GenelKişisel

Güne Nasıl Başlıyorum

Yazılarını ilgiyle takip ettiğim, çok değerli arkadaşım Ayhan, Güne başlama mimi başlatarak ve sen bu listede mutlaka olmalısın diyerek yazısında beni mimleyerek güne nasıl başladığımı sormuş , öncelikle kendisine kucak dolusu sevgilerimi göndererek teşekkür ediyorum

Gelelim güne nasıl başladığıma

Telefonumda 2 tane ayrı alarm uygulaması var , bir tanesinde 2 adet alarm, diğerinde de 1 tane alarm olmak üzere 3 tane alarm var. Alarm 07: 50 , 07: 55: ve 08: 00  yani mutlaka saat 08:00 de uyanırım. Uyanır uyanmaz hemen duş alırım. ( Kış veya yaz değişmez her gün duş alırım) çünkü duş aldığım gün daha iyi oluyor kendime geliyorum. Güne daha dinç  başlıyorum. Bunu herkese de tavsiye ederim inanın bana deneyin çok faydasını göreceksiniz. Her neyse konuya dönelim ben kasaba da yaşadığım için iş yerim bana 7 km uzaklıkta ilçede  yaklaşık o yüzden ilçeye gitmek biraz uzun sürebiliyor dolmuş ile gittiğim zamanlarda dolmuş beklediğimi de sayarsak ve dolmuşların yavaş yavaş gittiğini de hesaplarsak abartmıyorum bazen 45 dakikayı buluyor 7 km’lik yolu gitmek , bende yaz mevsimin de iş yerine gidip gelmek için kendine motor siklet  aldım. yaklaşık 2 aydır motor ile gidip geliyorum hem işe geç kalmıyorum , hemde en sevdiğim şeylerden biri olan motor kullanma ihtiyacımı da bu şekilde gidermiş oluyorum. Az kalsın unutuyordum evden çıkmadan önce mutlaka ama mutlaka yeğenlerimi öperim.
İlçeye geldim, burada saat belirtemeyeceğim çünkü yaptığım iş gereği bizim mükelleflerin çoğu kasaba da olduğu için sabahları bazen mükelleflerin yanına uğraya biliyorum  faturalarda sorun çıkıyor bazen onları ayarlıyorum.
Gitmişken sohbet ediyoruz birazda, yani iş yerine gelme saatim değişiyor bazen 9: 30 oluyor , bazen saat 10:30′ u bile bulduğu  oluyor ama genel de en geç eğer kasabada işlerim yoksa saat 09:00 gibi iş yerinin önünde olurum. Bizim iş yeri 3. katta o yüzden gün boyu aşağıdaki esnaf arkadaşları görmediğim oluyor. O yüzden sabah geldiğimde ayak üstü sohbet ederim.
Bazen kahvaltı yaparız esnaf arkadaşlar ile o kahvaltının tadını hiç bir şey vermez , bazen iş yerinde yaparız ama ben genel de simit veya börek türü şeyler alırım iş yerinde bir fincan çay ile yerim.
Ben yaklaşık 9 yıldır çalışıyorum ondan önce 2 yılda dershaneyi sayarsak yaklaşık 11 yıldır sabahları işe gelirken veya daha önce dershaneye giderken sabahları evde kahvaltı yapamazdım annem hazırlar fakat yine de yapamam uyandıktan sonra en az  25- 30 dakika geçmesi gerek bir şeyler yiyebilmem için. Fakat hafta sonu pazar günü çok harika bir kahvaltı yaparım.
Muhasebeci arkadaşlar varsa beni daha iyi anlayacaktır. Bizim işler yıl boyunca çok yoğun olduğu için  günüm çok yoğun geçer , inanın bana bazen akşamın nasıl olduğunu bile anlamam öyle yoğun geçer Allah’tan benim odam ilk girişte değil işleri kendi kafama göre yapıyorum , yani kendi kafama göre derken tabi defter işlerken belli kurallara göre işliyoruz , kendi kafama göre dediğim benim odaya çok fazla gelen giden olmuyor yanımdaki arkadaşta aklına takıldığı yerlerde soruyor.
 Bilgisayarı açtıktan sonra ilk yaptığım Google’da oturum açmak ve önce youtube listemi açmak ve güzel sakin bir şarkı açmak oluyor sonrada hemen e-postalarımı kontrol etmek oluyor. Sonrası zaten malum iş güç.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Offff…sabah alarmla uyanıyorsun benim de en sevmediğim hatta nefret ettiğim bir şey bu:))ama alışmışsındır sanırım artık. Öyle ilginç ki, alarmı kursam bile sırf o sesle uyanmamak için daha önce uyanıyorum daha doğrusu tüm uykum mahvoluyor:)))))duş konusunda çok hak veriyorum, sıcak su, sabun, şampuan kokusu temizliğin yanısıra benim en sevdiğim terapi şekli, hem su hem koku terapisi….tüm sinirimi alıyor….bir komşum üzüntüden sinir krizi geçirmişti ona da tavsiye ettim bilmiyorum uyguladı mı…

  1. Evet çok nefret ediyorum, fakat artık alıştım bazen alarmdan bir kaç dakika önce uyandığım bile oluyor. Sabaharı duş alma konusunda gerçekten çok daydasını görüyorum ben o gün çok dinç oluyorum. güzel yazınız için teşekkür ederim.

 2. Yazıyı açınca sinirlendim bak. Bardakları kıskandım yemin ederim. Bi tane de bana yaparsın artık. Ama isimler farklı olacak özelden mesaj atarım sana..

  Okumaya başlayınca da güldüm tabi alarm durumunu bayağı abartmışsın anlaşılan. Duşu keşke bende mi yazaydım ne diye de içimden geçirdim. :D Herkes şimdi pis pasaklı bilecek beni.
  Bazen çünkü yüzümü bile yıkamadan gittiğim oluyor benim :))

  Mesleğin de cidden zor kardeşim ben de muhasebecilik yaptım çünkü o yüzden yoğunluğunu çok iyi anlıyorum. Şu anda da muhasebe olmasa da ona benzer bir iş yapıyorum. Sıkıcı olduğunu bildiğim için mimin sonunda konuyu saat 8 zil çaldı diye de kapattım :)

  Kendine çok çok dikkat et bardağım için özel mesaj atacam. Hatay'a da bir daha ki gelişimde haytalı yiyelim senle ;)

  1. Canın sağolsun kardeşim senin ya, sen iste yeter ki mesajını gördüm ve cevap yazdım. Her mesleğin mutlaka zor ve stresli tarafları vardır fakat muhasebe gerçekten çok dikkat gerektiren bir meslek olduğu için çok stresli ve bir o kadar da güzel bir ve her geçen günde zorlaşan bir meslek.

   Her zaman beklerim , fakat ben Hatay'a mesafe olarak çok uzağım Dörtyol ilçesinin mahallesinde yaşıyorum. ( Eskiden kasabaydı şimdi mahalle oldu )
   Başımın üzerinde yerin var kardeş istediğin yemek olsun senin. :)

   Mesajına bak ne olmasını istediğini bana söyle yine yaparım ben

 3. Bu sabahları düş alma konusunda kış mevsimine girdiğimizden dolayı hasta olma riski olmasın abi :)
  Bende uygulamayı düşünüyorum sabahları kendime gelmek adına ama hasta olursam okula gidemem. Okula gidemezsem de maaş düşük yatar :)

  1. Kardeş inan bir zaman sonra alışıyor insan hatta inan bana sabahları duş almadığın zaman dahi kendinde bir boşluk hissediyorsun. Zaten vücut alışkın olduğu için hasta olacağını sanmıyorum.

 4. Çok teşekkür ederim biraz geç oldu geri dönüş yapmam malum öğrencileri yeni yeni düzene soktuk okulun başlarında o listeyi çıkar bu ders programına göre planlar yap, grupları ayarla olmayınca baştan başla blog ile ilgilenemiyorum 2 haftadır. Neyse çok sevdim bu mimi bende kısa sürede yazacağım :) Tekrar teşekkürler

 5. Bu yazıda ben de mimlenmiştim ama utanarak söylüyorum ki yazamadım hala.
  Bu arada belirtmeden edemeyeceğim, ne harika tasarımlar yapıyorsun, bardaklara bayıldım:) Çatlatıyorsun insanları bence bu şekilde :) Emeğine sağlık, diyorum, kıskançlıklan beraber :))
  NOT: İtiraf etmeliyim ki sırf kupalara olan beğenimi söylemek için yorum yazıyorum :)
  Gülüşlerle…

 6. Merhaba Gökhan abi. Ben senin yazdıklarının tam tersini yapıyorum sanırım :) Bende inşallah böyle düzenli bir şekilde güne başlarım. Ve beni de bu yazıda mimlediğin için tekrardan teşekkür ederim. Yazımı bugün yazabildim. Sanırım ilerde bende senin gibi motor kullanmaya başlayacam. Çünkü sabahları otobüsle gitmek çok sıkıntı oluyor.

  1. İnşallah her şey gönlünce olur kardeşim. Dolmuşu sevmiyorum. Motor kullanmayı da sevdiğim için genel de motorla gidiyorum iş yerine
   Mim'e cevap verdiğin için teşekkür ederim en kısa zamanda okuyacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu