Yazılarını ilgiyle takip ettiğim, çok değerli arkadaşım Ayhan, Güne başlama mimi başlatarak ve sen bu listede mutlaka olmalısın diyerek yazısında beni mimleyerek güne nasıl başladığımı sormuş , öncelikle kendisine kucak dolusu sevgilerimi göndererek teşekkür ediyorum

Gelelim güne nasıl başladığıma

Telefonumda 2 tane ayrı alarm uygulaması var , bir tanesinde 2 adet alarm, diğerinde de 1 tane alarm olmak üzere 3 tane alarm var. Alarm 07: 50 , 07: 55: ve 08: 00  yani mutlaka saat 08:00 de uyanırım. Uyanır uyanmaz hemen duş alırım. ( Kış veya yaz değişmez her gün duş alırım) çünkü duş aldığım gün daha iyi oluyor kendime geliyorum. Güne daha dinç  başlıyorum. Bunu herkese de tavsiye ederim inanın bana deneyin çok faydasını göreceksiniz. Her neyse konuya dönelim ben kasaba da yaşadığım için iş yerim bana 7 km uzaklıkta ilçede  yaklaşık o yüzden ilçeye gitmek biraz uzun sürebiliyor dolmuş ile gittiğim zamanlarda dolmuş beklediğimi de sayarsak ve dolmuşların yavaş yavaş gittiğini de hesaplarsak abartmıyorum bazen 45 dakikayı buluyor 7 km’lik yolu gitmek , bende yaz mevsimin de iş yerine gidip gelmek için kendine motor siklet  aldım. yaklaşık 2 aydır motor ile gidip geliyorum hem işe geç kalmıyorum , hemde en sevdiğim şeylerden biri olan motor kullanma ihtiyacımı da bu şekilde gidermiş oluyorum. Az kalsın unutuyordum evden çıkmadan önce mutlaka ama mutlaka yeğenlerimi öperim.
İlçeye geldim, burada saat belirtemeyeceğim çünkü yaptığım iş gereği bizim mükelleflerin çoğu kasaba da olduğu için sabahları bazen mükelleflerin yanına uğraya biliyorum  faturalarda sorun çıkıyor bazen onları ayarlıyorum.
Gitmişken sohbet ediyoruz birazda, yani iş yerine gelme saatim değişiyor bazen 9: 30 oluyor , bazen saat 10:30′ u bile bulduğu  oluyor ama genel de en geç eğer kasabada işlerim yoksa saat 09:00 gibi iş yerinin önünde olurum. Bizim iş yeri 3. katta o yüzden gün boyu aşağıdaki esnaf arkadaşları görmediğim oluyor. O yüzden sabah geldiğimde ayak üstü sohbet ederim.
Bazen kahvaltı yaparız esnaf arkadaşlar ile o kahvaltının tadını hiç bir şey vermez , bazen iş yerinde yaparız ama ben genel de simit veya börek türü şeyler alırım iş yerinde bir fincan çay ile yerim.
Ben yaklaşık 9 yıldır çalışıyorum ondan önce 2 yılda dershaneyi sayarsak yaklaşık 11 yıldır sabahları işe gelirken veya daha önce dershaneye giderken sabahları evde kahvaltı yapamazdım annem hazırlar fakat yine de yapamam uyandıktan sonra en az  25- 30 dakika geçmesi gerek bir şeyler yiyebilmem için. Fakat hafta sonu pazar günü çok harika bir kahvaltı yaparım.
Muhasebeci arkadaşlar varsa beni daha iyi anlayacaktır. Bizim işler yıl boyunca çok yoğun olduğu için  günüm çok yoğun geçer , inanın bana bazen akşamın nasıl olduğunu bile anlamam öyle yoğun geçer Allah’tan benim odam ilk girişte değil işleri kendi kafama göre yapıyorum , yani kendi kafama göre derken tabi defter işlerken belli kurallara göre işliyoruz , kendi kafama göre dediğim benim odaya çok fazla gelen giden olmuyor yanımdaki arkadaşta aklına takıldığı yerlerde soruyor.
 Bilgisayarı açtıktan sonra ilk yaptığım Google’da oturum açmak ve önce youtube listemi açmak ve güzel sakin bir şarkı açmak oluyor sonrada hemen e-postalarımı kontrol etmek oluyor. Sonrası zaten malum iş güç.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.