Bugün yani 7 ocak benim dünya'ya gözlerimi açtığım gün, doğum günüm. Zaman denen kavram ne kadar çabuk geçiyor. Hiç farkında bile olamıyoruz geçmi yıllarımı düşünüyorum , yılların bana neler kazandırdığını düşünüyorum. Evet diyorum bazen iyi ki gelmişim, iyi ki doğmuşum diyorum dünyanın güzelliklerini görünce ama bazen de dünyanın kötülüklerini, insanların kendi çıkarları için savaşlar çıkartıp, insanların birbirlerini öldürdüğünü , ülkesinden kaçmak zorunda kalan ve deniz kıyısına cesedi vurmuş canları görünce neden doğmuşuz ki diyorum bazen.
 
 Eski günlerimi düşünüyorum her yeni yaşımda ve bir yıl daha yaşlandım diyorum. Çocukluk günlerimi düşünerek  umutluyum geçmişte yaşanılan güzelliklerin gücüne inanıyorum. Yaşanılacak anıların umut getireceğini biliyorum. Yaşamım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken geleceğe daha umutlu, daha güvenli girebilmek için hayatımın muhasebesini yapıyorum.
 
Dünyada sadece kötülerin değil, iyilerinde olduğunu bilerek ve bir gün dünyanın daha güzel, insanların birbirini kırmadığı, insanların birbirlerine ırk, renk, din, ayrımı yapmadan yaşayacağı bir dünya diliyorum hem kendim için, hemde bütün insanlar için

 

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.