Genel

Su Kaçağı Yeni Teknolojiler İle Anında Bulunuyor

Su kaçağı tespiti tesisat için hayati önem taşıyan bir işlemdir. Su kaçağına erken müdahale edilmesi demek tesisatı büyük bir kazadan korumak demektir. Küçük bir sızıntı olarak başlayan kaçak zamanla büyüyerek su basmalarına kadar giden kötü sonuçlara neden olur. Su kaçağı tespiti artık makineler yardımıyla daha zahmetsiz yapılmaktadır.

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle su vanası kapatılıyor. Dairede kesinlikle su akan bir yer bırakılmıyor. Tespit makinesi burada devreye giriyor. Büyük bir titizlikle tesisatın bütün her yeri milim kayma yapmadan dinleniyor ve sonunda su kaçağı tespit edilmiş oluyor. Bu işlemde herhangi bir hata olması yaşanmamaktadır. Bu hatanın olmasının imkânı yoktur. Hiçbir sapma göstermeden tam hedef noktasını bulmaktadır.

Su kaçağı tespitinde diğer bir yöntem ise kameralı görüntüleme yöntemidir. Kameranın tesisat içinde dolaşımı yapılarak su kaçağının nerede olduğu görüntülü bir şekilde bulunmaktadır. Bulunan görüntü kullanıcıya da gösterilip detaylı bilgi verilir.

Kombi tesisatlarında kaçak olması çok sık olan bir durumdur. Kombinin basınç seviyesi kısa sürede çok düşüyorsa tesisat içinde bir kaçak var demektir. Kombi su kaçakları sadece tesisat içine gönderilen kimyasallar ile onarılmaktadır.

Evim batacak, günlerce tadilat olayı yaşanacak diye düşünmeyin artık bu tür işlemler çok basit yapılmaktadır. Eviniz inşaat alanına çevrilmemektedir.

Artık Su Kaçağı Yeni Teknolojiler İle Anında Bulunuyor

Su kaçağı bulma cihazları kendi içinde 3 kategori içerisinde inceleyebiliriz.

1- Temiz su için kullanılan cihazlar ; Su tesisatı test pompaları ve özel dinleme cihazları ile su kaçak oluşturan bölüm tespit edilmektedir. Su tesisatında iki istisna vardır buda sıcak su kaçağı tespiti bu tür kaçak oluşumları ise özel termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır. İkinci istisna ise kalorifer kaçakları en belirgin özelliği ise kombi su eksiltmesi şeklinde görülmesidir çok ufak bir kaçak olduğundan gelişmiş cihazlar bile bu kaçağı çoğunlukla bulamazlar bu tür kaçaklarda kimyasal uygulama yapıyoruz. Tesisat kaçağı kapatıcı kimyasalı hava ile temas etmesi ile birlikte kapatıcı görevi görür ve deliği 24 saat içerisinde kapamaktadır. Kombi kaçaklarını garantili olarak kapatan kimyasal ürünlerimizden faydalanmak için lütfen bizi arayınız.

2- Atık su kaçakları ; Kamera sistemi ile gider bağlantılarının görüntülenmesi şeklinde atık suların geçtiği pimaş borularının gözlemlenmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem banyoda küvet , lavabo , klozet ve çamaşır makinesinin gider borularının içinin gözlemlenmesi ile tespit edilir.

3- İzolasyon kaçakları için hangi cihaz kullanılır; Bu tür kaçaklar teras katlarında daha çok rastlanılmaktadır. İyi izole edilmeyen fayans aralarından çıkan sular alt komşunun tavanında tahribatlar oluşturmaktadır. Banyo temizliği yapıldığında kullanılan asit içeren ürünler derz kısımlarını zamanla tahrip ederek su kaçağı oluşumlarına sebebiyet vermektedir. Gözle görülmesi zor olan bu kaçak anacak termal kamera sistemi sayesinde bulunmaktadır.

https://istanbulsukacagibulma.com

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Merhaba Gökhan Bey,
  İçeriğinizle çok alakalı olmayacak ama müsadenizle bir şey danışmak istiyordum. Dert Anası ve Deeptone (Sede ve Derin)’in blog sitelerine hem iş yerimdeki hem de evdeki bilgisayarlarımdan giremiyorum. Deepton’daki sorun dün başladı. Diğerinde çok daha önceden. Halbuki cep telefonumdan ikisine de girebiliyor, yorum bırakabiliyorum. Acaba sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim. Bu arada teknik açıdan iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmadığımı belirtmeliyim. İlginize çok teşekkür ederim :))

  1. Merhaba Yıldız hanım.
   Eğer kamu kurumunda çalışıyorsanız, iş yerinizdeki bilgisayardan o yüzden giremiyor olabilirsiniz. Çünkü kamuda blog sitesine girişleri kapatıyorlar. Fakat evde neden giremediğinizi anlayamadım. Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda sorun olabilir, isterseniz tarayıcınızı bir güncelleyin. Eğer sorun yine devam ederse sorun girdiğiniz siteler ile alakalı olabilir.

 2. Çok teşekkür ederim. Çok naziksiniz. Tarayıcıyı güncellemeyi denemeliyim o zaman. İyi geceler dilerim :))

  1. Rica ederim Yıldız hanım. Umarım sorun düzelir, aklıma başka bir şey gelmedi inanın.
   Teşekkür ederim. Size de iyi geceler.

 3. Bu tür işlemlerin teknolojik makineler ile yapılabilmesi çok önemli. Hem her yer kırılmamış oluyor hemde daha hızlı çözüm bulunmuş oluyor. Bilgilendirici yazı için teşekkür ederim Gökhan ağabey.

   1. Daha önce böyle bir olay başımıza gelmişti. Ustalar gelip lavaboyu falan her yeri kırmışlardı ve tam olarak sorun düzelmemişti. Sonra uzman bir ekip geldi ve sizin anlattığınız gibi teknolojik ürünler sayesinde sadece sorunlu olan bölgeye müdahale yaptılar ve sorun gerççekten düzelmişti.

    Burada böyle bir yazı görünce yaşadığım olayı anlatmak istedim. Teşekkür ederim.

    1. Rica ederim.
     Sorunun çözülmesine sevindim.
     Umarım bir daha böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu