kişisel blog sitelerinin olmazsa olmazları arasındadır. Yani en azından benim için öyle, yeni bir blog keşfettiğimde ilk yaptığım şeylerden bir tanesi hakkımda sayfasına bakarım. Yazıyı hazırlayan kişi hakkında biraz bilgi sahibi olmak okuyucunun en doğal hakkıdır.  Eğer bloğunuz da birden çok yazar varsa yazı altında yazıyı hazırlayan yazara ait hakkında bölümü olmalıdır.

Bazı blog sayfaları gizliliği tercih ediyor. Bu onların doğal hakkıdır, sonuçta orası kendinin bloğudur ve kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Fakat eğer kişisel bir blog tutuyorsanız kendinizin hakkında bilgi vermek istemeseniz bile en azından blogunuz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Kişisel Blog Sitelerinin Hakkımda Sayfasında Neler Olabilir.

Bu tamamen sizin hayal gücünüzü kalmış bir şey ister üç beş cümlede kendinizi anlatırsız, isterseniz detaylı bir şekilde hakkımda sayfası oluşturabilirsiniz. Benim tavsiyem üç – beş kelime ile değil hakkınızda çok detaylı olmasa bile en azından okuyucuyu bilgilendirecek bir yazı olmasını tavsiye ederim. Öncelikle kendinizden bahsedin, kaç yaşındasınız , sevdiğiniz şeyler nelerdir,  blog yazmaya nasıl başladınız, blog yazmadaki amacınız nelerdir gibi konularda okuyucuyu bilgilendirecek bir yazı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kendiniz hakkında bilgiler verirken, bloğunuz hakkında da bilgi vermenizi tavsiye ederim. Blog sitenizde neler hakkında yazılar yazacağınız, hangi kategorilerde yazılar yazacağınız hakkında kısa da bilgilendirme yapmanızda fayda var diye düşünüyorum.

Eğer bloğunuzda birden çok yazar varsa yazarlar hakkında diye bir sayfa oluşturup orada yazarlar ile ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz. Bunu wordpress’te rahatlıkla yapabilirsiniz, bunun için çeşitli eklentiler muhakkak vardır. HTML kodları ile blogger alt yapılı sitelerde de yapılabilir ama kodları iyi bilmek gerekir.

Tavsiye Bağlantı : Kişisel Blog Kurarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bloğunuzda hakkımda sayfasında nasıl bir yazı yazacağınızı bilmiyorsanız yani neler yazmalıyım diyorsanız kendinizi okuyucunun yerine koyun, örneğin siz bir blog sayfasına girdiğinizde hakkımda sayfasında nelerin olmasını isterdiniz bu şekilde düşünebilirsiniz. Hakkında sayfanız ne çok uzun olsun nede çok kısa olsun. Yani okuyucuyu sıkmayacak uzunlukta olması daha iyidir. Şunu da belirtmek istiyorum kişisel blog sitelerinin, sitelerinde en çok okunan sayfalardan bir tanesi de hakkımda sayfasıdır. Yani hakkımda sayfanız ne kadar iyi olursa ziyaretçi kitlenizde o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.