Her yılın aralık ayının 31. günü eski yılı geride bırakıp yeni bir yıla girmenin heyecanı içerisinde oluruz. Çünkü her insanın yeni yıldan beklentileri vardır. Bu beklentiler kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bu yazımda 2018 yılından beklentilerimi paylaşmak istiyorum.

Sağlık

Öncelikle yeni yıldan bütün insanlar için sağlık bekliyorum, herkesin sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmasını temenni ediyorum. Herhangi bir hastalığı olanların, bir an önce iyileşmelerini, eski sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.

Mutluluk

Yeni yılda öncelikle mutsuz olanların ve diğer bütün insanların mutlu olmasını diliyorum. Umarım herkes istediği mutluluğa ulaşır, Aşıklar kavuşur, evlenmek isteyenler evlenir. İnşallah yeni yılda ve sonraki yıllarda bütün insanlar mutlu olarak yaşarlar.

Başarı

2017 yılında istediği gibi başarılı olamayıp, gerek iş yaşamında gerekse eğitim hayatında başarısız olanlar için ve 2018 yılının daha başarılı geçmesini temenni ediyorum.

Savaşlar Olmadığı Bir Dünya

2018 yılında ve sonraki yıllarda savaşların olmamasını, insanların haksız yere öldürülmesinin, insanların kendi çıkarları için, silah satmak için savaş çıkarmalarının son bulmasını istiyorum. Küçücük çocukların öldürülmesini istemiyorum. Petrol için, para için veya herhangi bir neden için insanların savaşmasını istemiyorum. Yeni yılda savaşların olmadığı bir yıl olmasını diliyorum.

Kaliteli Bir Eğitim Sistemi

Eğitim bir ülkenin olmazsa olmazlarındandır, ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitim seviyelerinin ne kadar yüksek olduğu ile yakından alakalıdır. Yani bir ülkenin eğitim seviyesi ne kadar iyi olursa o ülkenin gerek ekonomisi gerekse dünya ülkeleri arasındaki saygınlığı o kadar iyi olur. Yeni yılda ve sonraki yıllarda eğitim sistemimizin daha iyi olmasını diyorum. Her yıl sınav sistemi değişen bir eğitim sistemi değil, öğrenciye gerçekten bir şeyler kazandırabilmek için, ülke için faydalı olabilecek şekilde yetiştirilen bir eğitim sistemimizin olmasını istiyorum. Öğrencilerin okumak istemedikleri ama okumaya mecbur oldukları bölümlerin zorla okutulmamasını diliyorum. Herkesin istediği üniversite eğitimi almasını ve eğitime uygun bir mesleği yapmasını diliyorum.

Kadına Şiddetin Durmasını İstiyorum

Gerek ülkemizde gerekse dünyada her gün yüzlerce kadına şiddet uygulanıyor gerek sözlü şiddet gerekse fiziki şiddet bunların bir çoğu ölümle sonuçlanıyor veya tecavüz  ile sonuçlanıyor. Öncelikle buradan kadınlara şiddet uygulayan herkesi kınıyorum ve yeni yılda ve sonraki yıllarda kadınlara yönelik şiddetlerin ve tecavüz olaylarının bitmesini, henüz okul çağındaki küçücük kızların evlendirilmesini istemiyorum. Kadınların her alanda söz sahibi olmasını istiyorum, kadınları dışlayan, kadınları bir obje olarak gören insanları kınıyorum.

Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar her alanda söz sahibi olmalıdır, toplumların refah seviyelerinin yükselmeleri için, toplumların ilerlemesinde de temel aktör durumundadırlar. Bu açıdan eğer toplum olarak ekonomik refah seviyesine ulaşmak için kadınlarımıza her alanda öncelikler tanınmalıdır diye düşünüyorum.

Bloğum İçin Daha Çok Zaman

2017 yılında bloğuma fazla vakit ayıramadım. 2018 yılında bloğuma daha fazla vakit ayırıp daha kaliteli yazılar yazmak istiyorum. Gerek güncel konularda kişisel düşüncelerimi paylaştığım, gerekse blog ipuçları kategorisinde daha çok yazılar hazırlamak, bilgilerimi paylaşmak istiyorum. 2018 yılında daha fazla kitap okumak istiyorum. Umarım 2018 yılı benim için ve bütün insanlar için daha iyi bir yıl olur. 2018 yılından istediklerim bu kadar, yeni yılda herkese sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

YENİ YAZILARI KAÇIRMAMAK İÇİN ABONE OLABİLİRSİNİZ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti. Lütfen Tekrar Deneyin.