Para kazanmak ve refah içinde yaşamak çok doğal arzu duyulan bir şeydir. Para ailenizin ve sizin layık olduğunuz yaşam standartlarına ulaşmak için gereken güçtür. Para talihsize yardım etmek için bir güçtür. Para yaşamı dolu dolu yaşamanın bir yoludur.
 Fakir olmak isteyen bir kişi çoğunlukla ya suçluluk duyar ya da yetersizlik duygusuna sahiptir. Bu tıpkı iyi not alamayacağını yada futbol takımında başarılı olamayacağını düşünen genç bir öğrencinin aslında iyi not almak veya futbol oynamak istemiyor olduğunu söylemesi gibidir.
O halde para arzu duyulan bir nesnedir. Para hakkında kafa karıştıran pek çok insanın onu kazanmak için kullandığı geriye dönük yaklaşımdır. Her yerde insanları ”önce para” tutumu içinde görürsünüz. Yine de aynı insanların çok az parası vardır. Neden?  Basitçe şu: Önce para tutumunda olan insanlar o denli para merkezli olmuşlardır ki para yetiştirecek tohumları ekmeden paranın toplanamayacağını unuturlar.

Anlatmak İstediğim

Eğer bloğunuzdan veya web sitenizden para kazanmak istiyorsanız öncelikle insanlara faydalı olmanız gerekiyor.  Konuyu küçük bir örnekle anlatmak istiyorum. Diyeli ki yeni bir blog açtınız bir süre bekleyip adsense reklamları veya başka alternatif reklam firmalarından reklamlar alıp bloğunuza / sitenize koydunuz yeterince para kazanamazsınız neden mi? çünkü insanlar eğer sizin sitenizden yazılarınızdan, yaptığınız paylaşımlardan faydalanmıyorsa sitenizdeki reklamlara tıklaması çok düşük bir ihtimaldir. Kaldı ki zaten ülkemizde bir çok insan adsense reklamlarını bile virüs olarak düşünüyor ve o yüzden de tıklamıyor.  Tabi şu da bir gerçek blog açıpta kısa sürede para kazananlar da var. Çünkü okuyucuya faydalı paylaşımlar yapıyor.
 Paranın tohumu hizmettir. Bu nedenle ” önce hizmet ” zenginlik ve refah yaratan bir tutumdur. Her ne iş yapıyorsanız yapın eğer ilk olarak para kazanmayı düşünüyorsanız yanlış düşünce içindesinizdir. Eğer para kazanmak istiyorsanız önce hizmet düşüncesi içinde olmalısınız. Tabi herkes böyle düşünecek diye bir şey yok, bunlar benim kendi kişisel düşüncelerim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.