Günümüzde neredeyse herkesin artık bir blogu var , öğrencilerin , ev hanımlarının , mesleğiyle ilgili bilgilerini veya becerilerini başka insanlarla paylaşmak isteyen herkesin bir blogu var artık, özellikle de bildiklerini diğer anneler ile paylaşan ev hanımlarına hayranım onca işin gücün arasında bir de blog yazıyorlar harika bir şey yapıyorlar. Peki bu kadar blog arasında hepsini nasıl takip edeceğiz , elbette hepsini takip etmek mümkün değil , ben bu yazımda benim için blogların olmazsa olmazları nelerdir , ne tür blogları takip etmeyi seviyorum kısaca bunlardan bahsetmek istiyorum.
 
1.Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bir blogun özgün olması benim için 1. şarttır, eğer bir blog özgün değilse istediği kadar paylaşım yapsın o bloga bir defa girerim bir daha girmemeye çalışırım.
2. Tasarım benim için çok önemlidir, tasarımı güzel ve sade olan blogları çok seviyorum.
3. Bazı bloglar var  ziyaretçiyle alay edermiş gibi dilleri var bu tür blogları da sevmiyorum isterse özgün olsunlar,  bana göre blog yazarı ziyaretçisiyle alay eder gibi bir dil kullanmamalı elbette bir sohbet havası içinde yazılarını yazabilir, ziyaretçilerine küçük tatlı şakalar yapabilir. Fakat alay edermiş gibi söylemlerde bulunmamalı bence
4.Ciddi olan blog yazarlarının yazıları daha çok hoşuma gidiyor,
5.Blog yazarı eğer başka bloglardan bir yazı alıp blogunda paylaşıyorsa mutlaka ama mutlaka yazının altında o yazıyı aldığı yerin kaynağını belirtmelidir.
6.Sırf ziyaretçi çekmek için kopyala + yapıştır yolu ile yazı veya resim paylaşanların bloguna hiç girmem.
7.Bir bloga girdiğimde ve bir makale okuduğum zaman eğer o makaleyi beğenmişsem mutlaka ama mutlaka konuyla ilgili görüşlerimi bildiririm, yazıyla ilgili yorum yaparım.
8.Benim için bir blogun olmazsa olmazlarından bir tanesi de Hakkıma sayfasıdır. Yazılarını okuduğum kişinin hakkında bilgi sahibi olmak isterim 
9.Özellikle kişisel bloglar benim için vazgeçilmezdir.
10. Kitap bloglarını çok seviyorum. Örneğin internet üzerinden kitap siparişi vermek istediğim zaman önce alacağım sitedeki kitabın altındaki yorumları okuduktan sonra o kitabı daha önce okuyup kitapla ilgili düşüncelerini blogunda paylaşan blogları çok seviyorum , blog yazarının o kitapla ilgili yazısı

Kısacası : Bir blogun benim için olmazsa olmazları, karmaşıklıktan uzak sade bir tasarım, blog yazarının ciddi olması, kopyala + yapıştır değilde yazıların özgün olması , tasarımın sade olması ve hakkımda sayfasının olması benim için çok önemlidir.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.