Tanıtım

Kediler İçin En İdeal Kedi Yatakları

Kediler için en ideal kedi yatakları, bir kedinin ev içerisinde en mutlu olduğu yerlerden birini işaret etmektedir. Çünkü kediler, her ne kadar evin içinde istedikleri yere gitmekte özgür canlılar olsalar da sadece kendilerine ait bir yer olmasını çok severler. Bu yüzden kedilere evin içinde ortak alandan ziyade sadece kendilerine özel ve onların severek benimseyebilecekleri yer tahsis etmek önem teşkil eden bir konudur.

Bu noktada da günümüzde kedi yatakları adında birbirinden şık ve kullanışlı tasarımlarla ürünler piyasaya sunulmaktadır. Bir kedi yatağını her ne kadar kendi imkânlarını ile inşa etmeniz mümkün olsa da detayları iyi düşünülmüş, kedinizin rahatlığı, konforu ve sağlığı için en iyi şekilde optimize edilmiş hazır bir kedi yatağı kendiniz için bir adım önde olmaktadır.

Kedi yatakları ev gibi ortak bir alanın içinde sadece onların kullanabilecekleri bir yer olduğu için kedileri fiziksel anlamda rahat ettirdiği kadar ruhsal anlamda da rahat ettirmektedir. Doğası gereği içgüdüleri çok yüksek bir canlı olan kediler, başka insanların veya diğer canlıların kokularını bizlere göre kat kat daha fazla bir şekilde alırlar. Bu nedenle bir kedi her ne kadar sizinle aynı ev içinde yaşasa da kendi kokusunun bulunduğu ve sadece kendine özel bir yer keşfetmesi halinde çok daha mutlu olmaktadır.

Bu sebeplerle kedi yatakları kedilere fiziksel bir konfor ortamı sunduğu kadar onların genetik kodlarını da harekete geçirerek onlar için gerçek bir yuva sağlamış olmaktadır. Bu noktada özellikle yavru kedi yatağı, kedinin fiziki gelişiminin yanında ruhsal ve zihinsel gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla kedisever biriyseniz eğer kediniz için mutlaka bir kedi yatağı yapmanız gerekmektedir.

Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?

İnternet üzerinden pek çok kedi sahibi, kedi yatağı nasıl olmalı sorusunun cevabını aramaktadır. Kedi yataklarının yapısının bir kedi için en uygun şartları taşıması o kedi yatağının kediniz tarafından hem benimsenmesini hem de konforlu ve rahat şekilde uyumasını sağlamaktadır.

Özellikle kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte kedi yatağına olan ihtiyaç artmaktadır. Kedi yatağında bulunan elyaf hem iyi derecede sıcağı tutan hem de kedilere gerekli konforu sağlayan bir malzemedir. Bu nedenle kedi yatağında muhakkak elyaf materyalinden hazırlanmış bir yatak bulunmalıdır. Bununla birlikte kedi yatağının hijyeni, kedinizin sağlığına doğrudan etki eden bir faktör olduğu için, kedi yatağının kolay temizlenebilir özellikte olması gerekmektedir. Bu sayede kolaylıkla yıkayarak kedi yatağının olması gereken optimum düzeyde hijyeni sağlanabilir.

Öte yandan eğer bahçeli bir eve sahipseniz ve bahçenizde de bir adet kedi yatağı bulundurmak istiyorsanız, bu yatağın malzemelerini dış hava şartlarına uyumlu materyallerinden seçmenizde fayda vardır. Nitekim yağmur, çamur ve benzeri olumsuz hava şartlarına dayanıklı olması kedinizin yatağını benimsemesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Kedi malzemeleri arasında yer alan kedi yatakları, dayanıklı malzemeden üretilmelidir ki uzun ömürlü olarak kullanışlı olsun. Bu noktada sık sık dayanıksız materyal yüzünden deforme olan bir kedi yatağı kedinizin dengesini de bozarak onu huzursuz edecektir.

Kediler İçin Yatak Önerileri

Kedi yatağı öneri pek çok kediseverin hakkında araştırma yaptığı konular arasında yer almaktadır. Bu noktada internet sitemizde yer alan modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Kediler için en uygun şekilde üretilen kedi yatakları, hem sıcak ve rahat hem de geniş ve ferah seçenekleriyle sizin kedinizin fiziki durumuna göre tercih edilmelidir.

Kedi Yatağı Temizliği Nasıl Yapılır?

Kedi yatağı temizliğinde dikkat edilmesi gereken, elyaf malzemeyi yıpratmadan ve ağır deterjanlar kullanmadan yıkamaktır. Bu durum hem kedinizin yatağının uzun ömürlü olmasını hem de kedinizin kokudan rahatsız olmamasını sağlayacaktır. Ayrıca kedinizin sağlığına doğrudan etkisi olduğu için her ne kadar temiz görünse de gözle görülmeyen bakterilerin bulunduğunu bilerek kedi yatağını sık sık temizlemenizde fayda bulunmaktadır.

Kedi Yatağı Evin Neresine Konumlandırılmalıdır?

Kedi yatağı seçimi kadar söz konusu kedi yatağının evin neresinde konumlandırılacağı da büyük önem teşkil etmektedir. Zira kedinizin yatağını benimsemesi konusunda yatağın konumlandırıldığı yer büyük önem taşımaktadır.

Bu noktada özellikle kış aylarında kalorifer peteklerinin bulunduğu yerleri tercih etmeniz gerekirken yaz aylarında da cereyan görmeyen kuytu ve kolay ulaşılabilen yerleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu mekanlara uygun en kaliteli kedi yataklarıçeşitleriniinternet sitemiz üzerinden görüntüleyebilir, dilediğinizi satın alabilirsiniz.

https://www.petzzshop.com/kedi-yataklari

interaktifplus ( Pozitif İnternet Çözümleri )

İlgili Makaleler

22 Yorum

  1. Tam da bugünlerde eve bir kedi mi alsam diye düşünüyordum ki bu yazınızı okudum😊hem de hayalimdeki kedi fotoğraftaki gibi kızıl bir kedi,bakalım hayırlısı..Eger bir kedimiz olursa kesinlikle bahsettiğiniz kedi yataklarından alabilirim..

  2. Kedi yatakları ile ilgili çok güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş Gökhan bey. Kedi yatakları ile ilgili bilgilendirme yazınız için teşekkür ederim.

  3. Benim kedim yok ama kedi kadar minnak bir köpeğim var. Bir arada bakabileceğimi bilsem bir kedi sahiplenmek isterim.

  4. Bazı köpekler, kediler ile daha iyi anlaşıyor. Sanırım köpeğin cinsinden kaynaklanıyor.

  5. Her bütçeye göre de varmış. Bizim kullandığımız yataklardan pahalılarına kadar bile var :)

  6. Kendim için değil ama arkadaşımın tatlı minik kedisi için linki ona ilettim Teşekkürler :)

  7. Well writen and well thought article, you touched all the important aspects of this subject. I had cats when I was a girl and they mostly liked to share my bed than ude teirs, sadly now I don’t have the space because I live in an apartment where every meter square in already udes for something. I need to find a solution and when I do, I will use your article to design its bed.

  8. Biz bahçede besleyip bakıyoruz kedilere. Şimdi dört de yavru kedi var , çok tatlılar. Evde kedisi olanlar için harika bilgiler vermişsin :);

    1. Keşke herkes bahçede de olsa kedileri, köpekleri besleseler. Kedilerle ilgilenip beslediğiniz için ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu