Uzun zamandır merak ettiğim ve bir türlü fırsat bulamadığım İstanbul’a sonunda gittim ve bir haftalık bir İstanbul gezisini tamamlayıp tekrar memleketime döndüm. İstanbul’a giderken otobüsle gittim. Gittim ama otobüsle gittiğime bin pişman oldum. Tam arkamda yaşlı bir teyze vardı sağ olsun İstanbul’a gidene kadar otobüsteki hiç kimseyi uyutmadı sanırım. En azından ben hiç uyuyamadım. Teyze o kadar bağırarak konuşuyordu ki bir ara arka taraftan gelen çocuk ağlaması sesini bile bastırdı 🙂 Uyuyamayınca da mecburen müzik dinledim. Film izleyemedim çünkü bilirsiniz otobüslerde saçma sapan filmler oluyor. Müzikten ziyade sadece biraz haber izledim.

Sonunda İstanbul’a Ulaştım

Uykusuzda olsa bir şekilde İstanbul’a ulaştım terminalde beni bekleyen arkadaşım daha önce otel rezervasyonunu yaptırmıştı Allah’tan bir de onuna uğraşmak zorunda kalmadık, arkadaşım beni direk otele götürdü biraz o günü otelde uyuyarak geçirdim. Sonraki gün arkadaşımla birlikte önce tarihi yerleri daha sonrada İstanbul’un diğer yerlerini özellikle camileri gezdik tabi her yeri gezemedik. Çünkü İstanbul o kadar büyük bir şehir ki değil bir haftada bir ayda dahi gezmekle bitmez sanırım.

istanbul manzara görüntüsü

İstanbul’un yemek kültürü bizim buraların ( Hatay‘ın ) yemek kültürü ile çok farklı yada bize hep öyle denk geldi, genelde fast food tarzı yemekler var ve bizim buraya göre oldukça pahalı. Fakat ulaşım çok ucuz ( gerçi ben oradayken çoğu zaman ücretsizdi )

 

istanbul minyatür kızkulesi

 

istanbul minyatür cami
İstanbul‘da insanlar çok güzel bir şey yapmışlar sokaklarda kaplarda sular ve hayvan yiyecekleri koymuşlar kediler, köpekler oradan besleniyorlar. Çok güzel bir şey düşünmüş insanlar. Bence bu tür şeyleri Türkiye’nin her yerinden yapmak gerekiyor özellikle yaz mevsiminde, bizim burada da insanlar bahçelerine yemek artıklarını kaplara koyarlar hayvanlar o kaplardan beslenir.
istanbul galata kulesi
istanbul eski eserleri koruma derneği

 

İstanbul da otelde 5 gece kaldıktan sonra, benim için çok değerli olan ve şu anda Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu blog yazarlarından, evrengunlugu.net blogunun sahibi ve yazarı Evren abi çok sağ olsun beni evinde misafir etti. Evren abiyi daha önceden blogu sayesinde tanıyordum fakat yüz yüze tanışma fırsatımız olmamıştı. İstanbul gezim sayesinde, benim için gerçekten çok değerli olan Evren abi ile tanışma  fırsatımız oldu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum beni çok güzel ağırladı. Evren abi bana çok güzel kitaplar hediye etti ayrıca kitaplar içinde teşekkür ediyorum kendisine. Çok fazla sohbet etme şansımız olmadı sadece akşamları birlikte sohbet etme şansımız oldu, hafta içi olduğu için kendisi çalışıyordu o halde dahi sağ olsun benimle çok iyi ilgilendi. İnşallah bende kendisini Hatay‘a bekliyorum kısmet olursa bir gün yolu düşerse başımın üzerinde yeri var kendisinin.

Evren soyuçok - evrengunlugu.net
İstanbul'u Gezdim ve Güzel Yürekli Bir İnsan Tanıdım

 

İstanbul’a giderken otobüsle gitmiştim ya ve hiç uyuyamamıştım. Tekrar memlekete dönerken her şeyi göze alıp Uçakla dönmeye karar verdim. Aslında uçaktan çok korkuyordum ama korkacak bir şey yokmuş aslına bugüne kadar boşu boşuna korkmuşum. Bundan sonra gideceğim yerlere kesinlikle uçakla gideceğim. Memlekete döndüm böylece İstanbul gezisi bitmiş oldu. İnşallah en kısa zamanda tekrar gitmem dileğiyle 🙂

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.