Tanıtım

7’den 70’e Herkes Tarafından Hayal Edilen İngilizce Özel Dersi

Ülkemiz her sene Avrupa’ya bir adım daha yaklaşıyor. 80’li yıllardan bu yana devam eden Avrupa Birliği üyelik sürecinde artık son adımlar atılıyor. İş olanaklarımız, toplum yapımız, ekonomi sitemimiz de bu yönde evriliyor. İnsanlarımızın da bu doğrultuda gelişmesi gerekiyor. Herkes Avrupa’nın hatta dünyanın iletişimde kullandığı İngilizce’yi öğrenmek için çabalıyor. Bu çabalar insanları İngilizce özel dersi sonucuna çıkarıyor.

İngilizce esasında öğrenilmesi ve konuşulması son derece kolay bir dil. Bizim gibi dünyanın en zor dillerinden birine sahip insanlar için, dil bilgisi kuralları son derece basit. Cümle yapısı da öyle. Kullanılan kelimelerin çoğu birbirinden türetiliyor ve Türkçe’de olduğu gibi kök değişime uğramıyor. Ayrıca çok fazla dil bilgisi kuralı da yok. Gündelik hayatta konuşabilmek için temel kuralların bilinmesi yeterli oluyor.

7’den 70’e Herkes Tarafından Hayal Edilen İngilizce Özel Dersi

İngilizce Özel Dersi Nereden ve Kimden Alınmalı Problemi

Dil öğrenimi ilkokulda başlar. Ülkemizde de ilkokulda başlıyor ama yetersiz kalıyor. Materyal eksikliği, öğretim sisteminin yanlışlığı, müfredatın uygunsuzluğu gibi pek çok olumsuzluk bir araya gelince, gençlerimiz İngilizce öğrenmeden mezun oluyor. Şanslı olanlar üniversitedeki eğitimleri sırasında İngilizce’yi kavrıyor fakat, büyük çoğunluk yaşamlarının geri kalanında İngilizce bilmemenin sıkıntısını yaşamaya mahkum oluyor.Avrupa’ya giderek yaklaşan ülkemizde çalışma olanakları da batı merkezli bir hal alıyor. Özellikle hizmet sektöründe ileride olduğumuz için, yurtdışındaki müşteri veya iş sahipleri ile iletişim kurmak için İngilizce bilmek gerekiyor. İşletmeler artık İngilizce’yi işe alımlarda temel şart olarak koşuyor. Bu da gençleri bir şekilde İngilizce öğrenmeye itiyor.İngilizce öğrenmek isteyen çok sayıda vatandaşın olması sebebiyle bir sürü yeni dil kursu açılıyor. Tabiri caizse İngilizce bildiğini düşünen herkes bir kurs açarak kendine rant sağlamaya çalışıyor. Şunun iyi bilinmesi lazım. Basmakalıp yönetmeler işe yarasa o dil kurslarının hiçbirine ihtiyaç duyulmazdı. Herkes okuldan mezun olduğunda İngilizce biliyor oldurdu. Gel gelelim kimse İngilizce bilmiyor ve işten anlamayan kurslarda eğitim alarak İngilizce öğrenmeye bir adım dahi yaklaşamıyor.

7’den 70’e Herkes Tarafından Hayal Edilen İngilizce Özel Dersi

Dil Kursları İçerisinde İngilizce Özel Dersi Verenler ve Bunda Başarılı Olanlar Bulunuyor

 

Elbette açılan dil kurslarının tamamına dolandırıcı olarak bakmamak gerekiyor. 2012 yılından bu yana Kadıköy Bağdat Caddesi’nde eğitim veren Formula Lingua, dil öğretiminde çok başarılı olan bir dil kursu. Filologlar tarafından kurulmuş olan kurum, bilimsel yöntemlerle kişiye özel programlar oluşturuyor. Bu programlar, firmaya ait olan dilbilim testi sonucunda kişinin dil öğrenmeye yatkınlığı ve öğrenme metotları belirlenerek oluşturuluyor.İstanbul civarındaki pek çok kursun aksine, maksimum 3 -4 katılımcılı özel sınıflarda ders veren Formula Lingua’da, canlı sanal sınıf imkanı da bulunuyor. İngilizce özel dersleri veren kurslar arasında başarı oranı son derece yüksek olan kurum, “terzi işi yabancı dil eğitimi” veriyor. İngilizce özel ders programları formulalingua.com/ingilizce-ozel-ders/ ile ilgili bu sayfadan detaylı bilgi edinebilir, kurs ile rahatlıkla telefon, e-mail veya sosyal medya üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Dil Akademisi Formula Lingua’nın İletişim Bilgileri:

Web sitesi: formulalingua.com
          Telefon: +90 (216) 363 8144

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Merhabalar.
  İngilizcenin en çok zorlandığım tarafı sözcüklerin, fiilerin vs. telaffuzu. Ne yazıldığı gibi okunuyor. Ne de söylendiği gibi yazılıyor. Benim Almancam iyidir. Ben Almancayı Almanya'da bizzat Almanların arasında kalarak biraz da kendi gayretlerimle öğrenmiştim. Şimdi Almanca'nın ve İngilizce'nin gramer yapılarında birbirlerine benzerlikleri var ama, İngilizce'nin ille de telaffuzu çok zor, anlamak mümkün değil. Ama Almanca öyle değil, hemen hemen yazıldığı gibi okunan söylendiği gibi yazılan bir dil, çok az bir yazılış ve okunuş farklılığı var.

  Sizin de değindiğiniz gibi, şimdi herkes İngilizce öğrenmenin gayretinde. Gerçekten ne işle iştigal ederseniz edin; hamballık ve amelelik hariç, yabancı dil sorunu hemen önünüze çıkıveriyor.

  Ben okulda Fransızca okudum. Bizim zamanımızda okullarda yabancı dil eğitimi vermek mümkün değildi. Bir kere yabancı dil öğretmeni yoktu, kendini biraz yetiştirmiş bir öğretmen Fransızca yabacı dil eğitimini kitap müfredatına göre, işte olabildiğince Abdurrahman Çelebi misali verebiliyordu. Böyle de yabancı dil öğrenmek mümkün değildi. Bir kaç kalıp konuşma cümlesi, eşya ve fiillerin adı ile şahıs zamirlerine göre bir kaç basit zaman fiil çekimlerinden başka bir şey öğrenmek mümkün değildi. Ben Almanca'yı öğrendikten sonra, öğrenemediğim Fransızca'yı, neden öğrenemediğimi anladım. İngilizce'nin gramerini çok iyi bilirim ama, telaffuzuna gelince mümkün değil beceremiyorum. Hele de çok hızlı konuşulursa anlamak mümkün değil. Türkçe'de bile çok hızlı konuşulduğunda, anadilimiz olmasına rağmen anlamak mümkün olmuyor.
  Güzel ve yararlı bir konuya parmak basmışsınız. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar diler, teşekkür ederim.
  Selam ve dualarımla.

  1. Merhabalar Recep Bey.
   Öncelikle bu güzel ve faydalı yorumumuz için gönülden teşekkür ederim.
   Evet ingilizce'yi bende biraz kelimeleri biliyorum ama dediğiniz gibi anlamak çok zor. Dediğiniz gibi hızlı konuşulunca da hiç bir şey anlaşılmıyor.

   İngilizce veya başka bir yabancı dili öğrenmenin en iyi yollarından bir tanesi sanırım sizin gibi o ülkede öğrenmek veya küçük yaşlarda eğitimi almaya başlamakta faydalıdır.

   Yorumunuz için ve konuya ek olarak yaptığınız açıklamalardan dolayı tekrar teşekkür ederim.

 2. Henüz yaşım genç o yüzden pek bir şey kaybetmiş değilim. İngilizceyi severim aslında yani aram gerçekten iyidir. Fakat gerçekten müfredat ve öğretme metodları sıkıntısı bende olduğu gibi tüm insanlara da zarar verdi. Ama öğreneceğiz inşallah. Teşekkür ederim bu güzel yazın için.

 3. İngilizce'nin lanet bir yönü var ki konuşmadıkça, tekrar etmedikçe unutuyorsun. İstanbul da yaşamıyorum fakat umarım orada yaşayanlar faydalanır

  1. Evet haklısınız, ingilizce ve daha bir çok yabancı dil konuşulmadıkça unutulmaya mahkumdur. İstanbul'da yaşayanlar için oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu