Tanıtım

Taşınmalarda en çok yaşanan sorunlar

Taşınmak çoğu insan için sıkıntılı ve zor geçen bir süreçtir. Bu süreçte yaşanan bir takım sorunlar olabilir. Bu yazımızda sizlere taşınırken yaşanan bir kaç sorundan bahsedeceğiz.

1) Gün Problemi

Yeni bir adrese taşınırken yapmanız gereken ilk şey bu işlemin hangi gün yapılacağına karar vermektir. Bunu belirlerken  birçok kriter söz konusu olabilir. Yanlış gün seçimi yapıldığında birçok işiniz aksayabilir. Tüm kriterleri göz önünde bulundurarak en doğru günü seçmelisiniz.

2) Amatör Nakliyat Firmaları

İyi bir nakliyat firması seçmek sizin için taşınmanızı oldukça kolaylaştırır. İşini bilen, profesyonel firmalar ile çalışmak her zaman avantaj sağlar. Firmanızı seçerken birkaç şeye dikkat etmek iyi bir seçmenize yardımcı olacaktır. Firma hakkında mutlaka araştırma yapın ve hakkında kötü yorumlar olup olmadığına bakın. Firmanın K3 Belgesine sahip olduğundan emin olun. Mutlaka resmini talep edin. Anlaşmaya vardığınız zaman mutlaka sözleşme imzalayın.

3)  Değerli Eşyaların Kaybolması

Evinizde bulunan değerli eşyaları taşınmadan önce mutlaka ayırın. Bu eşyaları eğer yapabiliyorsanız yanınıza alın. Böylece güvende olduklarından emin olursunuz ve taşınma günü yaşanan karmaşada kaybolmalarını hatta çalınmalarını engellersiniz.

4) Kolilerin Karışması

Yeni evinize yerleşmeye başladığınız zaman mutfak kolilerinin banyodan çıkmasını istemezsiniz. Bu nedenle kolilerin mutlaka etiketlenmesi ya da işaretlenmesi gerekir. Koliler etiketlendiği taktirde nakliye firması çalışanları bu kolileri odalara göre dağıtır. Böylece kolilerin yerleri sürekli değişmek zorunda kalmaz.

5) Eşyalarda Oluşabilecek Hasarlar

Birçok insan taşınma işlemini uygun fiyatlarla gerçekleştirmek ister. Fakat bu durumda amatör firmalar ile anlaşabilirler. Bu firmalar hangi eşyaları ne şekilde ambalajlayacağını bilmez. Hal böyle olunca uygun fiyata yaptırdığınızı sandığınız taşınma işleminiz pahalıya patlayabilir. Profesyonel firmalar hangi eşyanın nasıl ambalajlanacağını bilir. Böylece eşyalarınız hasarsız bir şekilde taşınmış olur. Evden eve nakliyat işleminin sıfır zararla tamamlanması için profesyonel firmalar eşyalarınıza sigorta da yaparlar.

 Tüm bu problemlerin üstesinden gelmek için sizin yapacaklarınız kadar seçmiş olduğunuz firmanın da yapacakları önemlidir. Siz ne kadar önlem alırsanız alın taşınma işleminin büyük bir bölümünü nakliye firması gerçekleştirir. İyi bir firma seçmek için tek yapmanız gereken kurumsal firmalardan birini seçmektir. Türkiye’nin her tarafından firma bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Diyarbakır evden eve nakliyat firmalarına kolaylıkla ulaşabilir ve taşınmanızı yerel firmalara yaptırabilirsiniz.
 https://www.nakliyattalebi.com

BİLGİLENDİRME
Bu yazı ilgili firma hakkında bilgi vermek ve firmayı tanımak amacıyla ilgili firma tarafından hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır. Yazıdaki linkler çalışmadığı için, linkler kaldırılmıştır.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Taşınma süreci gerçekten çok zor, güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu