Zulüm insanlık tarihi kadar eskidir. Zulümler ,haksızlıklar insanlar var olduğundan beri hep olmuştur insanlığa uygulanan bu zulüm ve işkenceler kimi zaman dozunu artırırken kimi zaman daha hafif bir şekilde devam etmiştir. Fakat çağımızda uygulanan özellikle Müslüman olanlara karşı uygulanan politikalar zulüm ve işkenceleri zirveye çıkarmıştır. 
 
Doğu Türkistan’ın sahip olduğu coğrafi konum Çin açısından oldukça önemlidir. Çin’in batıya açılan kapısı mahiyetindedir. Ülkede bulunan maden rezervleri de bu toprakları vazgeçilmez kılan nedenlerden biridir. Doğu Türkistan petrol, uranyum, demir, kömür, altın, volfram, tuz, doğalgaz gibi stratejik yeraltı ve yerüstü zenginliklerine sahip bir ülkedir. Bütün Çin’de mevcut 148 çeşit madenin 118 çeşidi Doğu Türkistan’dan çıkarılmaktadır. Dünyanın en zengin ülkelerinden olması gereken Doğu Türkistan yoksulluk içinde yaşamaktadır. Bütün zenginlikleri emperyalist Çin tarafından sömürülen Doğu Türkistan halkı açlığa mahkûm edilmiştir.
 
Türk- İslam medeniyetinin beşiği olarak kabul edilen Doğu Türkistan çok uzun yıllardır ( 250 yıl ) Çin zulmü altında ezilmektedir. Fakat Doğru Türkistan'ın diğer Müslüman Devletlerden farkı tamamen unutulmuş olmasıdır. yapılan işkence ve Zulümler'in insanlık dışıdır ve insanın tüylerini diken diken etmektedir oradaki insanlar her ne olursa olsun ister Müslüman olsun veya Dinleri her olursa olsun ırkları her ne olursa olsun Dünyada ki bütün insaların özellikle de bizim onlara çok daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor çünkü bu bizim atalarımızdan öğrendiğimiz en güzel şeylerden bir tanesi insana değer verilmesi , İnsanı insan olduğu için sevmeliyiz her şeyden önce fakat görüyorum ki ve üzülerek söylüyorum ki oradaki insanlar için hiç bir şey yapılmıyor orada küçücük çocuklara dahi işkenceler yapılırken bizler burada güle oynaya hayatımıza devam ediyoruz evet belki çok bir şey yapmıyoruz veya yapamıyoruz ama inanıyorum ki Devlet büyüklerimiz isteseler her şeyi yapabilirler onlar da korkuyorlar sanırım ticari ilişkilerimiz bozulur ve dolar yükselir falan diye ama artık ne olacaksa , ne yapılacaksa artık zamanı geldi de geçiyor bile artık bir an önce bir şeyler yapmak gerekiyor.
 
Ben ne yapabilirim ki demek yerine en azından Çin'e olan öfkemizi belirtebiliriz sesimizi duyurabiliriz. Japonlar bile oradaki insanlar için yürüyüşler yaparken onların haklarını savunmaya çalışırken bizlerin hiç bir şey yapmamaları ne kadar kötü bir durum bizler de kırmadan , dökmeden , Ülkemize zarar vermeden sesimizi duyurabiliriz örneğin hiç bir şey yapamıyorsak  Çin mallarını kullanmayız eğer esnaf isek satmak üzere Çin mallarını almayız bu da bir çeşit protesto biçimidir. Çin'in ekonomisinin büyük bölümünü neredeyse biz karşılıyoruz nereye baksak Çin malları var ve bir çok insan ucuz olduğu için onları tercih ediyor. Hatta Ülkemize bile sokmamak gerek onların mallarını bizim paralarımızla oradaki Uygur Türklerine işkenceler yapıyorlar.
 
Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum bugüne kadar Dünya da ölen , yağmalanan zarar gören ülkeler genel de hep Müslüman ülkeler oluyor sizce neden böyle? Çünkü müslümanları dünya da kimse sevmiyor benim düşünceme göre Müslümanları kötü olarak görüyorlar.  Herkes tutturmuş bir Avrupa Birliği diye ne varsa bu Avrupa birliğinde kardeşim zaten bizi Avrupa birliğine almazlar ki neden onların her dediğini yapıyorsunuz , yok şunları yaparsanız sizi Avrupa Birliğine alırız, yok bunu yaparsanız sizi Avrupa Birliğine alırız diyorlar ama nedense bir türlü ses çıkmıyor bırakın artık onlara yalvarmayı biz onlara muhtaç değiliz . Türk islam Birliği kurulsun Avrupa ülkeleri önümüzde diz çöker hiç bir Avrupa ülkesi müslüman olan bir ülkeye saldıramayız hatta saldırmayı bırakın ters bile bakamaz.
 
Türk-Islam Birliği’nin kurulması için bugün hiçbir engel bulunmamaktadır. Sadece birlik olmayı istemek gereklidir. Samimiyetle bu birlik istenmeli, tüm Müslümanlar birbirlerine sevgiyle, anlayışla, tevazuyla, şefkatle ve merhametle yaklaşıp, birbirlerinin  kardeş olduğu gerçeğini unutmadan hareket etmelidirler.
 

GÜNEŞİN DOĞDUĞU YERDE KARDEŞİN KAN AĞLIYOR GÖRMÜYOR MUSUN

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.