Bugünlerde haber sitelerinde Şehit Haberlerinden ve siyasi haberlerden sonra dikkatimi en çok kadınlara yapılan şiddet haberleri çekiyor. Sadece bizim ülkemizde de değil yabancı ülkelerde bile kadınlara şiddet uygulanıyor ve hiç kimse bunun için bir şey yapmıyor belki de yapmak istemiyor kim bilir bir takım kadın haklarını savunan dernekler var ama onların da çok detaylı çalışmalar yaptığını düşünmüyorum.
 
 İnsan bir kadın neden şiddet uygular veya kadın güçsüz diye neden kadına tecavüz etmeye çalışır veya eder?  Bana göre kadınlara şiddet uygulayanlar ve kadınlara tecavüz edenler akıl hastası veya kişilik bozukluğu var. Kadınlarımızı dövmeyelim , şiddet uygulamayalım , taciz etmeyelim evli olup eşine şiddet uygulayanlar o kadınla evlendiniz diye o kadın sizin bir eşyanızmış gibi düşünmeyin. Eşinizi dövmek yerine onu sevin, güzel sözler söyleyin  zaten göreceksiniz o zaman hem siz , hemde eşiniz ve çocuklarınız çok daha mutlu olacaktır.
 

Aziz Nesin'in çok güzel bir sözü  var kadınlarla ilgili 

Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir… Ona sperm verirseniz, size bir çocuk verir; Ona bir ev verirsiniz , size bir yuva verir; Ona sebze verirsiniz , size yemek verir. Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir. Ona bir şarkı söyleyin , size konser verir. Kendisine verileni çarpıp çoğaltarak geri verir. Bu yüzden ona çamur atarsanız, karşılığında bir bataklıkta boğulmaya hazır olun. Aziz NESİN

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.