Çok değerli bir Elif Ablam‘ın  hediye etmiş olduğu Tess Gerritsen‘in – Günahkar adlı kitabını okudum ve çok  beğendim. çünkü o kadar güzel bir anlatımı var adeta bir sonraki aşamada ne olduğunu merak ediyorsunuz. çok heyecanlı bir kitap
  Bütün olay Hindistan da gerçekleşiyor genç yaştaki Rahibe Ursula manastır içinde şüpheli bir şekilde ölü bulunuyor ve her zaman ki gibi cesedi incelemek Maura’nın işi oluyor , rahibe ursula’nın cesedi incelenirken olaylar birbiri ile bağlantılı bir şekilde gelişiyor araştırmalar sonucunda rahibe Ursula’nın ölmeden önce hamile olduğu ve doğum yaptığı ortaya çıkıyor. olaylar daha da karmakarışık hale geliyor. Bu arada rahibe doğumdan önce hamile olduğunu herkesten saklamıştır. hamile olan bir rahibenin öldürülmesi araştırmayı daha da zorlaştırıyor bunun üzerine daha fazla detaylarda aramalar yapılıyor.
    Henüz Rabibe Ursula’nın ölümünün nedenleri ortaya çıkmamış iken , başka bir cesed bulunuyor ve bu cesedin elleri ayakları kesilmiş aynı zamanda yüz derisi soyulmuş bir cesettir bu ve işi daha da zorlaştırır. olayları araştıran Jane ve ekibinin işi oldukça zorlaşır. Jane bir yandan da ruhsal zorluklar yaşamaktadır. hamile olduğunu öğrenmiştir Jane , ama hamile olduğunu Gabriel’e ( eski sevgilisi ) söylemek istemez ve onu çok özlemiştir Gabriel ise başka bir olayı araştırmak için başka bir şehirdedir.
  Bu olaylar yaşanırken Maura’nın eski kocası olan Victor ortaya çıkar  ve Maura yine bir aşk krizine girer. Victor One Earht adında bir şirkette çalışmaktadır. One Earht aslında insanlara yardım eden bir kuruluş olarak görünse de bunun altında şirketin yasalara aykırı olan denemeler yapmaktadır. Şirket Cüzzamlı hastaları denek olarak kullanmaktadır ve bundan milyon dolarlar kazanmaktadır. Rahibe Ursula’nın öldürülmesinde de bu şirketin eli var.
Tess Gerritsen - Günahkar
Kısacası kitap benim çok hoşuma gitti ve ilerleyen zamanlar da bir kez daha okumayı düşünüyorum. Eğer gerilim ve sürprizlerle dolu bir kitap okumak istiyorsanız tavsiye ederim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.