İnternet'te haberleri okurken bir haber dikkatimi çekti ve çok üzüldüm halen ülkemizde vicdan ve merhametten yoksun insanların olmasına ve yaşlı teyzeye yapılan saygısızlığa çok üzüldüm açıkçası , yaşlı teyze kuş yemi satarak belki torunun veya çocuklarını okutmaya çalışıyor onu da geçtim , bir insanın ihtiyacı olmasa çalışır mı acaba hem de o yaşta , yaşlı teyzenin paralarını süs havuzuna atıp yaşlı teyzeyi oradan kovmuşlar bunu yapan zabıtalara şunu sormak istiyorum sadece , sizde acaba vicdan var mı çok ama çok merak ediyorum , benim ülkemin insanı bu kadar mı değersiz ya , madem ki o insana orada bir şey sattırmayacaksın o zaman o insanın karnını doyuracaksın aylık bağlayacaksın konuyu fazla uzatmadan haberin detaylarını paylaşmak istiyorum o zaman beni daha iyi anlayacaksınız neden bu vicdansızlara karşı bu kadar sinirli olduğumu buradan onlara o zabıtalara ve onları görevlendiren belediye başkanına ağzıma geleni söylemek istiyorum ama onlar gibi küçülmek istemiyorum onları sadece Allaha havale ediyorum Rabbim onları bildiği gibi yapsın 
 
 

Zabıta kuş yemi satan ninenin paralarını havuza attı

 
Ankara'da zabıta görevlileri Esme ninenin kuşyemi satarak kazandığı paraları süs havuzuna attı. Süs havuzuna giren vatandaş, paraları toplayarak yaşlı kadına yardım etti. Kuşyemi satarak geçimini sağlayan 79 yaşındaki Esme nine, Güven park ta bulunan süs havuzunun başına geldi.
 
PARALARI SÜS HAVUZUNA ATILDI
 
İddiaya göre, yaşlı kadın, yanında getirdiği kuşyemi tezgahını açarak satmaya başladı. Bu sırada Güven park ta görev yapan zabıta ekipleri, yaşlı kadına satış izni olmadığını belirterek, parkı terk etmesini istedi. Yaşlı kadınla tartışmaya başlayan zabıta, sinirlenince yaşlı kadının paralarını süs havuzuna atarak olay yerinden ayrıldı.
 
AYAKLARINA POŞET BAĞLAYARAK HAVUZA GİRDİ
 
Çevredeki vatandaşlar yaşlı kadını sakinleştirmeye çalıştı. Esme nine havuza girmek isteyince çevredekiler tarafından zorlukla durduruldu. Yaşlı kadının havuza girmekte ısrar etmesi üzerine bir vatandaş havuza girerek paraları alacağını söyledi.
 

 

Vicdan ve Merhametten Yoksun İnsanlar

 

Ayaklarının ıslanmaması için etrafta çizme aramaya başlayan vatandaş, bulamayınca ayaklarına poşet bağlayarak çevredekilerin yardımıyla süs havuzuna girerek paraları topladı. Paraları alan yaşlı kadın, kuş yemlerini de alarak parktan ayrıldı.

 

Kaynak

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.