GenelKişisel

Ülkemdeki Acı Günler

Son zamanlar da Ülkemizde yaşanan olaylar ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum bu konuda sessiz kalmak istemedim gönül ister ki elimden çok daha fazlası gelsin, ama en azından sesimi ve düşüncelerimi duyurmak adına bu yazıyı yazmak istedim. Öncelikle Şehitlerimize Yüce Allah'tan Rahmet diler, yakınlarına başsağlığı dilerim Rabbim Ülkemiz için şehit olmuş bütün şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin inşallah.

 
 Bütün Türkiye düşmanları birleşmiş Çanakkale Savaşında bölemedikleri bu güzel cennet vatanımızı nasıl böleriz , insanları birbirine nasıl düşürürüz , kardeşi kardeşe nasıl vurdurruz diye planlar yapıp duruyorlar ama bilmiyorlar ki ne yaparlarsa yapsınlar bizleri birbirimize düşüremeyecekler Çünkü bizler Türk, Kürt , Çerkez , Laz , Roman hep birlikte büyük bir Ülkeyiz
 
 Lise yıllarımda Türk ve Kürt arkadaşlarım vardı halende var , bir gün Türk ve Kürt olan arkadaşım incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten dolayı kavga etmişlerdi bir kaç gün hiç konuşmadılar hatta birbirlerine sinirle bakıyorlardı biz ne kadar barıştırmaya çalışsak ta başarılı olamamıştık diğer arkadaşlarımla birlikte,  arada sırada halen görüştüğüm bir hocam Tarih hocam bu arkadaşlarımın kava ettiklerini duymuş o günde ilk iki  ders tarih dersiydi  ilk derste hocamız Öyle güzel bir şey anlatmıştı ki birbiriyle kavga eden o iki arkadaşım dersin sonunda birbirlerine sarılarak barıştılar 
 
 Hocam; İnsanlıktan , sevgi , barış ve hoşgörüden bahsetmişti Çanakkale savaşında bütün herkesin eşit şartlarda savaştığından bahsetmişti konuyu fazla uzatmak istemiyorum hocamız konuşurken beni en çok etkileyen şu sözleri olmuştu; Özellikle o iki arkadaşıma bakarak  söylermisiniz bana Allah göstermesin Ülkemizde bir savaş çıksa siz yine birbiriniz ile kavga edip küsecekmisiniz çocuklar , savaşta kime ne olacağı belli olur mu siz aynı toprakların insanlarısınız Türk – Kürt ne fark eder sonuçta hepimiz insan değil miyiz? Savaşta birinizin evine bir şey olsa diğeri onu dışarıda mı bırakacak yapmayın böyle çocukça şeyler birbirinize düşman olacağınız yerde birbirinizi sevin dedi hocam bunun üzerine o iki arkadaşım dersin sonunda kalkıp birbirlerinden özür diledi ve sınıfta bir huzur olmuştu.
 
 
 Sonuç olarak : Yabancılar ve ülkemizi bölmeye çalışanlar zanletmesin ki Türkleri ve Kürtleri birbirine düşürebilir bizler yıllardır aynı topraklarda hep birlikte yaşadık Dedelerimiz kurtuluş savaşında hep birlikte kurtarmışlar bu ülkeyi , onun için ülkemizi bölmeye çalışanlara sesleniyorum amacınıza ulaşamayacaksınız kaybeden hep siz olacaksınız, o yüzden savaş çıkarmak yerine, Devletimizin araçlarını yakarak , yıkarak , sokakları ateşe vererek elinize bir şey geçmez onların paraları yine bizlerden çıkıyor ben diyorum ki bunları yapmak yerine gelin hep birlikte kardeşce yaşayalım yabancıların oyunlarına gelmeyin kendinizi maşa olarak kullandırtmayın  
 

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Şu sokaklarda ,köşe başlarında dilenen , yada sıfırdan başlamaya çalışan Suriyelileri görmek bile ders aldırmıyor insanlara .Onlar bize geldi .Biz kime gidicez?

  1. Kesinlikle… Aslında ders almamız gereken bir çok şey var, Allah göstermesin bizim ülkemizde öyle bir şey olsa bizleri hiç bir ülke de kabul etmez diye düşünüyorum ( Müslüman ülkeler hariç )

 2. Merhabalar Gökhan Tekin.

  Yüreklerimizi yakan, gönüllerimizi kavuran bu ateşin sönmesi için, vatandaşlarımızın hepsi dil, din, ırk ve cinsiyet gözetilmeksizin aynı dilden konuşuyor, ama birilerinin çıkar ve menfaatleri uğruna bu güzelim ülkeyi bu hale getirdiler. Evet amaçlarına ulaşamayacaklar, ama yüreklerimizi yakmaya da devam edecekler. Ülke sınırları dışındaki güçlerle mücadele ederken cephe belli, ama ülke içindekilerle mücadele etmek en zorudur.

  Cenab-ı Hakk, ülkemizi her türlü tehlikelerden, felaketlerden, afetlerden, belalardan, musibetlerden korusun ve muhafaza buyursun, ülkemizin yar ve yardımcısı olsun inşAllah!

  Şehitlerimize Cenab-ı Hakktan rahmetiyle muamele eylemesini, ailelerinin acılarını hafifletmesini, yakınlarına ve tüm Türk milletine sabr-ı cemil ihsan eylemesini can-ı gönülden niyaz ediyorum.

  Selam ve dualarımla.

 3. Etkisi büyük anınız, Yüce Türk milletini millet yapan özelliğinin ta kendisidir.. Ne mutlu Türk'üm diyene!

  Saygılarımla…

  1. Amin. Allah bütün askerlerimize ve polislerimize bizler için vatani görevlerini yapanlara yardımcı olsun inşallah

 4. Her şeye açık değilsin. Bırak isteyen istediği gibi düşüncesini yazsın. Ayrım yok diyorsun ama yorum kısıtlaması koyuyorsun. Herkes istediğini ve düşüncesini yazamadıktan sonra bunda nerede ayrımcılık yok!!!!!!

  Basbaya ayrımcılık, bırak herkes düşüncesi yazsın. Sen okuyacaksın, düşüncesini beğenirsen ve senin gibi düşünüyorsa, istediğini övüyorsa yoruma kat. Ama değilse onaylama. Madem ayrımcılık yok, serbest bırak. Bu tip konular ya açmayın yada bu tip konular açacaksanız yorum serbestliği koy. Zaten tepki olursa gösteren gösterir. Senin seçip beğenmene gerek kalmaz. tepki gelen yorumu silersin olur biter.

  Yani, bunları yazmaya gerek yok. Bunlar bilinmesi lazım.

  Bu ülkenin en büyük ve temel meselesi ölümler değil. Özgürlük, Demokrasi, Kadın Erkek Eşitliği, Kardeşlik ve Barışın olmamasıdır ve bozulması yada yok edilmesi için elinden gelenin yapılmasıdır.

  1. Hocam evet ayrım yok yine diyorum benim için herkes eşit, eleştirilmeyi de severim fakat şöyle bir şey bazı kendini bilmezler var konuyla alakası olmayan yorumlar yapıyor. küfür yazıyorlar bende devamlı yorumları kontrol edemiyorum. Bir yandan sizde haklısınız fakat dediğim gibi keşke toplumumuzda bu tür insanlar olmasa da bizler de böyle kurallar koymasak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu