Gün geçtikçe seo konusunda yeni bir şeyler öğreniyorum. Bazen öğrendiklerimin hepsini burada anlatamasamda bir çoğunu zaman zaman anlatmaya çalışıyorum. Bu yazımda ise bazı arkadaşların özellikle sorduğu Özel kalıcı bağlantı ayarları nasıl yapılır. Aşağıdaki videoda kısaca anlatmaya çalıştım, umarım anlatabilmişimdir. Anlamayan arkadaşlar varsa eğer yorum bölümünde sorarlarsa diğer arkadaşların anlaması açısından da daha iyi olacaktır.
 

Özel Kalıcı Bağlantı Neden Yapılmalıdır?

Şöyle ki; diyelim ki herhangi bir konuda yazı yazdınız ve yazının başlığında Türkçe karakterler var, Google botlarının yazınızı daha iyi indexlemesi için ve url’nin daha kaliteli olması açısından özel kalıcı bağlantıyı aşağıda video da anlattığım gibi yapılmalıdır. Yani yazının url kısmı ne kadar iyi olursa yazının indexlenmesi açısından o kadar iyi olur. İşte bu yüzden de kalıcı bağlantıları manuel olarak yapmamızda fayda var. Konuda anlattığım özel kalıcı bağlantı ayarı blogger içindir. Bildiğim kadarıyla wordpess’te bu işlem otomatik olarak yapılıyor diye biliyorum.
Fakat şunu belirtmek istiyorum, daha önce bir yazıda okumuştum ama ne kadar doğruluk payı var bilemiyorum. Her yazının bu şekilde yani kalıcı bağlantıyı manuel olarak yapmak çok iyi değil diye yazıyordu. Ben kendi bloğumda her zaman yapmıyorum örneğin bir ayda 10 tane yazı yazıyorsam 4 veya 5 tanesinde yapıyorum. Ne olur ne olmaz diye o şekilde yapıyorum. Artık her yazıda yapmanız veya yapmamanız size kalmış.

ÖNEMLİ: Videoyu kaliteli bir şekilde izlemek için videonun sağ alt köşesinde bulunan dişliden 720p‘ ye getirerek HD kalitelisinde izleyebilirsiniz.
BİLGİ: Kanalıma Abone olarak yeni ekleyeceğim videolardan haberdar olabilirsiniz.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.