Zor günler yaşıyoruz hem de çok zor günler yaşıyoruz neredeyse her gün vatan borcunu ödeyen Askerlerimiz ve Polislerimiz şehit oluyor. Öncelikle bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun , Rabbim yakınlarına sabır versin inşallah Daha önce Buradaki yazımda sosyal ağ sitelerinde Ahkam kesenlerle ilgili düşüncelerimi yazmıştım.
 
 Son bir kaç gündür. Sosyal Ağ sitelerinde yeni bir şey gözüme çarpıyor bazı kendini bilmezler ve bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlar ve bundan prim sağlayacak olanlar tarafından paylaşılıyor bu tür şeyler ve bu benim moralimi çok bozuyor. Bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlar baktılar ki olmuyor bu tür söylemler paylaşarak bizleri birbirimize paylaşıyor.  Sosyal ağ sitelerinde aslı astarı olmayan şeyler paylaşıyor, Sanki her Kürt  terör yanlısıymış gibi paylaşımlar yapılıyor bir kaç gündür.  Benim çok sayıda Kürt arkadaşım var , Laz arkadaşım da var, Alevi arkadaşlarım da var onlarla sohbet ettiğimiz de onlarda oynanılan bu oyunun farkında 
 
 Unutmayalım ki hiç bir insana doğarken cinsiyeti , ırkı veya anne babasının kim olacağı sorulmuyor. Hiç kimse kimseden üstün değildir. Hepimiz aynı çamurdan yaratılmışız. Allah beni farklı yarattı diyebilen var mı? olmaz çünkü öyle bir şey yok o yüzden bütün bütün kürtleri hepsinin terörist olduğunu söyleyip genelleme yapmasın. Evet bazı kendini bilmezler Türk veya Kürt ırkı önemli değil terör yanlısı olanlar muhakkak var. Fakat sadece o kişileri düşünerek genelleme yaparak değerlendirme yapmayalım.
 

Terörü Lanetleyin , Kürtleri Değil

İnsanlarda şöyle bir şey vardır bu demek istediğimi psikolog olanlar daha iyi anlayacaktır. Örnek veriyorum evinizde , okulunuzda veya mahalleniz de size kötü gözle baksalar. '' Sen hırsızsın, sen şöylesin, böylesin'' deseler çok dürüst olsanız dahi bir süre sonra kendiliğinden o kişilerin baskısına dayanamayıp o kişilerin söylediklerini kabul edersiniz ( belki herkes kabul etmese bile , bir çok kişi kabul edecektir.) ve belki de Allah göstermesin hırsızlık yapmaya başlayacaktır o insan. Buradaki çok güzel bir örnek vermek istiyorum. 1985 yılında baş rolünde Şener Şen'in oynadığı NAMUSLU filmini hatırlayalım izleyenler zaten biliyordur izlemeyenler ise izlesin anlatmak istediğimi çok güzel anlatıyor o film. Ali rıza bey yani Şener Şen bir iş yerinde veznedar olarak çalışır, kendi halinde  fakir ama fakir ama çok dürüst ve namuslu biridir , bir gün iş yerine gelirken hırsızlar tarafından soyulur. Şener Şen ne kadar anlatsa da parayı kendisinin çalmadığını hiç kimseyi hatta kendi ailesini dahi inandıramaz ve en sonunda dayanamayıp , Evet ben çaldım der, ama parayı çalan kendisi değildir.
 
Yani anlatmak istediğim şu; biz karşımızda ki insana sırt çevirirsek sen şöylesin , böylesin dersek ister Kürt olsun , ister Türk olsun veya başka bir ırktan olsun hiç fark etmez o kişi kendiliğinden o olayı yani bizim söylediğimizi gerçekten kabullenir ve kendisini o olayın içinde bulur. Hepimizin Kürt komşusu var, Kürt arkadaşlarımız var , Kürt öğretmenlerimiz , Doktorlarımız , Bakanlarımız , vs var. Bir hastaneye gittiğimizde doktora soruyor muyuz? sen Türk müsün veya Kürt müsün diye , Eğer kürt ise muayene olmuyor muyuz veya kürt olan bir öğretmenin olduğu okula çocuklarımızı  göndermiyor muyuz?  Ayrıca unutmayalım ki Atalarımız Kurtuluş savaşında savaşırken orada Türk , Kürt , Alevi , Çerkez, her ırktan millet varmış yani bu Ülkeyi hep birlikte kurtarmışlar.
 
Irkı ne olursa olsun, insanları kendimizden soğutmayalım , her şeyden önce karşımızda ki kişinin İNSAN olduğunu unutmayalım , insanlar arasında ayrımcılık yapmayalım. Sosyal Ağlar'da gördüğümüz aslı astarı olmayan haberlere inanmayalım. Bizleri birbirimize düşürmeye çalışanları Çanakkale savaşında ülkemizi bölemeyip bizleri bu şekilde böleceğini düşünenleri sevindirmeyelim. Sağduyulu olalım , oyunlara gelmeyelim Birbirimize sahip çıkalım.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.