerde eğitim imkanları ararsınız.
 
   Ancak başarı için resmi kağıtlara da mahkum değilsiniz. Öğrenmek deha geliştirmek ve adını tarihe yazdırmak herkes için heryer de ve her zaman mümkündür yeterki biz insanlar gerçekten yapacağımız her neyse isteyerek ve severek yapalım , hayat ta bir okul değilmidir aslında öğrenmek istiyorsanız eğer binlerce fırsat karşınıza çıkacaktır. Sanatınızın resmi okuluna gitmek zorunda değilsiniz eğitiminiz yoksa niçin duruyorsunuz ? eğer gerçekten öğrenmeyi istiyorsanız sizen engel olan nedir neden şu anda başlamıyorsunuz , neden erteliyorsunuz, sadece gözlerinizi çoşkulu bir dikkatle açıp , insanların neyi nasıl yaptıklarını seyrederek de öğrenebilirsiniz , eğer çevrenizdeki insanlara hava atmak veya sırf aileniz istiyor diye üniversite okumak istiyorsanız  bence hiç vakit kaybetmeyin bir an önce yapabileceğiniz bir iş bulmaya çalışın , zaten sırf başkası istedi diye veya çevrenizdeki insalara hava atmak için üniversite okuyorsanız bunun adı eğitim değil , vicdanı küçültmektir
 
Son sözler : bu yazımda üniversite okuyamayanların dahi hayatta başarılı olabileceğini anlatmak istedim , herşey üniversite okumak değildir.  Evet ülkemizde ne yazık ki birçok üniversiteli insan var ve birçoğuda işsiz , bazen üniversite okumak yerine yani üniversite okuduğumuz zaman okuduğumuz bölüme göre iş bulamayacağımızı biliyorsak eğer üniversite okumak yerine  yapabileceğimiz bir meslek bulup çalışmak bence daha iyi diye düşünüyorum en azından hayatta zaman kaybınız olmayacak.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.