Ayakkabı firması ile dün yaşadığım üzücü bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. 19 Mayıs 2017 tarihinde İnstagram üzerinden ayakkabı satışı yapan bir firmaya sipariş vermek istedim. İstediğim modeli ve numarasını Whatsapp numaralarından kendilerine bildirdim. Benden, adres bilgilerimi ve iletişim bilgilerimi istediler verdim. Buraya kadar her şey tamam bir sıkıntı yok. Siparişi verirken özellikle sordum istediğim modelden var mı diye, evet var dediler. Yine de rica ettim aynı model olsun, lütfen farklı model göndermeyin diye tamam dediler.
 Her neyse dün sabah  22 Mayıs 2017 tarihinde kapıda ödeme sistemiyle geldi, ücreti ödeyip ayakkabıyı aldım. Kutuyu açtığımda bana gelen ayakkabının sipariş verdiğim model ile hiç alakası bile yoktu. Farklı bir model göndermişler.

Ayakkabı Firması ile Yazışmalarım

Ayakkabı Firması İle Yaşadığım Üzücü Bir Olay

Ayakkabı Firması İle Yaşadığım Üzücü Bir Olay
Şunu belirtmek istiyorum; Zoruma giden ödediğim ücret değil, zoruma giden benimle alay etmeleri, kardeşim elinde o üründen yoksa söylersin elimizde bu modelden kalmadı diye söylersin müşteride ona göre sipariş verir. Durumu bildirmek için watsapp’tan hemen yazdım. Neden böyle sorumsuzca iş yapıyorsunuz diye, adamlar bırakın özür dilemeyi, kusura bakmayın demeyi cevap vermeye bile tenezzül etmedi, tek kelimelik bir cevap yazarak kaybol dediler, evet yanlış okumadınız kaybol yazdılar. Sonrasında ise hemen engellediler, aradığım numaraya ulaşılamıyordu. En azından kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş deselerdi bile inanın bu kadar sinirlenmezdim. İnsanlık halidir deyip geçerdim bu yazıyı bile yazmazdım. Ama resimde de gördüğünüz gibi durumumu belirtmeme rağmen sadece tek kelimelik kaybol yazdılar. Demek ki insanları bu şekilde kandırıyorlar.

Böyle bir yazı yazmayacaktım fakat alay ettikleri için ve başkalarını da kandırmasınlar diye başkalarıyla alay etmesinler diye böyle bir yazı yazmak istedim. Ayrıca instagram üzerinde de resimlerle konuyu paylaştım. Bu firmadan alışveriş yapmayın diyemem ama ben yaptım bunları yaşadım. Bundan sonra da bu tür kurumsal olmayan firmalardan alışveriş yapmam zaten. Belki bu şekilde satış yapan ve gerçekten müşterisi ile ilgilenen firmalar vardır ama bu tür dolandırıcılar yüzünden genelleme yapabiliyoruz. Ben hepsi kötüdür demiyorum ama bir daha bu tür kurumsal olmayan firmalardan kesinlikle alışveriş yapmayacağım. Bahsi geçen firmanın instagram sayfası aşağıda zaten bende instagram da gördükten sonra sipariş vermiştim.

Bu benim için bir tecrübe olmuş oldu aslında. Bundan sonra internet üzerinden bilindik sitelerin haricindeki yerlerden özellikle instagram veya diğer sosyal ağ sitelerinden kesinlikle alışveriş yapmayacağım. Sizlere de tavsiyem eğer böyle yerlerden bu tür şeyler alırsanız lütfen çok dikkatli olun firma hakkındaki yorumları okuyun. Özellikle de firmanın bir web sitesinin olup olmadığını kontrol edin. İnsan verdiği paraya üzülmekten ziyade böyle kalitesiz insanlar ile kötü diyaloğa girince canı sıkılıyor.
https://www.instagram.com/formen_ayakkabi

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.