Blog yazmadan ve blog yazmaya başladıktan sonra hayatımda ne gibi  değişikler oldu? Blog yazmanın hayatımdaki en güzel yönlerinden, blog yazmanın bana neler kattığından bahsetmek istiyorum.

Blog yazmadan geçen yıllarım için üzülüyorum.

  Öncelikle belirtmek isterim ki, şu andaki aklım olsaydı henüz ilk okul yıllarında bilgisayar kullanmayı öğrenip blog yazmak isterdim. Neden mi? blog yazmak benim için o kadar güzel bir şey ki anlatamam. Gerçi ben ilk okula giderken Türkiye de henüz blog kavramının ne olduğu çok az biliniyordu zaten o zamanki yıllarda bilgisayar ve internet bu kadar yaygın da değil di, sadece resmi kurumlarda ve zengin olanların bilgisayarı vardı o zamanlar yani benim ilk okul yıllarımda daha çok atariler vardı , televizyona bağlanıp oynanılan atariler vardı o bile herkes birbiri ile atari oyunları değiş – tokuşu yapardı.

Düzenli olarak blog yazmak

  8 yıl önce başlamış olsam da  son  17 aydır düzenli olarak blog yazıyorum. Blog yazmadan önce ki hayatımla, blog yazmaya başladıktan sonraki hayatımda dağlar kadar fark var. Eskiden yani henüz blog yazmadan önce kitap okumayı hiç sevmezdim. Hatta elime bir kitap aldığımda daha ilk sayfalarında sıkılmaya başlardım. Fakat blog yazmaya başladıktan sonra kitap okumayı da sevmeye hatta okuduğum kitapların kitap yorumaları’nı kitap yorumları kategorisinde paylaşmaya başladım.
  Blog yazmadan önce sanal alemde bu kadar çok arkadaşım yoktu. Blog yazmaya başladıktan sonra gördüm ki yeni yeni arkadaşlarım ve dostlarım oldu hatta bazıları ile canlı olarak görüştük halen de birbirimizi arayıp hal hatır sorarız  yani çok iyi dostluklar kurdum blog yazmaya başladıktan sonra.
 Blog yazmaya başlamadan önce bilgisayarı bir oyun makinasıymış gibi görürdüm ve hep oyun oynardım. Blog yazmaya başladıktan sonra bilgisayarımdaki bütün oyunları sildim. Çünkü artık oyun oynamayı hiç sevmiyorum ve yaklaşık 17 aydır falan çok olsa bir iki defa oynamışımdır.
İlginizi Çekebilir : Günlük tutmak ve blog yazmak
 Blog yazmaya başladıktan sonra , o kadar güzel bloglar keşfettim ki bunların hepsi birbirinden güzel kimileri kitap blogları , kimileri özgün bloglar. İnsanların herhangi bir konu yada kitapla ilgili düşüncelerini okumak beni mutlu ediyor. Örneğin okumak istediğim bir kitap mı var hemen Google’a yazıyorum ve aratıyorum o kitapla ilgili yorumlar olan bloglara giriyorum o kitap hakkında detaylı bilgiler ve yorumlar alıyorum. Bu da benim o kitabı okuyup okumamam da faydalı oluyor.
Blog yazmam sayesinde hiç tanımadığım daha doğrusu varlığını bildiğim ama kendini daha önce görme fırsatım olmayan halamın torunu ile karşılaştım, blog sitemdeki hakkımda bölümüne girerek soyadımın Tekin olduğunu görmüş sonra babasına; bu kişiyi tanıyor musun diye sormuş babası da benim resmimi görünce beni tanımış, sonra o çocuk benimle iletişime geçti,  bu şekilde kendini tanımış oldum.  Ben bu kadar büyüdüğünü bilmiyordum. Babasıyla ve halamla devamlı görüşüyoruz ama o çocuğu nedense hiç görmemiştim. Görüşüp tanışmamız bu şekilde olmuştu 🙂

Blog yazmak beni mutlu ediyor.

  Blog yazmadan önce , mutsuzdum evet belki klasik bir söz olacak ama gerçekten mutsuzdum hayattan hiç bir beklentim yoktu. bir hedefim yoktu yani ot gibi yaşıyordum diyebilirim. Fakat blog yazmaya başladıktan sonra hayatım çok olumlu yönde değişti inanır mısınız her sabah mutlu bir şekilde uyanmaya başladım artık  gerek blogum için gerek hayatım için bir hedefim var  bu da bana yaşamayı daha çok sevdiriyor. Artık her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum.
  Epilepsi hastalığı ile ilgili yaşadıklarımı, hep paylaşmak istiyordum fakat hep korkuyordum acaba yanlış bir şey yaparmıyım diye fakat blog yazmaya başladıktan sonra Epilepsi hastalığımla ilgili yaşadıklarımı tecrübelerimi yazıyorum böylece bir nebze de olsa Epilepsi rahatsızlığı olan insanlara belki faydam olabilir diye düşünüyorum.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.