Mutlaka Okunması Gereken Kitaplardan 

  Daha önce Stefan Zweig’in kitaplarını hiç okumamıştım. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitabı okuduktan sonra ben bu kitabı neden daha önce Bilinmeyen bir kadının mektubu kitabını okumamışım dedim, kendi kendime, kitapta bir kadının karşılıksız aşkı anlatıyor. Bu kitapta aşkın en temiz, en sade ve en güzel halini görebilirsiniz.

Stefan Zweig

Bilinmeyen bir kadının mektubu

Bir yanda sayısız gönül macerası olan, ama sevgiyi, bağlılığı yaşama şansı belki de hiç gerçekleşmeyecek bir adam, diğer yanda sevdiği kişi uğruna kendi hayatından bile vazgeçen bir kadın…

Melodrama yaklaşan havasıyla biraz abartılı gibi görünse de, Zweig’ın akıcı ve güçlü anlatımıyla günümüzde artık yaşanmasına pek de ihtimal verilmeyen geçmişte yaşanan aşklara bir ağıttır belki de bu güzel hikâye kitapla ilgili ne söylesem hakikaten az, o kadar güzel bir kitap ki insan bir okumaya bitirir.

Kitap Önerisi : Albert Camus – Yabancı

Bir kadının bilinmeyen kitabı 68 sayfadan oluşan ve  bir solukta okunabilecek kitap türlerinden. Herkese tavsiye ederim. Mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesi.

Eğer bir kadının gözünde gerçek sevgi nedir, aşk nedir bilmek istiyorsanız, gerçek aşkın, karşılıksız sevginin nasıl bir şey olduğunu bilmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.