Kişisel

Hoşgeldin Bebek

Pazar günü benim için çok mutlu bir gündü, aylardır beklediğimiz ailemizin en küçüğü yeğenim dünyaya gözlerini açtı. ( 5 Haziran 2016 Pazar günü, saat 11:40 ) Allah’a şükürler olsun ki sağlığı yerinde.

 Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Bütün anneler benim için çok değerlidir. Onların hakkını hiç bir şekilde ödeyemeyiz.  Hani hep deriz ya  ”Cennet annelerin ayakları altındadır” diye inanın bana gerçekten anneler bunu hak ediyor.  Daha önce doğum yapan bir kadın görmemiştim daha doğrusu doğumdan hemen sonra görmemiştim. Yengemi, doğum yaptıktan 15 – 20 dakika sonra Ameliyat odasından çıkartıp normal odaya aldılar. Yengemi o şekilde görmek beni çok duygulandırdı. Bir çocuğu dünyaya getirmek kadar zor bir şey yokmuş dedim kendi kendime. Ve bir kez daha anladım Annemin değerini ve dedim ki, eskiden benim doğumumda bu kadar teknolojide yoktu, ki teknoloji bu kadar gelişmişken dahi yengemin o hali beni çok etkiledi acaba annem ne yapmıştır dedim kendi kendime, bir kaç saat sonra eve geldim ve anneme sarıldım.
 Ailemizin en küçüğü  tekrar hoş geldin, sefalar getirdin. Şimdilik ismin konulmadığı için sana bebek diyorum.
Bilgi: Bu yazıyı yazmanın nedeni ileri ki zamanlarda yeğenim için küçükte olsa bir hatıra olması içindir. bu yazı

İlgili Makaleler

68 Yorum

 1. Allah analı babalı büyütmeyi nasip eğlensin maşallah çok güzel bir bebek sağlığı sıhhat bir ömür sürsün ….

 2. "Dünyamıza hoş geldin bebek" diye seslenmek istedim. Yeğenler için amcalar unutulmaz. Özellikle çocukluk anılarında mutlaka önemli bir yerleri vardır. Siz de şimdiden O'na güzel bir yer ayırmışsınız, ne güzel.
  Bebeğe sağlıklı, mutlu bir ömür diliyor, sizleri kutluyorum.

 3. ne güzel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin :) darısı senin de başına diyelim :) minik bebişte sağlıkla büyüsün inşallahh

  1. Gerçekten harika bir duygu. Teşekkür ederim.
   İnşallah henüz bekarım ama bakalım kısmet :))

 4. Ah Gökhan… Dün oğlumun da doğumgünüydü ve o anlattığın anlara geri dönmüştüm! Üzerine yazın çok manidar oldu.. 1 gün arayla doğumgünleri :)
  Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah!!!

  O minik böceği öper koklarım :)

 5. Allah anasına babasına bağışlasın.
  O daha büyüyecek sana amca diyecek esas sen o zaman bak güzelliğe ;)

 6. Gökhancım yumuk yumuk ellerinden koklaya koklaya öp o güzel kuzuyu Allah bağışlasın :) ailenizin mutluluk kaynağı :)

 7. Ne mutlu sizlere … Allah analı babalı ve sağlıkla büyümek nasip etsin …
  02 Haziran da benim yeğenimin doğumgünü idi … Yıllar öncesine gidip öyle bir duygu silsilesi içinde paylaşımlar yaptım ki … Yeğenin olunca anlarsın diye … Yaşa ve gör sevgili Gökhan
  Hoş geldi aramıza

  1. Teşekkür ederim. Zaten daha önceden amcayım ve dayıyım fakat o zaman blog yazmıyordum diğer yeğenlerim için böyle bir yazı hazırlayamamıştım. Kısmet bu yeğenimeymiş.

 8. Analı babalı büyüsün, tüm güzel dilekler onun için olsun. Ayrıca maşallah diyelim de nazar da değmesin :)

 9. Merhabalar.
  Cenab-ı Allah tüm bebek bekleyen ailelere, azadan ve akıldan noksanı olmayan sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı bebekler nasip etsin.

  Siz de güle güle büyütün. Analı babalı olsun. Vatana ve millete hayırlı evlat olsun. Zihni ve bahtı açık olsun. Her şeyden evvel akıl ve aza sağlığı daim olsun.

  Hayırlı Ramazanlar dilerim. Selam ve dualarımla.

  1. Merhabalar.
   Güzel dilekleriniz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Hayırlı Ramazanlar.

 10. amaniin bebişe bak maşallah <3.
  Annelik çok güzel ve çok zor be Gökhancım. Bunu empati yapabilmen de senin inceliğin.
  Allah bebişe sağlıklı mutlu analı babalı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Güle güle büyütsünler. sen şimdi amca mı oldun :) seni de tebrik ederim , yeğenler çook seviliyor . Hayırlı uğurlu olsun.

  1. Çok teşekkür ederim Derya abla.
   Zaten önceden amcaydım. Fakat yeniden amca olmak çok güzelmiş :)

 11. Allah analı, babalı büyütsün ve bahtı açık olsun inşallah :) Bebekler hep evin neşesi olur..

 12. Allah sağlıklı ömür versin, hayırlı bir evlat olsun, Anneler kıymetli bebekler de melekleri, darısı başına Gökhan kardeşim..

 13. Canım kardeşim, bebeğimiz hoşgelmiş.Yaşadığımız dünyanın tüm olumsuzluklarına inat, güzel mi güzel, mutlu mu mutlu yarınları olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu