Uzun zamandır bu konuda yazıp yazmama konusunda kararsız kalmıştım. Acaba insanlar beni yanlış anlar mı diye geçiyordu aklımdan fakat bu konuyu bir yakın arkadaşımla konuştum ve bu düşüncelerimi blogum da paylaşsam insanlar beni yanlış anlar mı diye sordum. Arkadaşım , bu senin düşüncelerin insanların yanlış anlayacağını sanmıyorum dedi , belki bazı insanlar yanlış anlar ama bunun için de yani bazı insanlar seni yanlış anlayacak diye düşüncelerinden vazgeçecek misin dedi ve beni yazmaya teşvik etti.
 
Uzun zamandır ülkemizde Pkk'nın haince yaptığı  saldırılarda Asker ve Polislerimiz ölüyor öncelikle şehitlerimizin yakınlarına sabır diliyorum Rabbim bütün şehitlerimizin mekanını cennet etsin inşallah.
 
Herkes ahkam kesiyor. Sosyal medya sitelerinde yok şöyle yaparız , yok böyle yaparız diyerek , profil resimlerini karartarak zaten ülkemizde ne zaman bu tür şeyler olsa bir çok kişinin yaptığı başka bir şey yok bu tür olaylar yüzünden bazıları prim yapmaya çalışıyor.  Partiler olsun , parti liderleri olsun konuşmaktan başka bir şey yaptığı yok bana göre hepsi sahte , hepsi oyumuzu biraz yükseltemez miyiz onun derdinde bunları görenler görüyor zaten  ve inşallah halkımız seçimlerde gereğini yapacaktır. Sırf oy uğruna insanlarımızı şehit ettirenlere Rabbim bir gün hesap sorar inşallah , Şehitlerimizden Osmaniyeli olan Şehit yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde dayanamayıp isyan eden yine Orduda görevli olan Yarbay abisi isyan etti diye Devlet ve bazı yazarlar tarafından Şehidimizin abisi yerden yere vuruldu bir vatan haini olduğu ilan edilmediği kaldı buradan sırf kendi menfaatleri için bunları yapanlara sesleniyorum. Yapmayın bunları kendinizi sadece 5 dakikalığına o şehit abisinin yerine koyun ve elinizi vicdanınıza koyarak düşünün 
 
Peki bizler ne yapıyoruz açık konuşmak gerekirse bir çoğumuz ahkam kesmekten başka bir şey yapmıyoruz hiç kimse tatilinden geri kalmıyor. Sanatçılar sırf biraz daha fazla para kazanmak uğruna konserlerini iptal etmiyorlar. Tamam ben şunu demiyorum günlerce yas tutalım demiyorum fakat bu tür olaylar yaşarken her gün 3 – 5 tane bazen daha fazla şehidimiz varken toplum olarak biraz daha dikkatli davranmalıyız bence Sosyal medya sitelerinde ahkam kesmek yerine, seçimlerde oyunuzu kullanıp bu tür olaylara neden olan partilere karşı oy kullanmak bence daha çok etkili olacaktır en azından bir şey yapmış olacaksınız o zaman, Bir de yok şöyle yaparım yok böyle yaparım diyerek ahkam kesmek yerine  Allah için , şehitlerimiz için dua etmek , eğer biliyorsanız  Kuran-ı Kerim okumak çok daha iyi olur diye düşünüyorum.
 
 Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet etsin ve yakınlarına sabır versin inşallah. Umarım halkımız bu yapılanları görür ve oylarını o doğrultuda kullanır. Daha bir Türkiye için el ele olalım artık Türk – Kürt çatışması bitsin birbirimize düşmek yerine , birbirimize sarılalım , yabancıların bizleri birbirimize düşürmesine izin vermeyelim.  Parti liderleri artık birbirleri ile her fırsatta kavga etmek yerine artık hep birlikte olup Ülkemiz ve milletimiz için bir şeyler yapmalı.

 

Ahkam Kesmek Yerine Bir Şeyler Yapmaya Çalışın

 

Umarım kimse beni yanlış anlamaz beni  bilen bilir benim siyasetle işim olmaz tabi ki aklımda bir parti var. Ben burada sadece düşüncelerimi yazdım. 

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.