Mutluluk, güzelliklerin içinde doğanların değil çirkinliklerin bile güzel yanlarını keşfedebilenlerindir. Ruhların doğasında güzelliğe yöneliş vardır. Ruhların güzelliğe sürüklenişi , pervane böceklerinin ateşe uçuşlarına benzer. Güzellik sebepsiz sevilir; güzellik duymak , bilmek , görmek mutlu ve coşkulu hissetmek için yeterlidir. Biz bu eğilimimizi doğuştan getirdik.

Dünyada anlayabilenlere olağanüstü güzellikler sunulmuştur. Yüce kitabımız şöyle der : ”Yer yüzüne bakmazlar mı? Orada her güzel çiftten nice bitkiler yetiştirdik.” Gökten indirilen suyla bir ağacını bile gücünüzün yetmediği güzel bahçeler bitirdik.”

Eğer güzel görebilirseniz , evren size zevk verecektir. Yağmurda ıslanmaktan , rüzgarda savrulmaktan zevk alırsınız mutlu değilseniz , enerjiniz tükenir: ne okuyabilirsiniz , ne de yazabilirsiniz. Kısacası mutluluk güzel görmekle mümkündür

İlginizi Çekebilir : Mutluluğun Yolu Saygı ve Sevgiden Geçer

Bir çiçeği , taç yaprakları nedeniyle sevmeyiz. Sevgiyi besleyen , sevgilinin üzerindeki şekil ve renk nakışlarıdır, yani anlamdır. Maddesi itibarıyla çocuk , kadın , çiçek aynıdır.çamurdan doğan çiçeğin maddesi çamurun içeriğine benzer. Öldüklerinde her şey yapılarındaki çamura döner. Yaşantıyı farklılaştıran, Yaratıcının yarattıklarına yerleştirdiği ruhtur. Dolaylı güzellikler , ölümlü bedenlerde değil , ölümsüz anlamlarda gizlenir.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.