Kitap Yorumları

Hakan Günday Daha

Sanal dünya da tanışıp gerçek dünyada da bir defa görüştüğüm ve benim için çok değerli olan  Elif abla'mın hediye ettiği bir kitap ve uzun bir süredir  iş yoğunluğundan ve sınavlarımın olması nedeniyle okumayı ertelediğim kitabı sonunda okudum ve kitabı bitirdiğimde kendi kendine keşke daha önce fırsatım olsaydı da daha önce okusaydım bu kitabı dediğim bir kitapmış, Hakan Günday'ın Daha adlı kitabı öncelikle Elif ablama gönülden teşekkür ediyorum beni bu kitapla tanıştırdığı için. Kitabı elime ilk aldığımda beni nelerin beklediğini bilmiyordum aslında kitabı okudukça okuyasım geldi  hani derler ya çok sürükleyici okudukça okursun diye aynen öyle bir kitap Hakan Günday'ın Daha adlı kitabı

 
 

 

Hakan Günday Daha
 

Hakan Günday Daha 

Eğer değişik bir  hayat hikayesi okumak istiyorsanız tavsiye ederim. Yazar ilk sayfalarda olayları biraz yavaş anlatsa da  ilerleyen sayfalarda merakınızı uyandırmayı başarıyor. Hep bir sonraki sayfaya geçmek istiyorsunuz merak ediyorsunuz. Şunu da belirteyim unutmadan  argo kelimeler hemen hemen her sayfada var diyebiliriz.
 
Hakan Günday'ın diğer kitaplarını hiç okumadım. İlk okuduğum kitabı Daha adlı kitap oldu. Yazarın diğer kitaplarını da okuyacağım inşallah. Belki de ben bu tür kitapları sevdiğimden bilmiyorum ama kitabı gerçekten çok beğendim kitaba kaç puan verirdiniz derseniz  10 üzerinden 10 derim Elif abla sana tekrar teşekkür ederim  ve  başka konusu bu tür olan bu kitaba benzeyen kitaplar varsa bildiğin önerini dikkate alırım. yoruma yazabilirsin :)

 

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Gökhan.Elif donanımlı bir kardeşim,insan hemen anlıyor.Ben de bu kitabı alayım.Fikrimi yeniden dönüp yazarım.Hayırlı akşamlar dileklerimle oğlum.Ece ablan.

 2. Ben de çok merak ediyorum bu yazarı, Daha'yla başlasam nasıl olur diyordum olabilirmiş demek ki :)

 3. Kitabı okumadım ama yazarı nereden tanıyorum diye düşündüm daha önce görmüştüm aklım da kalmış facebook ta takip ettiğim kitap sayfalarından aklıma geldi bir ödül almıştı da tebriklerimizi sunmuştuk paylaşıma,oradan hatırladım. googledan tekrar bakayım dedim doğru hartırlamışım
  Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen törende 2014 yılı Türk-Fransız Edebiyat Ödülünü almıştı. yolu başarıları daim olsun.
  elim de sırasını bekleyen kitaplar var yoğunluktan okuyamadım:) bir yere not alayım bu kitabı da.

 4. Ben de ne zaman yazacaksın diye merakla bekliyordum Gökhan. Nihayet vakit bulmana ve beğenmene çok sevindim.

  Hakan Günday popüler olma kaygısına düşmedi ve fabrikasyon bir yazara dönüşmedi; kim düştü derseniz; bakınız Elif Şafak ve Ahmet Ümit. Elif Şafak herkes tarafından tanınmadan önce muhteşem kitaplar yazdı, şimdi geçinmek için yazıyor..

  Neyse, her kitabını okuyamadım Hakan Günday'ın. Favorim 2 tane; AZ ve Daha. Kinyas ve Kayra çok sevilir ama bende olmadı, akmadı kitap.

  Öyle Soğuk Kahve, Elif Gibi Sevmek, Böğürtlen kışı filan seviyorsanız uyarayım; kalemi serttir, acımasızdır ama hakikattir. Her gün Bodrum sahillerine hala birkaç çocuk cesedi vururken ve o sahillerde her gece içkiler su gibi içilirken, DAHA mülteci meselesini olağanüstü bir netlikte ve aydınlıkta anlatıyor. Ben çok etkilenmiştim ama bazı yerlerde mideniz bulanır, bazı yerlerde ''Batsın bu dünya'' dersiniz..

  Güzel sözleriniz için çok teşekkürler Ece abla ve Gökhan kardeşim. Mutlu seneler herkese.

  1. Rica ederim Elif,yeni yılın sana güzellikler,sağlık ve mutluluk getirmesi dileğimle canım.Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu