Su kaçağı tespiti tesisat için hayati önem taşıyan bir işlemdir. Su kaçağına erken müdahale edilmesi demek tesisatı büyük bir kazadan korumak demektir. Küçük bir sızıntı olarak başlayan kaçak zamanla büyüyerek su basmalarına kadar giden kötü sonuçlara neden olur. Su kaçağı tespiti artık makineler yardımıyla daha zahmetsiz yapılmaktadır.

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle su vanası kapatılıyor. Dairede kesinlikle su akan bir yer bırakılmıyor. Tespit makinesi burada devreye giriyor. Büyük bir titizlikle tesisatın bütün her yeri milim kayma yapmadan dinleniyor ve sonunda su kaçağı tespit edilmiş oluyor. Bu işlemde herhangi bir hata olması yaşanmamaktadır. Bu hatanın olmasının imkânı yoktur. Hiçbir sapma göstermeden tam hedef noktasını bulmaktadır.

Su kaçağı tespitinde diğer bir yöntem ise kameralı görüntüleme yöntemidir. Kameranın tesisat içinde dolaşımı yapılarak su kaçağının nerede olduğu görüntülü bir şekilde bulunmaktadır. Bulunan görüntü kullanıcıya da gösterilip detaylı bilgi verilir.

Kombi tesisatlarında kaçak olması çok sık olan bir durumdur. Kombinin basınç seviyesi kısa sürede çok düşüyorsa tesisat içinde bir kaçak var demektir. Kombi su kaçakları sadece tesisat içine gönderilen kimyasallar ile onarılmaktadır.

Evim batacak, günlerce tadilat olayı yaşanacak diye düşünmeyin artık bu tür işlemler çok basit yapılmaktadır. Eviniz inşaat alanına çevrilmemektedir.

Artık Su Kaçağı Yeni Teknolojiler İle Anında Bulunuyor

Su kaçağı bulma cihazları kendi içinde 3 kategori içerisinde inceleyebiliriz.

1- Temiz su için kullanılan cihazlar ; Su tesisatı test pompaları ve özel dinleme cihazları ile su kaçak oluşturan bölüm tespit edilmektedir. Su tesisatında iki istisna vardır buda sıcak su kaçağı tespiti bu tür kaçak oluşumları ise özel termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır. İkinci istisna ise kalorifer kaçakları en belirgin özelliği ise kombi su eksiltmesi şeklinde görülmesidir çok ufak bir kaçak olduğundan gelişmiş cihazlar bile bu kaçağı çoğunlukla bulamazlar bu tür kaçaklarda kimyasal uygulama yapıyoruz. Tesisat kaçağı kapatıcı kimyasalı hava ile temas etmesi ile birlikte kapatıcı görevi görür ve deliği 24 saat içerisinde kapamaktadır. Kombi kaçaklarını garantili olarak kapatan kimyasal ürünlerimizden faydalanmak için lütfen bizi arayınız.

2- Atık su kaçakları ; Kamera sistemi ile gider bağlantılarının görüntülenmesi şeklinde atık suların geçtiği pimaş borularının gözlemlenmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem banyoda küvet , lavabo , klozet ve çamaşır makinesinin gider borularının içinin gözlemlenmesi ile tespit edilir.

3- İzolasyon kaçakları için hangi cihaz kullanılır; Bu tür kaçaklar teras katlarında daha çok rastlanılmaktadır. İyi izole edilmeyen fayans aralarından çıkan sular alt komşunun tavanında tahribatlar oluşturmaktadır. Banyo temizliği yapıldığında kullanılan asit içeren ürünler derz kısımlarını zamanla tahrip ederek su kaçağı oluşumlarına sebebiyet vermektedir. Gözle görülmesi zor olan bu kaçak anacak termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır.

https://istanbulsukacagibulma.com

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.