Blog İpuçlarıKişisel

Bloggokhantekin.com’un Temasını Değiştirdim

2014 yılında bloggokhatekin.com‘u kurduktan bir kaç ay sonra blogumun temasını değiştirmiştim ve tema çok hoşuma gittiği için uzun bir süre değiştirmedim. Ne zaman değiştirmek istesem hemen geri vazgeçiyordum. Temadan vazgeçemiyordum. Yukarıda header bölümünde animasyon şeklinde olan logo çok hoşuma  bu yüzdende bundan önceki temayı uzun bir süre kullandım.

Temayı Neden Değiştirdim.

Bundan önce kullandığım temada artık çok fazla sorunlar çıkmaya başlamıştı ve benim isteklerimi karşılayamaz hale gelmişti devamlı bir yerlerini düzeltmekten bıkmıştım artık ne yapayım  derken sonunda tema değişliği yapmaya karar verdim. Tema düzeni, tema ayarları ve tema görünümü benim için çok önemli olduğu için tema arayışım biraz uzun sürdü. Fakat sonunda istediğim temayı bulabildim. Temayı değiştirmişken logoyu ve renkleri de değiştirdim. Bakalım bundan sonrası nasıl olacak.

bloggokhantekin-yeni-logosu
Tema düzeni, temanın nasıl göründüğü benim için çok önemlidir. daha önceki bir yazımda da Bana göre içerik kadar tasarımda önemlidir başlıklı yazı yazmıştım. Tasarım ( tema ) önemli çünkü insanlar benim blogumdaki yazıları okumak için geliyorsa onlar için tema olarak, tema düzeni olarak en iyisini yapmaya çalışırım.

Çünkü bazen çok uzun yazılar oluyor ve eğer yazı fontu kalitesiz, göz yoran bir font ise bazen ben bile girdiğim siteden hemen geri çıktığım oluyor. Çünkü yazıyı okuyamıyorum. Site sahibi belki çok faydalı olabilecek bir yazı yazmış olabilir ama yazı fontu iyi olmayan sitelerdeki yazıları okuduğum zaman da gözlerim sulanmaya başlıyor. Yani demek istediğim tabi bu benim kendi kişisel düşüncem ama içerik kadar temanın düzeni, yazı fontları ve renk uyumu da çok önemlidir diye düşünüyorum.
Bloggokhantekin’in yeni teması hakkındaki düşüncelerinizi, olumlu veya olumsuz fikirlerinizi, yorumlarınızı  benimle paylaşırsanız mutlu olurum.

İlgili Makaleler

47 Yorum

 1. Bence gayet güzel olmuş ve güzel bir renk uyumu yakalamışsınız tebrik ederim :)
  Bir önceki temanız da gayet güzeldi mouse hareketiyle sağa sola hareket etmesi de gayet hoştu :) Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Vesselam.

  1. Teşekkür ederim.
   Evet önceki temayı bende çok seviyordum. Fakat artık bazı yerlerinde bozulmalar olmaya başlamıştı, kullanılamaz hale gelmeye başlamıştı.
   Tekrar teşekkür ederim.

 2. Benim de tema ve düzen açısından örnek aldığım sayılı bloglar arasındasınız. Bir önceki tema da çok güzeldi ancak bunda da hiç yabancılık çekmiyor insan :) Hayırlı olsun..

 3. bence gayet güzel derli toplu sade şık ihtiyaclarını karşılayacak bir şekilde dizayn edilmiş. Hayırlısı olsun :)

 4. E sonunda kendine de zaman geldi demek ki..Hayırlı olsun Gökhan kardeşim..Belki ileride kıskanabilirim :)

  1. Evet abla haklısın sonunda zaman bulup kendi bloğumun temasını değiştirmekte kısmet oldu.
   Teşekkür ederim.

 5. Bloglarda genelde gözümü, farklı renkler, karmakarışık bir düzen tırmalar. Sizin sayfada böyle bir hissiyat oluşmuyor. Elinize sağlık, önceki de kötü değildi, bunu da sevdim. :)
  Güle güle kullanın.

  1. Çok teşekkür ederim.
   Karışıklığı hiç sevmiyorum, benim için blog ne kadar sade olursa o kadar iyidir :)

  1. Çok teşekkür ederim, renkler gerçekten harika oldu, isterseniz sizin temanızdaki renkleri de değiştirebiliriz. :)

 6. Gezinirken yormayan güzel bir site olmuş, renk uyumu da güzel. Güle güle kullanın. :)

 7. Önceki temanızda hoşuma gidiyordu, yukarıda logonuz oynuyordu, fakat bu tema diğerinden de güzel, bence çok güzel olmuş güle güle kullanın

  1. Evet önceki temamı bende çok seviyordum fakat artık çok bozulmalar olmaya başlamıştı, yeni bir tema kullanma zamanı gelmişti.
   Teşekkür ederim.

 8. Ziyaretçileriniz için her zaman en güzel olanı yapmaya çalışıyorsunuz, ben blog yazmıyorum ama blog okumayı çok severim ve sizi uzun süredir takip ediyorum, yazılarınız çok faydalı özellikle de epilepsi hastalığı ile ilgili yazılarınız çok faydalı teşekkür ederim :)

  1. Ziyaretçilerim benim için çok değerlidir. Yazılarımın faydalı olduğunu duymak inanın beni çok mutlu ediyor. Zaman zaman bu konuda maillerde alıyorum. Düşüncelerinizi belirttiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. :)

 9. Ben böyle sade temiz temaları çok severim. Senin teman da öyle olmuş Gökhan. Güle güle kullan.

 10. Hayırlı olsun Gökhan Abi. Gayet temiz ve güzel bir tema olmuş. Dikkat çekmesi açısından mavi güzel bir seçim. Güle güle kullan.

 11. Abi eline koluna sağlık bıkmadan usanmadan yıllardır yazıyorsun böyle bir emeğin karşılığını umarım alıyorsundur.
  Neyse abi uzun tutmayayım :) Hayırlı bloglamalar.

  1. Teşekkür ederim kardeşim.
   Allah'a şükür alıyorum kardeşim, blog yazmamın sayesinde senin gibi ve daha bir çok güzel yürekli insan tanıdım. Ayrıca ekonomik olarakta zaman zaman kazanıyorum. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu