GenelKişisel

Müslümanlar Ölüyor, Doğu Türkistan

 
Zulüm insanlık tarihi kadar eskidir. Zulümler ,haksızlıklar insanlar var olduğundan beri hep olmuştur insanlığa uygulanan bu zulüm ve işkenceler kimi zaman dozunu artırırken kimi zaman daha hafif bir şekilde devam etmiştir. Fakat çağımızda uygulanan özellikle Müslüman olanlara karşı uygulanan politikalar zulüm ve işkenceleri zirveye çıkarmıştır. 
 
Doğu Türkistan’ın sahip olduğu coğrafi konum Çin açısından oldukça önemlidir. Çin’in batıya açılan kapısı mahiyetindedir. Ülkede bulunan maden rezervleri de bu toprakları vazgeçilmez kılan nedenlerden biridir. Doğu Türkistan petrol, uranyum, demir, kömür, altın, volfram, tuz, doğalgaz gibi stratejik yeraltı ve yerüstü zenginliklerine sahip bir ülkedir. Bütün Çin’de mevcut 148 çeşit madenin 118 çeşidi Doğu Türkistan’dan çıkarılmaktadır. Dünyanın en zengin ülkelerinden olması gereken Doğu Türkistan yoksulluk içinde yaşamaktadır. Bütün zenginlikleri emperyalist Çin tarafından sömürülen Doğu Türkistan halkı açlığa mahkûm edilmiştir.
 
Türk- İslam medeniyetinin beşiği olarak kabul edilen Doğu Türkistan çok uzun yıllardır ( 250 yıl ) Çin zulmü altında ezilmektedir. Fakat Doğru Türkistan'ın diğer Müslüman Devletlerden farkı tamamen unutulmuş olmasıdır. yapılan işkence ve Zulümler'in insanlık dışıdır ve insanın tüylerini diken diken etmektedir oradaki insanlar her ne olursa olsun ister Müslüman olsun veya Dinleri her olursa olsun ırkları her ne olursa olsun Dünyada ki bütün insaların özellikle de bizim onlara çok daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor çünkü bu bizim atalarımızdan öğrendiğimiz en güzel şeylerden bir tanesi insana değer verilmesi , İnsanı insan olduğu için sevmeliyiz her şeyden önce fakat görüyorum ki ve üzülerek söylüyorum ki oradaki insanlar için hiç bir şey yapılmıyor orada küçücük çocuklara dahi işkenceler yapılırken bizler burada güle oynaya hayatımıza devam ediyoruz evet belki çok bir şey yapmıyoruz veya yapamıyoruz ama inanıyorum ki Devlet büyüklerimiz isteseler her şeyi yapabilirler onlar da korkuyorlar sanırım ticari ilişkilerimiz bozulur ve dolar yükselir falan diye ama artık ne olacaksa , ne yapılacaksa artık zamanı geldi de geçiyor bile artık bir an önce bir şeyler yapmak gerekiyor.
 
Ben ne yapabilirim ki demek yerine en azından Çin'e olan öfkemizi belirtebiliriz sesimizi duyurabiliriz. Japonlar bile oradaki insanlar için yürüyüşler yaparken onların haklarını savunmaya çalışırken bizlerin hiç bir şey yapmamaları ne kadar kötü bir durum bizler de kırmadan , dökmeden , Ülkemize zarar vermeden sesimizi duyurabiliriz örneğin hiç bir şey yapamıyorsak  Çin mallarını kullanmayız eğer esnaf isek satmak üzere Çin mallarını almayız bu da bir çeşit protesto biçimidir. Çin'in ekonomisinin büyük bölümünü neredeyse biz karşılıyoruz nereye baksak Çin malları var ve bir çok insan ucuz olduğu için onları tercih ediyor. Hatta Ülkemize bile sokmamak gerek onların mallarını bizim paralarımızla oradaki Uygur Türklerine işkenceler yapıyorlar.
 
Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum bugüne kadar Dünya da ölen , yağmalanan zarar gören ülkeler genel de hep Müslüman ülkeler oluyor sizce neden böyle? Çünkü müslümanları dünya da kimse sevmiyor benim düşünceme göre Müslümanları kötü olarak görüyorlar.  Herkes tutturmuş bir Avrupa Birliği diye ne varsa bu Avrupa birliğinde kardeşim zaten bizi Avrupa birliğine almazlar ki neden onların her dediğini yapıyorsunuz , yok şunları yaparsanız sizi Avrupa Birliğine alırız, yok bunu yaparsanız sizi Avrupa Birliğine alırız diyorlar ama nedense bir türlü ses çıkmıyor bırakın artık onlara yalvarmayı biz onlara muhtaç değiliz . Türk islam Birliği kurulsun Avrupa ülkeleri önümüzde diz çöker hiç bir Avrupa ülkesi müslüman olan bir ülkeye saldıramayız hatta saldırmayı bırakın ters bile bakamaz.
 
Türk-Islam Birliği’nin kurulması için bugün hiçbir engel bulunmamaktadır. Sadece birlik olmayı istemek gereklidir. Samimiyetle bu birlik istenmeli, tüm Müslümanlar birbirlerine sevgiyle, anlayışla, tevazuyla, şefkatle ve merhametle yaklaşıp, birbirlerinin  kardeş olduğu gerçeğini unutmadan hareket etmelidirler.
 

GÜNEŞİN DOĞDUĞU YERDE KARDEŞİN KAN AĞLIYOR GÖRMÜYOR MUSUN

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Merhabalar.

  Zulme uğramış ülke, kavim ya da toplulukların milliyeti Türk, dini de İslam ise, kendilerini çağdaş, uygar ve medeni gören ülkelerin hiç umurlarında değil. Ayrıca, çıkar ve menfaatler uğruna soydaşları ve dindaşları tarafından terk edilen bir ülkedir Doğu Türkistan.

  Kaynaklara göre Doğu Türkistan'da bu zamana kadar tam 65 milyon Türk katletilmek suretiyle yok edilmiştir. Bu acımasız, insanlık dışı vahşeti uygulayan da Kızıl Çin'dir.

  Kızıl Çin'in Doğu Türkistan'da soydaş ve dindaş kardeşlerimize uyguladığı insanlık dışı vahşeti, katliamı şiddetle ve esefle kınıyor ve lanetliyorum.

  Selam ve dualarımla.

  1. Evet sadece bugünler de değil kaynaklara göre 250 yıldır Doğu Türkistan zulüm ve işkence altında ve buna hiç bir müslüman veya müslüman olmayan ülkeler sesini çıkarmamış, Bende Çini lanetliyor ve kınıyorum

 2. Aç gözlü insanlar olduğu sürece ve kapitalist düzen yıkılmadan ne yazık ki bu zulüm durmayacak sadece Doğu Türkistan değil Afrika da aynı durumda Afrika'da dünyadaki altın rezervinin yüzde doksanı varmış. Rahat ve bolluk içinde yaşaması gereken Afrika halkları açlıktan ölüyor. Afrika'dan çıkarılan pırlantayı hindistan işleyen işçiler günde 1.2 dolar alıyor, Hint işçinin aylığı 36 dolar.. Dünya zulümlerle dolu bir yer. Umarım bu zulümler bir gün biter.

  1. Kesinlikle çok haklısınız, Evet umarım bir gün bu zulümler son bulur ve insanlar barış içinde yaşarlar

 3. Soyumuzun türediği, kurtların yürüdüğü, Aşina' nın devamlılığını sürdürdüğü, yıllarını verdiği, devletler kurup devletler yıktığı ama sonunda hep birleştiği topraklar hep gidip görmek istediğim yerlerdi. Çinlilerin kuyruk acısı taa Göktürklerden başlar günümüze kadar devam eder. Yazıklar olsun ki soyumuzla gurur duyup sesimizi bile çıkarmıyoruz Japonya bizim yapmadığımızı yapıyor. Üstelik ne Müslüman nede Türkler.. İnşaallah en kısa zamanda bu zulme bir çare bulunur bireysel yada toplumsal her ne olursa olsun sessiz kalmamalıyız

  1. Kesinlikle… Artık toplumsal olarak neler yapabiliriz demek yerine bir an önce bir şeyler yapılmalı , Rabbim, nerede bir zulüm eden varsa onları bildiği gibi yapsın inşallah.

 4. Merhabalar.

  Dünyayı sömüren tüm emperyalist ülkeler Türk ile İslam kelimesinin bir araya gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar ve yapıyorlar. Onların korktukları da zaten bu, yani Türk-İslam Birliği. Sizin de dediğiniz gibi ne zaman bu Türk-İslam Birliği kurulur, değil Avrupa, birliğin dışındaki tüm dünya ülkeleri bu birliğin karşısında diz çökmeye mahkum olacaktır. Türk-İslam Birliği'nin bir an önce kurulması, Türk-İslam dünyasının çıkarınadır. Türkistan'ı nasıl alt ettiler, birbirlerine düşürdüler, parçaladılar ve parça parça işgal ederek varlıklarına son verdiler.

  Selam ve dualarımla.

 5. Onlara o seddi yaptıran nesli unuttular Türk'ün gücünü unuttular nefret ediyorum bu ahlaksız arsız çinlilerden Allah zulme uğrayan müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun

 6. Köpek yiyen insanlardan ne beklenirki zaten.Maalesef Çin malları her sektörde kendini hissettirmektedir.Dünya bu zulmü sadece izliyor.Güçsüzler her zaman ezilmeye mahkun oluyor.Empatiden yoksun herkes,toplumlar.Elimizden birşeyler gelmemesi insanı kahrediyor.Aynı konumda bizler de olabilirdik.İslam birliğinin her zaman olmasını isterim.Umarım bir gün bu hayal gerçek olur.

  1. Benim de en büyük isteklerimden bir tanesidir bu ; Türk İslam Birliğinin kurulması eminim ki o zaman hiç bir Ülke Müslümanlara ve Türklere karşı zulüm yapamaz

 7. Zulümün olduğu ülkelere bakarsak çoğunluğunu müslüman ülkeler olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Maalesef bir olmayı beceremiyoruz.

  1. Kesinlikle… Aslında bir olmayı becerebilsek hiç bir Dünya ülkesi bizlere Müslümanlara bir şey yapamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu