GenelKişisel

Ahkam Kesmek Yerine Bir Şeyler Yapmaya Çalışın

Uzun zamandır bu konuda yazıp yazmama konusunda kararsız kalmıştım. Acaba insanlar beni yanlış anlar mı diye geçiyordu aklımdan fakat bu konuyu bir yakın arkadaşımla konuştum ve bu düşüncelerimi blogum da paylaşsam insanlar beni yanlış anlar mı diye sordum. Arkadaşım , bu senin düşüncelerin insanların yanlış anlayacağını sanmıyorum dedi , belki bazı insanlar yanlış anlar ama bunun için de yani bazı insanlar seni yanlış anlayacak diye düşüncelerinden vazgeçecek misin dedi ve beni yazmaya teşvik etti.
 
Uzun zamandır ülkemizde Pkk'nın haince yaptığı  saldırılarda Asker ve Polislerimiz ölüyor öncelikle şehitlerimizin yakınlarına sabır diliyorum Rabbim bütün şehitlerimizin mekanını cennet etsin inşallah.
 
Herkes ahkam kesiyor. Sosyal medya sitelerinde yok şöyle yaparız , yok böyle yaparız diyerek , profil resimlerini karartarak zaten ülkemizde ne zaman bu tür şeyler olsa bir çok kişinin yaptığı başka bir şey yok bu tür olaylar yüzünden bazıları prim yapmaya çalışıyor.  Partiler olsun , parti liderleri olsun konuşmaktan başka bir şey yaptığı yok bana göre hepsi sahte , hepsi oyumuzu biraz yükseltemez miyiz onun derdinde bunları görenler görüyor zaten  ve inşallah halkımız seçimlerde gereğini yapacaktır. Sırf oy uğruna insanlarımızı şehit ettirenlere Rabbim bir gün hesap sorar inşallah , Şehitlerimizden Osmaniyeli olan Şehit yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde dayanamayıp isyan eden yine Orduda görevli olan Yarbay abisi isyan etti diye Devlet ve bazı yazarlar tarafından Şehidimizin abisi yerden yere vuruldu bir vatan haini olduğu ilan edilmediği kaldı buradan sırf kendi menfaatleri için bunları yapanlara sesleniyorum. Yapmayın bunları kendinizi sadece 5 dakikalığına o şehit abisinin yerine koyun ve elinizi vicdanınıza koyarak düşünün 
 
Peki bizler ne yapıyoruz açık konuşmak gerekirse bir çoğumuz ahkam kesmekten başka bir şey yapmıyoruz hiç kimse tatilinden geri kalmıyor. Sanatçılar sırf biraz daha fazla para kazanmak uğruna konserlerini iptal etmiyorlar. Tamam ben şunu demiyorum günlerce yas tutalım demiyorum fakat bu tür olaylar yaşarken her gün 3 – 5 tane bazen daha fazla şehidimiz varken toplum olarak biraz daha dikkatli davranmalıyız bence Sosyal medya sitelerinde ahkam kesmek yerine, seçimlerde oyunuzu kullanıp bu tür olaylara neden olan partilere karşı oy kullanmak bence daha çok etkili olacaktır en azından bir şey yapmış olacaksınız o zaman, Bir de yok şöyle yaparım yok böyle yaparım diyerek ahkam kesmek yerine  Allah için , şehitlerimiz için dua etmek , eğer biliyorsanız  Kuran-ı Kerim okumak çok daha iyi olur diye düşünüyorum.
 
 Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet etsin ve yakınlarına sabır versin inşallah. Umarım halkımız bu yapılanları görür ve oylarını o doğrultuda kullanır. Daha bir Türkiye için el ele olalım artık Türk – Kürt çatışması bitsin birbirimize düşmek yerine , birbirimize sarılalım , yabancıların bizleri birbirimize düşürmesine izin vermeyelim.  Parti liderleri artık birbirleri ile her fırsatta kavga etmek yerine artık hep birlikte olup Ülkemiz ve milletimiz için bir şeyler yapmalı.

 

Ahkam Kesmek Yerine Bir Şeyler Yapmaya Çalışın

 

Umarım kimse beni yanlış anlamaz beni  bilen bilir benim siyasetle işim olmaz tabi ki aklımda bir parti var. Ben burada sadece düşüncelerimi yazdım. 

 

İlgili Makaleler

31 Yorum

 1. Yazdıklarına tamamen katılıyorum Gökhan kardeşim.Yanlış anlaşılacak bir şey asla değil.Görünen köy klavuz istemez.Allah şehitlerimize rahmet eylesin.Artık insanlarda insaf kalmadı. Yakınını kaybeden birinin sözleri yargılanır mı hiç.Kardeşi öldü diye teşekkür mü edecekti.Biz Türk,Kürt,alevi kardeşiz hepimiz.Allah yardımcımız olsun.Vatanımızda,en azından bundan sonra huzurla yaşamayı nasibetsin. Sevgiler, saygılar kardeşim.

  1. Kesinlikle… Abla bazı kesimler kardeşi şehit olduğu için ve şehit olduğu için değil yapılan haksızlıklara isyan eden Yarbay olan ağabeyden istedikleri sözleri duyamayınca yerden yere vuruyorlar hatta neredeyse vatan haini ilan ediyorlar.

   Evet abla bizler hepimiz kardeşiz, İnşallah bundan sonraki günlerde daha huzurlu yaşamayı nasip etsin Rabbim
   Saygılar ece abla

 2. Bırak yanlış anlaşılsın. İhanet edenlerin sesi her yerde bu kadar güçlü çıkıyorken vatanını sevenlerin sesi titremesin. Bu ülke, Çanakkale ruhunu içinde taşıyanlar var oldukça var olacaktır. Kimse de bunu unutmasın!

 3. Oylarımızı kullanacağız tabii ki. Bundan önce de kullandık. Halk seçimini yaptı; ama o seçim sonucu birilerinin hoşuna gitmemiş olacak ki tekrar seçime gidiyoruz. İnsanlara bu defa kızamıyorum. Haziran'daki seçimde son zamanların en yoğun katılımı gerçekleşti. İnsanlar ben dahil oyları korumak için canla başla savaştı. Fotoğraflar çektik sitelere girip karşılaştırdık yanlış girilen sonuçları bildirdik vs. Yani bu noktada artık bazı şeylerin anlaşılması ve birilerinin bu ülkenin yakasından düşmesi gerekiyor. İnşallah Kasım'da artık gidecekler. Bu ülke bu kadar rezilliği bu kadar acıyı hiç hak etmiyor.

 4. Sizler neden sadece askerlere, polislere üzülüyorsunuz? Ölen gerillalar insan değil mi? Gencecik askerler, gerillalar, siviller ölüyor. Peki neden dağa çıkmış olan 18-19 yaşındaki , üniversitesini, hayallerini yarıda bırakmış ve dağlarda ölmüş bir gerillaya üzülemiyorsunuz? Merak ettim

  1. Hocam anlaşılan yazımı okumamışsınız veya tamamını okumamışsınız
   Gerilladan bahsediyorsunuz peki gerilla'nın anlamını biliyor musunuz?
   Ben kendi bildiğimi söyleyeyim size, Gerilla ; kısaca hafif ve küçük silahlar ile donatılmış askeri birlik anlamına geliyor daha geniş yazmak istemiyorum burada tekrar soruyorum size peki sizin gerilla dediklerinizdekiler hafif silahlar mı o yüzden mi neredeyse her gün insanlarımız ölüyor.

   Tekrar soruyorum size sizin gerilla dedikleriniz gerçekten gerillamı yoksa yabancı devletlerin uşakları mı?

   Onların eğitim hakkından bahsetmişsiniz , Devlet doğu ile batı arasında ayrım mı yapıyor? benim bir çok kürt , alevi ,laz arkadaşım var devletin memuru olan yani insan istedikten sonra lamı cimi yok kardeş insan istedikten sonra her türlü zorluğu aşar ve vatanı için ülkesi için hayırlı bir birey olmaya çalışır.

   Devlet boşuna yoktur. Devlet vatandaşı için vardır fakat vatandaşı da isyan ettiği zaman bunu da elbette bastıracak Osmanlı Tarihini biraz okumanı tavsiye ederim kardeşim bu ülkede herkes kardeş ama bazıları işte senin gerilla dediklerin bunu bozmaya ve bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyor. umarım söylediklerimi yanlış anlamamışsındır ayrıca yazıda ben gerilla dan falan bahsetmedim

  2. Pkk'den bahsettiğiniz için "gerilla" konusunu açtım çünkü 30-40 yıldır gerilla savaşı veriyorlar. Tabi konumuz kavramların kullanımı değil sanırım. "Devlet doğu ile batı arasında ayrım yapmıyor", "Devlet vatandaşı için var" demişsiniz. Peki, kürtler neden anadillerinde eğitim alamıyor? Neden kürtleri asimile ediyorlar? Neden kürtler de türkler gibi anadillerinde bilimle edebiyatla uğraşamıyor?

   Sebep? İsyandan bahsetmişsiniz. Peki bir halk durduk yere mi isyan eder? Zulme sessiz kalıp, yok sayılmayı, zorla türkleştirilmeyi kabul etmeleri mi gerekiyor?

   "Alevi, laz, kürt devlet memuru arkadaşım var" demişsiniz. Peki o zaman, bu devletin adı Kürdistan olsun, türkler de kürdistan'da yaşasın. Anadilinizde eğitim almayacaksınız, varlığınızı inkar edeceğiz. Kürtlüğü kabul ettiğiniz müddetçe isterseniz memur, isterseniz de başbakan olabileceksiniz. Ama kürtleşmek ve aslınızı inkar etmeniz şartıyla. Kabul edecek misin?

  3. Kendinize göre belki bazı konularda haklı olabilirsiniz ki , söylediklerinizin bir çoğuna katılmıyorum.
   Ülkemizde çok çeşitli sayıda millet var , her millet biz kendi dilimizde eğitim yapmak istiyoruz derlerse ne olacak? kimse kürtleri asimile etmek istemiyor ön yargılı düşünüyorsunuz.
   kimsenin kimseyi türkleştirmek gibi bir çabası yok , herkes herkesi olduğu gibi kabul etmek zorunda kaldı ki ediyor zaten örnek veriyorum sen kürtsün diye benim faydalandığım haklardan faydalanamıyor musun anadilde eğitim diyorsun ya , o anadilde eğitim diyen milletvekillerine sor bakalım bir çoğu kürtçe konuşabiliyor mu?

   Hocam uzun lafın kısası kimse kimseden üstün değildir belki beni ırkçı falan sanıyorsun ama kesinlikle öyle değilim. Benim için insanın ırkının , renginin, dilinin bir önemi yoktur her şeyden önce insan olsun o yeter.

  4. Ben de doğru düzgün kürtçe bilmem. Kürtçe yazılmış bir metni doğru düzgün okuyamam. Kürtçe eğitim almadım, alamadım. Yasak çünkü. Eğer konu maddiyat olsaydı, Pkk'ye de kamyonlar dolusu para verirlerdi ve savaş biterdi. Lakin konu bu değil.

   Bir asırdır kürtler türkleştirilmeye çalışılıyor. Bu bir devlet politikasıdır. Kürtçe şarkılar, kitaplar, dergiler yasaklandı. Şivan Perwer kürtçe şarkı söylediği için yurtdışına kaçmak zorunda kaldı mesela.

   Türkiye'de birçok millet var fakat hiçbiri kürtler kadar yoğun nüfuslanmış değil. 15-20 milyon civarı insandan bahsediyorum ve bu insanların yüzyıllardan beri yaşadıkları bir bölge var, hala da oradalar. Çarşıda, pazarda, evde heryerde kürtçe konuşulur lakin kürtçe eğitim verilmez bize. Bu çok gariptir gerçekten.

   Herneyse, sizi ırkçı olarak tanımlamıyorum. Haddim de değil. Sadece merak etmiştim. Fakat şunu da belirtmek isterim; hak talebinde bulunan kürtlere akla hayale sığmaz işkenceler yapıldı. Hapislere atıldılar, işkence gördüler, asit kuyularına atıldılar. Diyarbakır cezaevinde, bu insanlara kendi dışkıları yedirildi. Anlatabiliyorum değil mi? ve dağa çıkmaktan başka çareleri yoktu çünkü konuştuklarında öldürülüyorlardı.

  5. Tabii ki olaylara içinde olup yaşayanlar kadar vakıf değilim.Ben her türlü insan hakları ihlaline karşıyım.Ablam tarihçiydi ve o dağlara mecburen çıkıldığını söylerdi.Sizin bu yazınız üzerine hatırladım.Tabii ki kardeşim.Çeken çektiğini bilir.Devlet hepimizin haklarını,madem ki aynı topraklarda yaşıyoruz,teslim etmeli.İçten içe kırdırmalar,eğer aklıselim yönetilseydik sanırım bunlar olmazdı.Eğer yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum.Hepimiz kardeşiz.Allah'ın hiç bir kulunun diğerine üstünlüğü yoktur.Demek neler oluyor ve bizim haberimiz olmuyor,tabii söylenmez de.Çekenler çektiğiyle,analar evlatlarından olduklarıyla kalıyorlar.Allah hepimize vatanımızda kardeşçe yaşamayı nasibetsin kardeşim.Sevgiler,saygılar.

  6. Merhabalar Sabahattin Bey.

   Asker ve polis, bu ülkenin her vatandaşının Türk, Kürt ayırt etmeden can ve mal güvenliğini sağlayan, Türkiye'ye düşmanca hisler besleyen dış güçlere karşı caydırıcı bir güç olarak sınırlarımızı ve ülkemizi koruyan güvenlik kuruluşlarının birer fertleridir.

   Asker ve polisimizi hain pusu ve tuzaklarla katleden bölücü PKK'lı teröristleri gerilla diye tanımlamak çok yanlış. Hak ve hukuk meşru yollarla aranır, hak ve hukukunu meşru yollarla değil de gayri meşru yollardan arayanların karşısında her zaman devletin güvenlik güçleri vardır. Bölücü PKK terör örgütü, emperyalist batılı ülkeler tarafından beslenen, ülkemizi bölmek, parçalamak ve bir kardeş savaşına doğru sürüklemek üzere bir yol izlemektedir.

   Kandırılarak dağlara çıkarılmış Bölücü PKK terör örgütüne hizmet edenler de elbette bizim insanımızdır. Sadece insan olmaları açısından onların öldürülmesi bizleri üzmektedir, ancak yapılan bu yanlışlıktan dönülmesi gerekmektedir.

   Emperyalist batılı ülkelerin istediği budur ve amaçlarına ulaşmak üzereler. Türk Kürt kardeştir diyelim el ele verelim ve emparyalist batılı ülkelerin bu haince oyununu bir kez daha bozarak onlara kim olduğumuzu gösterelim.

   Selam ve dualarımla.

 5. taraf olmak ve bir düşünceye sahip olmak medenice ve insanca bişey,aksine sessiz kalmak,bana dokunmayan yılan muhabbetine takılmak utanç verici.
  canımız yanıyor ama sessiz kalıyoruz,herkes sessizlikte!
  bi kabulleniş,bi ağlarsam şehit mertebesi krizi!
  Allahım sen bizim aklımızı koru!
  öldürmek masum bi davranış değil!!

  1. Kesinlikle… Keşke elimizden daha farklı şeyler gelse de bu savaş artık bitse , Ülkemizde huzurlu bir şekilde yaşasak , Hiç bir zaman öldürmek iyi bir davranış değildir.

 6. Merhabalar Gökhan Tekin.

  Bu güzelim ülkenin güzel insanlarını bir kardeş savaşına doğru sürüklemeye çalışan emperyalist batının oyununa gelmeyelim, etmeyin eylemeyin diye ne kadar yalvarmıştık. Ama kimse bizleri dinlemedi ve sesi soluğu fazla çıkmayan terörü ve teröristleri tekrar hortlattılar, şimdi de bu durumdan nemalanmak için aziz şehitlerimizin kanları üzerinden siyaset yapıyorlar! Yazıklar olsun sizlere, yazıklar olsun!..

  Doğrudan falan parti filan parti demeden, ben şu kadar söylemek istiyorum. Ülkemizi bu hale düşürenlerin gözleri kör olsun! Bunca masum asker ve polisimizi şehit edenlerin ve kan dökülmesine sebep olanların da gözleri kör olsun!

  Genel Kurmay Başkanlığına ve Askerlik Şubelerine asker olmak için başvuran binlerce vatandaşlarımızın duyduğu acıyı duymayanlar var. Onlara sesleniyorum. Bu vatan aynı zamanda sizin de vatanınız değil mi? Bir hiç uğruna kahpece şehit edilen bunca vatan evladı, sizin evladınız değil mi?..

  Sevgili kardeşim Gökhan Tekin, hiç de çekinmeden tepkinizi koyan yazılarınızı yazacaksınız. Yarası olan gocunsun. Bu vatana ve millete sahip çıkmak adına yazabildiğiniz kadar yazın, eleştirebildiğiniz kadar eleştirin.

  Yazma, kişisel olduğu kadar toplumsal bir zorunluluktur da. Bu zorunluluk, içinde yaşadığımız toplumun bir üyesi oluşumuzdan doğar. Bu nedenle çevremizle sürekli ilişki halinde olmakla birlikte onların sorunlarıyla da ilgileniriz. Hiçbir insan bu doğal ilişkinin dışında kalamaz. Bunun içindir ki, başkalarının acılarına ve sevinçlerine katılırız. Düşüncede ve duyguda ortaklığı da bu ilişki sağlar.

  "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" u unutmayalım. Bu çalan çanlar aslında hepimizin ortak sorunlarıdır. Onlara kulaklarımızı tıkayamayız.

  Selam ve dualarımla.

  1. Merhaba Recep abi , güzel yorumların gönülden teşekkür ederim söylemek istediklerimi çok güzel anlatmışsın yorumun ile Selam ve dualarımla.

 7. Gerçekten sana katılıyorum ve şu yaşananları anlayamıyorum. O yarbayımızın acısını çok iyi anlıyorum ve dediklerine hak veriyorum. bunun bile malzeme olması çok acı

  1. Kesinlikle Başkan , herkes kendine bir yol tutturmuş gidiyor her şeyi siyaset malzemesi yapıyorlar. gerçekten çok acı verici bir durum.

 8. Recep Altun beyin dediklerine sonuna kadar katılıyorum Gökhan.Dün ilaç yazdırmaya Milas'a gittiğimde sağlık ocağında bir tartışma yaşadım bir bekleyenle.İnsanımızın beyni nasıl böyle yıkanmış,karşı tezi nasıl savunuyor bir görseniz.Sanırsınız eğitimli ve katili savunan bir avukat.Maalesef çoğu insanımız duyarsız.İnsaf nedir unutmuş ,paylaşmak,birbiri için tasalanmak şöyle dursun,hallerinden çok memnunlar.Allah sonumuzu hayırlıetsin ve bu kötü zihniyeti cezalandırsın inşallah.İçimiz başka türlü soğumaz.Hayırlı bir cuma günü dileklerimle kardeşim.Sağlıcakla kal.

 9. İyi ki de yazmışsınız. Alakamız olsa da olmasa da sonuçta içindeyiz tüm bu olayların. 3 maymunu oynayamayız ki. Bir kere kayıtsız kalmaya nasıl el verir vicdanımız. O yüzden korkmayın düşüncelerinizi söylemekten, yanlış anlaşılmaktan. Asıl hala ''ben bilmem, benim ilgim yok'' diyip gerekeni yapmaktan öte daha belli başlı bir düşünceye bile sahip olamayan cahiller korksun. ''Şu siyasetçi namaz kılıyor hiç onda yalan olur mu oyum tabii ki ona'' diyen ultra cahiller korksun. Okuyup araştırmak yerine kulaktan dolma bilgilerle en doğrusunu bildiğini zannedenler korksun. Her kötü haberin sorumlusu onlar. Belki hiçbir zaman bunun farkında olamayacaklar…

 10. Merhabalar Gökhan Tekin.

  Siz hiç Milliyet Blog platformunu gezip gördünüz mü? Kısaca bu blog platformunu inceleme fırsatınız oldu mu? Eğer olmadıysa sadece bilginiz olsun diye size orasını incelemenizi salık veririm.

  Blogger'in bu blog faaliyetini öyle ya da böyle "Blogcu" gibi bir yerlere kaydırmaya uğraştığı malum. Çünkü hiç bir blog platformu, Facebook'un ulaştığı yere ulaşamamıştır. Bazı sosyal medya ortamları Facebook'a erişmek için onun görsel ve fiziki yayın tekniğine benzemek ve Facebook'u alt etmek istiyorlar. Yarış bu!..

  Selam ve dualarımla.

 11. Mahsun kırmızıgül'ünde dediği gibi, Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye?
  Yaşamak dururken bu kavga ne diye?… İnşallah akan bu kanlar durur, anneler artık ağlamaz herkez kardeş kardeşe bir ömür boyu güzel bir yaşam sürer… Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun inşallah. Yakınlarınada Allah sabır versin.

  1. Kesinlikle… Ülkemizde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamak varken , bazı kesimler ülkede çatışmalar olduğunda prim sağlıyor ve bundan nemalanıyorlar umarım bunları halkımız görür ve oylarını o yönde kullanırlar.

 12. Gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun.Rabbim yakınlarına sabırlar versin.Benim geleceğe dair hiç umudum kalmadı artık.El birliği ile ötkileştirmeye devam ediyoruz malesef…
  Sosyal medya da atıp tutanları samimi bulmuyorum herkes kendi çıkarları uğruna paylaşım yapıyor,hepsi bir rant peşinde malesef..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu