Hedeflerinizi başarma yönetimizi belirlediğinizde her an ne yapmanız gerekiğini bilmektesinizdir. Zihninizdeki netlik sayesinde niçin yaşadığınızı biliyorsunuz. Temel ilgileriniz sürekli değişmez; böylece hayatınızı ve ilgilerinizi her gün korursunuz. Düzenli yaşarsınız. Israrla yaptığınız ne ise , onu en iyi yapan siz olursunuz.

 
Hayattaki hemen her alanın kendine göre bir çekiciliği ve coşturuculuğu vardı. Her çiçek güzeldir; her çocuk sevimlidir. her meslek kendi içinde ayrı bir coşku barındırır, her eğitimin bayrı bir onuru vardır. Bir gül doğar , büyür ve gül olarak ölür. Bir arı son nefesine kadar arıdır. Ormandaki çınarsanız , bahçedeki söğüt olamamaktan üzülmemelisiniz. Her varlığı ve alanı kendi parlaklığında izleyip onlardan zevk almayı; ama seçtiğiniz alandaki en temiz parlaklığı sunabilmeyi seçmelisiniz.
 
Hedeflerinizi ve alanınızı bir kere seçmişseniz , artık geriye bakmanız ve tercih etmediğiniz alanlar için eseflenmeniz mantıksızdır. Seçtiğiniz alan sizi çok rahat ediyorsa , bu konuda iyi düşünüp yeni bir karar verebilirsiniz. ama hedeflerinizi değiştirip durmaya devam ederseniz , geçmişinizi tüketerek , geleceğinize sönük bir hayat bırakırsınız.  Örneğin sırf  aileniz istediği için ziraat mühendisliği okuyorsanız ve bu sizin hedefleriniz arasında değilse o bölümü bitirseniz dahi sizin içinizdeki hedefiniz her zaman içinizde bir ukte olarak kalacaktır ta ki, siz hedefinizi gerçekleştirene kadar.
 
Oysa hedefinizi belirleyerek , yönteminizi tanımladığınızda , artık her şeyiniz düzenlidir. Artık en büyük zevkiniz yaptığınızdır ve yaptığınızla insanlık tarihine geçersiniz her türlü meslek ve her alan , herkese tarihe geçme fırsatı tanımıştır. İsimleri tarihe altın harflerle yazılanlar arasında , ressam , besteci, siyasetçi, tüccar, çoban, tamirci, sporcu hemen her meslekten ve ilgi alanlarından insanla karşılabilirsiniz.
 
Farklı hedeflerin her birinin cazibesine kapılanlar, her birinden mahrum kalırlar. Kimse seçtiği alanı küçümsememelidir. Başarı yolunda asıl önemli olan, yüksek bir ruh, sağlan ve evrenle barışık bir kişiliktir. Sonsuzluğa dünyadaki maddesel birikimlerimizi taşımayacağız. Dünya ötesine ilişkilerimizi, duygularımızı , yardımlaşmalarımızı, düşüncelerimizi ve insanlığımızı taşıyacağız.
 
 
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.