Bildiğiniz gibi 13 mart 2016 tarihinde Ankara‘nın kalbi dediğimiz yerde Kızılay medyanında hainler tarafından patlama gerçekleştirildi. Bunun üzerine herkes profil resmini karartı, sosyal medya hesaplarında tamamen siyah resimler paylaştı.  Televizyonlarda yarışma programları patlamanın olduğu gün çıkmadı. Sözde, çünkü onlar o kadar çok üzüldü ve yarışma programlarını ancak bir, iki günlüğüne iptal edebildiler.  Belki biraz saçmalıyorum ama lütfen kusura bakmayın gerçekten çok sinirliyim. O yüzden duygularımı biraz karışık yazabilirim kusura bakmayın.

Bugün işten eve geldim haberlere bakayım derken kanalları geziyordum bir de baktım ki ne göreyim evlendirme programları, gerçi ben o tür programlara, insanlar ile alay eden, dalga geçen programlar diyorum bu benim kişisel düşüncem, herkes farklı düşünebilir herkes izleyebilir ve sevebilir de o tür programları. bir kaç dakika bakayım dedim. Çünkü gerçekten inanamadım daha patlamanın üzerine 2. gün geçmiş böyle bir günde yas tutacağımıza, herkes eş adayını bulmaya gelmiş bir de kırmızı karanfil takmışlar, resmen milletle alay eder gibi, kimse beni yanlış anlamasın ben kimsenin eğlencesine karşı değilim. Herkes evlenebilir, eş adayını arayabilir ona kesinlikle bir şey demiyorum benim kızdığım şey böyle bir günde bu kadar insanımız vefat etmişken, onların orada sanki hiç bir şey yokmuş gibi eğlenmeleri beni o kadar kızdırdı ki anlatamam. Allah’tan  hemen kapattım o kanalı, onlar için diyorum hani yastaydınız, hani vefat eden vatandaşlarımızın, yaralanan vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyordunuz ne oldu daha 3. günde yas bitti mi ne kadar çabuk unutuyoruz her şeyi, bazen diyorum ki ya bende bir şey var, ya da toplumumuz çok değişti diyorum ama düşünüyorum toplumdaki o tür düşünceli insanlar çoğaldı.
Sadece öyle programlarda değil sosyal medya sitelerine baktığınız da sanki hiç bir şey olmamış gibi patlamanın daha 2.gününde bazı görgüsüzler yok efendim şuraya eğlenmeye gittim diye oranında konumunu ( adresini ) paylaşmış hava atıyor, bazıları gidip bir lokantada yemek yerken resmini çekmiş, üzerine de ‘‘Bugünde böyle olsun dedik” diye yazmış paylaşmış, zannedersin ki kendisinden başka hiç kimse o yemeği yememiş, madem onu yiyorsun Allah daha çok versin daha çok ye peki neden görgüsüzlük yapıyorsun hele de böyle bir günde, öyle bir resim paylaşacağına aç bir dua paylaş vefat eden vatandaşlarımız için.
Son olarak : Lütfen kusura bakmayın ilk defa böyle bir yazı yazıyorum ama gerçekten bu tür durumlar beni çok sinirlendiriyor. Sözlerim sanki hiç bir şey olmamış gibi davrananlara Ülkemizde birileri can verirken birilerinin hiç bir şey yokmuş gibi davranması beni çok ama çok sinir ediyor. Şunu da belirtmek istiyorum, ben kimsenin eğlencesine falan karışmıyorum. Herkes dilediği gibi yaşar, fakat en azından böyle günlerde bu tür şeyler yapmayalım toplum olarak, bazı kişiler şöyle diyebilir: Orada insanlar öldü diye biz eğlencemizden gerimi kalalım diyebilirler, Evet kardeşim gerekirse oradaki insanların acısını paylaşabilmek adına eğlenceden geri kal, Çünkü eğlencen kaçmıyor, sonrada eğlenirsin.

Bu patlamada, önceki patlamada hayatını kaybeden insanlarımıza ve bütün Şehitlerimize Rabbim’den  rahmet diliyorum. Rabbim onların mekanlarını Cennet etsin inşaallah.

Rabbim Askerlerimizi ve Polislerimizi her türlü tuzaktan, hainlerden ve belalardan korusun inşaallah.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.