GenelKişisel

15 Temmuz Mücadelemizin Zirvesi, Şanlı Milletin Zaferidir.

15 Temmuz Sıcak bir yaz akşamıydı ülkemizin topraklarına göz diken hainler kurtuluş savaşında alamadıkları topraklarımızı haince planlar yaparak, ülkemizi bölmek, parçalamak ve hainlere hizmet etmek için çeşitli planlar yaptılar, baktılar ki yaptıkları her şey kendilerine geri dönüyor bu defa kaleyi içeriden fethetmek istediler kendileri için yeni bir örgüt kurdular bu örgüt çeşitli ülkelerde okullar açarak kendilerini sanki İslamiyeti yayıyormuş gibi görünüyordu bu şekilde insanları daha kolay kandırabileceklerini düşünüyorlardı.

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

İstediklerini başardılar. İnsanlarımızı kandırarak mal varlıklarını, paralarını almaya başladılar.  Amaçları elbette sadece bu değildi zamanı geldiğinde ülkemizi Amerika ve diğer Avrupa devletlerine peşkeş çekmekti. Önce insanlarımızı, sizleri İslamiyeti anlatacağız, dinimizin emrettiği şekilde, dinimizi yaşayacağız diyerek insanları sömürmeye başladılar. Sonra baktılar ki insanlar kendilerine inanıyorlar.

Yavaş yavaş ülkemizin yönetim kadrolarına girmeye başladılar. Nitekim başarılı da oldular istediklerini yerlere istedikleri adamlarını yerleştirdiler, Ordu’da, yönetimde yargıda ve daha bir çok yere adamlarını yerleştirdiler. Artık kendilerine göre Devleti ele geçirebileceklerini düşündüler. Fakat bilmiyorlardı ki milletimiz kendilerine değil ülkeyi vermek. Bir karış toprak bile vermeyecekti, sanıyorlardı ki her şey istedikleri gibi ilerleyecekti, akılları sıra  askeri darbe yaparak ülke yönetimine el koyacaklardı, kim bilir bundan sonraki planları neydi.

Kendi inançlarına göre ülkeyi ele geçirmeyi düşünüyorlardı. bir gece ( 15 Temmuz 2016 ) ansızın tanklar ve F- 16 ‘ lar ile ülkemizi ellerine geçirmeye çalıştılar. Uçaklar insanları hedef alarak insanları öldürmek için uçaklar ile ateş etmeye başladılar ve yüzlerce insanımızı katlettiler.

Tanklar insanların üzerine doğru sürülüyor gerektiğinde ateş etmek için hazır bekletiliyordu. Bazı insanlar vatan aşkı uğruna hayatını hiçe sayarak tankların  önüne geçerek tankların ilerlemesini engelledi. Bu arada camilerden selalar okunuyor. Milletimizin bu kalkışmaya engel olması için insanlarımızı sokaklara davet ediyorlardı. Sadece İstanbul ve Ankara’da değil bütün Türkiye’de insanlarımız sokaklara çıkarak   darbeyi önlemeye çalışıyor bunun için her şeyi yapıyorlar hatta yaptılar desem daha doğru olacak.

Darbeci piyonlar, onlara piyon diyorum çünkü FETÖ örgütüne kendini adamış, FETÖ öleceksiniz dediğinde hiç düşünmeden ölecek olan bir avuç darbeci insan, insanlarımızın vergileri ile alınan uçakları, silahları, tankları milletimizin üzerine sürerek hiç çekinmeden ateş edenler elbette helal süt emmiş kişiler değillerdi, şunu belirtmek istiyorum; orada gerçekten darbe girişiminden habersiz olan askerlerimiz vardı, onlara tatbikat yapıyoruz diyerek kandırılan askerlerimiz onlara kesinlikle bir şey demiyorum. Zaten çoğu olayın darbe yapılmaya çalışıldığını anladıklarında milletimizle birlikte olarak darbeye karşı çıkmışlardır.

15 Temmuz’da evinde rahat oturmaktansa Ülkesi için ölmeyi tercih eden bir millettir Türkiye Darbe girişimine izin vermeyen milletimiz hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmasın. Her neyse bunca yıllık planları, emekleri boşa gitti, asil milletimiz bu kalkışmaya izin vermedi, tankların önüne yatanlar oldu,  ülkemiz için evlatlarının gelecekleri için hiç düşünmeden sokağa çıkıp ülkemizi en iyi şekilde üç – beş çapulcudan korudular. Şehitlerimiz oldu, Gazilerimiz oldu. ama yinede ülkemizi ele geçiremediler.

Tıpkı kurtuluş savaşında bütün dünya ülkeleriyle üzerimize gelip ülkemizi paylaşma planları yapan ve o yokluk ülkemizi düşmanlara teslim etmeyip, onları denizlere püskürten milletimiz gibi kurtuluş savaşında savaşan atalarımızın torunları bu defa 15 Temmuz 2016 kalkışmasında düşmanlarımıza hadlerini bildirdiler.

İnsanlarımızı öldürten ve hiç bir şey olmamış gibi hala insanları kandırmaya çalışan kendini mesih yerine koyan ve benim gözümde insan bile olmayan o kişi umarım en yakın zamanda hak ettiği şekilde cezalandırılır.

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün söylemiş olduğu,

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!

Son olarak; Arkadaşlar, yazıda işin siyasi boyutundan hiç bahsetmedim dikkat ettiyseniz, herkes her şeyi biliyor, ben burada sadece düşüncelerimi yazmak istedim. Siyaset yapmayı da, siyaset için insanların birbirini kırmasını da hiç sevmem, o yüzden sizlerden ricam eğer yorum yaparsanız lütfen siyaset içerikli yorumlarda bulunmayın. Lütfen kimse yanlış anlamasın, çünkü yazıyı okuyan bir kişi siyasi yorum yapar, diğer kişi bunu yanlış anlayıp birbirini kırabilir. O yüzden bu tür şeylere hiç gerek yok. Çünkü bırakın siyaset için, başka herhangi bir şey için bile insanları kırmaya değmez. Allah onların yani milletimize bu kötülüğü yapanların cezasını inşallah en kısa zamanda verecektir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Ölenlere Allah rahmet eylesin :( Bir darbe kalkışmasında vatandaşlara sokağa çıkın diyen en önce kendi iki oğlunu, damatlarını sokağa çıkartacaktı. Kendi oğlu, damadının can can da, milletin patlıcan mı? :( Kaldı ki, polis var, darbeye katılmayan TSK var. Onlara çağrı yapmıyor da silahsız insanları sokağa çağırıyor. Bile bile ölüme göndermektir bu….

    1. Elbette 30 Ağustos bunu hiç kimse inkar edemez, fakat ben yazının başlığında zafer derken, milletimiz onlara fetöcülere boyun eğmedi anlamında yazmıştım sanırım yanlış anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu