Kapıdaki düşman son zamanlarda izlediğim, ikinci dünya savaşını konu alan güzel, savaş sahneleri, konusu ve görüntüsü bakımından harika bir film diyebilirim. Ben, daha çok 2.Dünya savaşını anlatan filmleri, savaş dram konulu filmleri daha çok seviyorum. Daha önce de 2.Dünya savaşını anlatan filmleri, Pianist filmini ve bir kaç tane daha bu türde film izlemiştim.

Kapıdaki Düşman Filminin Konusu

 2.Dünya Savaşında Rus Ordusunun halkın kendilerine zaferi getirecek simge olarak seçilen yetenekli bir keskin nişancının başından geçen olayları anlatan muhteşem bir yapıt.Özellikle vagonlardan inen askerlerin karşı kıyıya geçene kadar başlarına gelenler çok çarpıcı. Askerlerin ya düşman kurşununu yada kendi kurşunlarını seçmeleri çok dramatik. O kadar gerçekçi bir ortam yaratılmış ki insan diken üstünde seyrediyor. Bana göre Tartışmasız En iyi savaş filmlerinden biri diyebilirim Bu filmi izlemeyen varsa kesinlikle izlemeli ve arşivinde bulundurmalı

kapıdaki düşman

Dünya’nın gidişatını değiştirecek olan 2. Dünya Savaşındaki Stalingrad savunması, tarihin en büyük savaşlarından birine sahne olur. Saldıran Alman Nazi kuvvetleri, direnen ise Dünya’nın diğer süper gücü Sovyetler Birliği’dir.. Bu savaş sırasında, Rusların tarafındaki keskin nişancı Vassili Zaitsev ve Alman tarafındaki nişancı Binbaşı Konig bulunmaktadır. Her iki ordu için de kritik görevler yapan bu iki keskin göz arasındaki düellonun sonucu, savaşın kaderiyle birleşecektir…

Film, savaş sahnelerinden ziyade daha çok bu iki keskin nişancı arasında geçiyor. Rusların keskin nişancısı, Alman Nazi kuvvetinin keskin nişancısını öldürmek için elinden geleni yapıyor hatta bu uğurda çok sevdiği arkadaşlarını ölüyor. Ama ne yaparsa yapsın Alman Nazi kuvvetinin keskin nişancısını bir türlü bulamıyor. Tabi bu arada Rusların keskin nişancısı çok güzel bir kızla tanışıyor ve birbirlerine aşık oluyor. Kızın çok sevdiği kardeşi olarak gördüğü küçük çocuk Alman Nazi kuvvetlerinin nişancısı tarafından öldürülüyor. Bunun üzerine Rusların keskin nişancısı kıza, Almanların nişancısını öldüreceğine dair söz veriyor.

kapıdaki düşman

Almanlar, Rusların keskin nişancısının öldürüldüğü haberini yayıyor. Fakat, Alman nişancı bunun doğru olmadığını savunuyor. Çünkü onu daha öldürmedim diyerek, ben öldürmediğim sürece yaşar diyerek Rusların nişancısının yaşadığını anlatmaya çalışsa da Alman Nazi komutan buna inanmıyor ve kendi nişancılarının artık orada işinin olmadığını söyleyerek ülkeye ( Almanya’ya ) dönmesini emrediyor. Alman nişancı emre uymayarak tekrar Rusların nişancısını aramaya gidiyor ve Rusların nişancısı bu defa Alman nişancıyı tek kurşunla kafasından vurarak öldürüyor.

Kapıdaki düşman filmini ben çok beğendim. Eğer bu türdeki filmleri seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. İzlediğiniz zaman beğeneceğinizi düşünüyorum. Kapıdaki düşman filmine benzer film tavsiyeleriniz varsa, tavsiyelerinizi alabilirim. Ayrıca diğer izlediğim film yorumlarını okumak isterseniz izlediğim filmler kategorisine göz atmanızda fayda var.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.