Tanıtım

İki Kişilik Oyunlar

Bireylerin gelişimi için gerekli unsurlardan bir tanesi de çocukluktan itibaren oynadığımız oyunlardır. Oyun aslında insanın hayatının her evresinde mevcuttur. Ancak oyun kavramı bizlerin yaş dönemlerine göre değişmekte ve gelişmektedir. Bu değişim ve gelişim çağa uygun olarak farklılaşmaktadır. Mesela bundan yirmi yıl önce oynanan oyuncaklar ve oyunlar ile şimdi ki çocuklar oynamamaktadır.

Bu gün oynanan oyunlar ile de gelecekteki çocuklar oynamayacaklardır. Çünkü her dönemde çocukların oynamaktan mutluluk duydukları, oynarken eğlendikleri, iletişim kurdukları, arkadaş edindikleri oyunlar vardır. Bu oyunlar tabi ki gelişen teknoloji ve çağa göre çeşitlilik gösterecektir. Bu gayet doğal bir süreçtir.

Bilgisayar icat edilmeden çocuklar topla, iple, çamurla ya da çok farklı oyuncaklar ve oyunlar ile oynarken şimdiki çocuklar bilgisayar oyunu gibi daha bireysel oyunları oynayarak eğlenmektedirler. Bilgisayar oyunları genelde çok kişi ile oynanmaktadır ancak oyun arkadaşlarımız bize çok uzak şehirlerde, ülkelerde, mekânlarda olabilmektedir. Bu sanal ortamda edindiğimiz arkadaşlarımızla bilgisayardan konuşma fırsatımız olsa da çoğu zaman samimi ve uzun süreli dostluklar edinilememektedir.

Bu da oyun arkadaşlıklarımızın eskiye göre kısa süreli, anında değiştirilebilir ve güven duyulmayan arkadaş ilişkilerine dönüşmektedir. Bu olay da insanların kısa süreli eğlenmesine, mutlu olmasına, oynadığı oyundan çabuk vazgeçmesine sebep olmaktadır.

Bizler günlük hayatın kargaşasında arkadaşlarımıza fazla vakit ayıramamaktayız. Fakat her ne kadar oyun oynamaya vakit bulamasak da hafta sonları ya da tatillerde arkadaşlarımız ile bir araya gelince çeşitli oyunlar oynarız. Bunlar iki kişilik oyunlar ya da çok daha fazla kişiden oluşan oyunlar olabilmektedir. Oyun tercihlerimiz bizim kişisel özelliklerimize göre değişmektedir.

Kimi insanlar toplu oyunlar oynamaktan zevk alırlar. Çünkü bu oyunların daha samimi, daha çok insanı geliştirdiğini düşünürler. Çok oyunculu oyunlara örnek olarak tabu, taşlı oyunlar, kart oyunları ya da voleybol, basketbol, futbol gibi sporlar örnek olabilir. İki kişilik oyunlardan bazıları ise tavla, dama, satranç ya da tenis, masa tenisi gibi spor oyunları olabilir.

BİLGİ: Bu yazıdaki içerikler tanıtım amaçlı olarak eklenmiş olup, site sahibiyle hiçbir ilgisi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu