Tanıtım

Spora Farklı Bir Bakış Açısı – Spoura.com

Spoura.com yaklaşık 4 ay önce açılan, birçok spor üzerine yazılar yayınlayan güzel bir spor sitesi. Sporun birçok dalı hakkında incelemeler, makaleler, istatistik bilgiler bulabileceğimiz sitede dünyada izleyicisi bulunan ama ülkemizde henüz gerekli ilgiyi bulamamış spor dallarıyla ilgili içerikler de bulmak mümkün. Spoura, kendine amaç olarak da bu tarz bilinmeyen sporları insanlara tanıtmak, yeni sporlar öğrenmek isteyenlere bu sporları yapabileceği yerleri ve şartlarını öğretmeyi benimsemiş durumda. Yine, bilinen sporların terimsel olarak incelemeleri ve bu sporlarla ilgili kuralları ve formatları da spoura’da bulabilirsiniz.

Spoura Spora Bakış Açınızı Değiştiyor

Spoura, diğer spor haber sitelerinde olduğu gibi direkt popüler olana ve merak edilene yönelen bir spor sitesi değil. Sitenin mantığı güncel haberleri paylaşmak üzerine de değil. Bu anlamda site, yazılmayanı yazmayanı önemsediği için okuyucu olarak da bu tip yazıları merak eden kitleyi hedefine almış durumda. Örnek vermek gerekirse Türk futbol takımları Avrupa kupalarında maç oynadıklarında o maçın haberini yazmaktan ziyade avrupa kupalarında takımlarımızın aldıkları galibiyetlerin belirlediği Uefa Ülke Puanı, Uefa Kulüp Sıralamaları gibi ‘diğer’ merak edilenleri yazmak ve okuyucularıyla paylaşıyorlar. Özellikle bu tarz sporlar ile ilgili olan içerikleri sitede çoklaştırarak site zamanla yeni spor öğrenmek isteyen sporseverler için güzel bir kaynak olmayı planlıyor. Veya gündemde olan ama kuralları bilinmeyen sporlar için de ”Bu kesin Spoura‘da yazıyordur” algısını oluşturmayı hedeflediklerini söyleyebiliriz.

Özellikle sporda şiddet olaylarından ve spor içinde çıkan doping ve şike gibi usülsüzlüklerin insanların oyuna duydukları güveni azaltmasıyla paralel olarak, bu usülsüzlüklerin daha çok yaşandığı sporlara ülkemizde ilgi azalmış durumda. Yeni stadyumlar yapılsa da futbolda azalan ilgi, stadyumların doluluk oranlarının düşmesi bunun en net göstergesi. Yine atletizmde çıkan doping olayları da insanımızın atletizme olan ilgisini azalttı.  Turnuvayı 1 haftadan az süre kala yayıncısının belli olmaması bile skandal bir durum olarak nitelendirilebilir.  Bu sebeple Spoura gibi alternatif sporlara katkı veren siteler bizim için daha değerli kaynaklar olacaklardır.

 

BİLGİ : Bu yazı ilgili sitenin yöneticileri tarafından site hakkında bilgi vermek ve siteyi tanımak için hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. İsminizi sıkça duyup ilk kez bir yazınızı okudum. Şans o ki merak ettiğim ve ilgimi çekenbir konu denk geldi. Formatı bakımından oldukça özgünbir site gerçekten. Ziyaret edilmeli. Saygılarımla.

  2. Gökhancım dün konuştuk bizde evde eskiden TV de ne güzel spor karşılaşmalarını izlerdik olimpiyatlar da ipi kimler göğüsleyecek diye dikkat kesilirdik maalesef TV açamaz hale geldik gündem yüzünden:((
    Teşekürler harika bir yazı olmuş. Sevgiler.

    1. Aynen abla, ben uzun süredir tv izlemiyorum internet üzerinden biraz haberlere göz atıyorum sadece çünkü haberleri izlediğim zaman illaki canımı sıkan bir haber çıkıyor karşıma.
      Saygılar abla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu