Bugün sabah iş yerine geldiğimde ofise girmeden önce arkadaşlar ile 10 – 15 dakika sohbet edelim dedik ve kendimize çay söyledik, sabah sabah şahit olduğum bir olay beni çok mutlu etti ve sizlerle paylaşmak istedim. Simit satan bir arkadaş çok güzel bir davranış sergiledi bizi gururlandırdı.
 
 Öncelikle şunu bir kez daha anladım ki bizler millet olarak gerçekten misafir sever bir milletiz. Neyse uzatmadan konuya girmek istiyorum. Bizim burada ( Hatay- Dörtyol ) çok fazla suriyeli insanlar var. Arkadaşlar ile sohbet ederken aşağı ki sokaktan 2 tane kadın 3 çocuk toplam 5 tane suriyeli insan geliyordu tam o sırada yukarıdan da 20 – 25 yaşlarında başındaki tepsiyle simit satan bir genç arkadaş geliyordu.
 
Suriyeli çocuklar annelerine bakarak simitleri gösterdiler. Fakat annelerinin simit alacak paraları olmadığı belliydi , karşıdan gelen simitçi arkadaş bunu anlamış olmalı hemen Suriyeli insanların yanında durdu ve tepsiyi çocuklara doğru uzattı çocuklar annelerine bakarken simitçi arkadaş hadi alın der gibi çocuklara bakarak çocukların simit almasını sağladı. Suriyeli kadın parasının olmadığını anlatmaya çalışıyordu  simitçi arkadaş gülümseyerek  '' Önemli değil abla, siz burada bizim misafirimizsiniz'' dedi ve kadınlardan hiç para almadan devam etti inanın bana o an çok duygulandım simitçinin yaptığı o güzel davranış bizi çok mutlu etti, gururlandırdı. Çocuklar ve anneleri çok mutlu oldular. Bunu gördükten sonra bizde simitçiyi mutlu edelim dedik ve 3 arkadaş 5 er tane simit aldık , aldığımız simitleri de yine başka suriyeli çocuklara verdi diğer arkadaşım.
 
 Sabah sabah güzel oldu, insan başkalarının mutlu olmasını sağladığı zaman kendisi çok daha mutlu oluyor. Size tavsiyem karşınızdaki insanları her zaman olmasa da arada sırada küçükte olsa hediyeler verin bu sizi de mutlu edecek karşınızda ki insanı da çok mutlu edecek  çok büyük bir şey almanıza gerek yok bazen küçücük bir şey bile çok çok fazla mutlu eder insanı , çünkü önemli olan hediyenin büyük olması değil

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.