GenelKişisel

Özgecan’ın Suçu Neydi?

 Bu haberi gördükten sonra, bu cinayeti işleyen şerefsizlere buradan bir şeyler söylemesem rahat edemem. Hayatının baharında geleceğini kurmaya çalışan 20 yaşındaki  Psikoloji öğrencisini bindiği dolmuşta tek olduğu için tecavüz etmeye çalışan ve kendini savunduğu için o şerefsiz katil tarafından acımasızca ödürülen Özgecan Arslan'ın katilleri umarım, bu dünyada ve ahiretten sonraki dünyada  en ağız cezalara çarptırılır.  Ahiretten sonraki Dünyayı bilmiyorum ama , bu  Dünyada yeterince ceza alacağını düşünmüyorum , neden derseniz çünkü ülkede adalet neredeyse bitmiş durumda , eğer düşüncemin tersi olsaydı, yani  Türkiye de yeterince Adalet olmuş olsaydı , Ülkemizde bu kadar kadın cinayeti olmazdı belki bir çok kişiye göre yanlış düşünüyorum ama bu benim kendi düşüncem.

Kadın Cinayetlerine Yeter Artık

Neden hep kadın cinayetleri haberleri görüyorum ben, neden ayrıldığı eski kocası tarafından öldürülen kadın haberleri okuyorum gazeteler de artık ben bu tür haberler okumak istemiyorum kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülkede yaşamak istiyorum. Hükumet yöneticilerimiz; madem ki, sizler orada T.B.M.M 'de bizler için varsınız  o zaman gerekenleri yapın mademki halk için oradasınız lütfen artık gerekenleri yapın , yasa mı çıkartacaksınız , kanunmu çıkartacaksınız veya bu tür olaylarda suçluyu idam etmeyi gerimi getireceksiniz lütfen artık her ne yapacaksanız yapın , lütfen artık insanlarımız bu tür olaylarda öldürülmesin , Öyle ağır cezalar getirilsin ki, hiç kimse böyle bir şey yapmaya bile cesaret edemesin , o katil şerefsiz acaba şimdi nasıl durabiliyor kendi kendinden utanmadan , gerçi birazcık utanma duygusu olsaydı zaten böyle bir şey yapmazdı
 
Özgecan'ın Suçu Neydi?
 
   Özgecan'ın suçu neydi ailesinin suçu neydi soruyorum buradan, suçu sadece okuyup bu ülke için hayırlı bir insan olmak mıydı. Yetkililere sesleniyorum artık her ne yapacaksanız yapın vakit geçmeden ve başka kadınlar da öldürülmeden artık gerekeni yapın  ama şunu çok iyi biliyorum,çünkü hep böyle oluyor, suçlu hapise giriyor birkaç yıl sonra veya daha kısa bir süre sonra bir şey oluyor hapisten geri çıkıyor.  Belki de yanlış düşünüyorum ama bence böyle oluyor.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. En kötüsü de bu değil mi zaten.. Suçlu yakalanıyor, müebbet yatacağına, bir kaç yıl yatıp çıkıyor…

  2. o kadar güzel yazmışsın ki. gerçekten neden hep kadınlar eziyet altında ve neden doğru düzgün cezai yaptırımlar yok. Senin gibi diğer erkekler de toplansa ve haykırsa keşke , çünkü biz kadınların sesi yetmiyor duyurmaya..
    Allah o sapıkların cezasını versin.

    1. En büyük dileğim o sapıklar ve onlar gibi olan suçluların en büyük cezaları almasıdır, İnşallah artık son olur ve umarım bütün halkımız artık bu konuda bilinçlenip tepkisini gösterir.

  3. Özgecan'ın suçu ne biliyor musun? Geri zekalı, ruhsuz, insanlıktan uzak bir 3. dünya ülkesinde doğmuş olmak. Başka suçu yok. Geri kalan suç hepimizin.''Erkekler ağlamaz'' diyenlerin, ''Erkek adam kodu mu oturtur'' diyenlerin, ''Kızlar hanım hanımcık olur'' diyenlerin, ''Sen ne biçim kızsın , annene yardım etsene, bak ne kadar yoruldu'' deyip, oğluna ''Uzat ayaklarını oğlum,çok yorulmuşşun, kızım abine bir çay koy'' diyenlerin ..

  4. Özgecan ve onun gibi bayanların aslında şucu yok ülkemizdeki en büyük problem eğimtim eğitim eksiliğinden ne oluyorsa bunlar başımıza geliyor

    1. Kesinlikle haklısınız, eğitim'in olmadığı yerde her şey oluyor ne yazık ki , Ülkemizdeki kadın cinayetleri buna en güzel örnek bence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu