Hani siz karşınızdaki insalara iyilik yapmaya çalıştıkça , o insanlar sizlerden uzaklaşır ya  bilmiyorum daha önce hiç başınıza geldi mi? Ben yapım gereği bugüne kadar bilerek bir insanı kırdığımı hatırlamıyorum eğer bilmeden de kırdıysam Rabbim affetsin. Benim felsefem şöyleydi; Eğer bildiğim bir konuda ve o konuda bir insanın yardıma ihtiyacı var sa elimden geleni yaparım yeter ki elimden bir şeyler gelsin bu belki kişiliğimden kaynaklanan bir şey belki de böyle yetiştirildiğim den bilmiyorum ama ben bu yönümü çok seviyorum. Ve bugüne kadar da kimseden bir karşılık bekleyerek bir iyilik yapmadım zaten bir insan bir iyilik yapıyorsa ve karşılık bekliyorsa o bana göre iyilik değildir zaten. 
 
  Bende bildiğim konularda insanlara yardımcı olurken hiçbir karşılık beklemedim , beklemem de ve bugüne kadar gerek blog tasarımı gerekse diğer konularda bir karşılık beklemedim de zaten ve bir çok kişiye yardımcı oldum ,olmaya çalıştım elimden geldiği kadar evet bir kaç tanesinden ücret aldım belki ve normal tasarım ücretlerinin çok çok altında ve aldığım ücretler benim cebime girmedi bunu burada belirtmek istemiyorum çok faydalı yerlere gitti o aldığım paralar.
 
  Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Ben bugüne kadar hep insanlara yardımcı olmaya çalıştım. elimden geldiği kadar ama bazı insanlar beni kendilerinden o kadar çok soğuttu ki  ve o kadar zoruma gitti ki içimi dökmek istedim. O insanlara kızıp kimseye yardımcı olmayacağım değil , tabi ki yine elimden geldiği kadar hak eden insanlara yardımcı olmaya çalışacağım. Böyle bir yazı yazarak sizi de kendi dertlerime ortak etmek istemedim ama dediğim gibi içimi dökmek istedim. Belki de ben çok şey istiyorum bilmiyorum  zaten ben yaptığım şey karşısında kimse den bir şey beklemiyorum. Sadece bencil olmasınlar yeter.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.