Ülkemiz her sene Avrupa’ya bir adım daha yaklaşıyor. 80’li yıllardan bu yana devam eden Avrupa Birliği üyelik sürecinde artık son adımlar atılıyor. İş olanaklarımız, toplum yapımız, ekonomi sitemimiz de bu yönde evriliyor. İnsanlarımızın da bu doğrultuda gelişmesi gerekiyor. Herkes Avrupa’nın hatta dünyanın iletişimde kullandığı İngilizce’yi öğrenmek için çabalıyor. Bu çabalar insanları İngilizce özel dersi sonucuna çıkarıyor.

İngilizce esasında öğrenilmesi ve konuşulması son derece kolay bir dil. Bizim gibi dünyanın en zor dillerinden birine sahip insanlar için, dil bilgisi kuralları son derece basit. Cümle yapısı da öyle. Kullanılan kelimelerin çoğu birbirinden türetiliyor ve Türkçe’de olduğu gibi kök değişime uğramıyor. Ayrıca çok fazla dil bilgisi kuralı da yok. Gündelik hayatta konuşabilmek için temel kuralların bilinmesi yeterli oluyor.

7’den 70’e Herkes Tarafından Hayal Edilen İngilizce Özel Dersi

İngilizce Özel Dersi Nereden ve Kimden Alınmalı Problemi

Dil öğrenimi ilkokulda başlar. Ülkemizde de ilkokulda başlıyor ama yetersiz kalıyor. Materyal eksikliği, öğretim sisteminin yanlışlığı, müfredatın uygunsuzluğu gibi pek çok olumsuzluk bir araya gelince, gençlerimiz İngilizce öğrenmeden mezun oluyor. Şanslı olanlar üniversitedeki eğitimleri sırasında İngilizce’yi kavrıyor fakat, büyük çoğunluk yaşamlarının geri kalanında İngilizce bilmemenin sıkıntısını yaşamaya mahkum oluyor.Avrupa’ya giderek yaklaşan ülkemizde çalışma olanakları da batı merkezli bir hal alıyor. Özellikle hizmet sektöründe ileride olduğumuz için, yurtdışındaki müşteri veya iş sahipleri ile iletişim kurmak için İngilizce bilmek gerekiyor. İşletmeler artık İngilizce’yi işe alımlarda temel şart olarak koşuyor. Bu da gençleri bir şekilde İngilizce öğrenmeye itiyor.İngilizce öğrenmek isteyen çok sayıda vatandaşın olması sebebiyle bir sürü yeni dil kursu açılıyor. Tabiri caizse İngilizce bildiğini düşünen herkes bir kurs açarak kendine rant sağlamaya çalışıyor. Şunun iyi bilinmesi lazım. Basmakalıp yönetmeler işe yarasa o dil kurslarının hiçbirine ihtiyaç duyulmazdı. Herkes okuldan mezun olduğunda İngilizce biliyor oldurdu. Gel gelelim kimse İngilizce bilmiyor ve işten anlamayan kurslarda eğitim alarak İngilizce öğrenmeye bir adım dahi yaklaşamıyor.

7’den 70’e Herkes Tarafından Hayal Edilen İngilizce Özel Dersi

Dil Kursları İçerisinde İngilizce Özel Dersi Verenler ve Bunda Başarılı Olanlar Bulunuyor

 

Elbette açılan dil kurslarının tamamına dolandırıcı olarak bakmamak gerekiyor. 2012 yılından bu yana Kadıköy Bağdat Caddesi’nde eğitim veren Formula Lingua, dil öğretiminde çok başarılı olan bir dil kursu. Filologlar tarafından kurulmuş olan kurum, bilimsel yöntemlerle kişiye özel programlar oluşturuyor. Bu programlar, firmaya ait olan dilbilim testi sonucunda kişinin dil öğrenmeye yatkınlığı ve öğrenme metotları belirlenerek oluşturuluyor.İstanbul civarındaki pek çok kursun aksine, maksimum 3 -4 katılımcılı özel sınıflarda ders veren Formula Lingua’da, canlı sanal sınıf imkanı da bulunuyor. İngilizce özel dersleri veren kurslar arasında başarı oranı son derece yüksek olan kurum, “terzi işi yabancı dil eğitimi” veriyor. İngilizce özel ders programları formulalingua.com/ingilizce-ozel-ders/ ile ilgili bu sayfadan detaylı bilgi edinebilir, kurs ile rahatlıkla telefon, e-mail veya sosyal medya üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Dil Akademisi Formula Lingua’nın İletişim Bilgileri:

Web sitesi: formulalingua.com
          Telefon: +90 (216) 363 8144

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.