Kişisel

Mücadeleci Ruhlu Kadın; Neslican Tay

Neslican Tay 3 kez yendiği amansız hastalığı kanser hastalığına yeniliğ vefat etmiş olasa da onun azmi, onun kansere karşı verdiği mücadele eminim ki bütün kanser hastalarına hatta sadece kanser hastalarına değil, eminim ki bir çok kişinin artık yaşama, hayata daha sıkı sıkı tutunmasına ilham kaynağı olmuştur. Çünkü Neslican Tay kansere karşı verdiği mücadelede savaşmaktan vazgeçmeyerek yaşama tutunmaya çalışan azimli mükemmel bir insandır.

İlginizi Çekebilir : Empati, Dünyamızı Yeni Bir Bakış Açısı İle Yeniden Algılayabilmemizi Sağlar.

İnsanlar onu ‘‘Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim” sözüyle tanıdı, insanlara umut ışığı oldu. Saçı kesildi ama o hiç üzülmedi hatta insanlara saçınız bile kesilse savaşmaktan vazgeçmeyin düşüncesiyle umut oldu buda yetmedi ayağı kesildi yine de gülmekten vazgeçmedi. Çünkü her şeye rağmen bizlere hayatın yaşamaya değer olduğunu ve küçük şeyler için üzülmememiz gerektiğini öğretti.

Neslican Tay vefat ettikten bir süre sonra belki bir çok kişi onu unutacak hatta hiç hatırlamayacak ama eminim ki onun insanlara öğrettiği her fırsatta yaşama sevincini bir çok kişi unutmayacak ve kendisi gibi hasta olanlarda Neslican Tayı örnek alarak onun gibi savaşacak.

İlginizi Çekebilir : Türkiyede Yaşanan Kadın Cinayetleri ve Alınabilecek Önlemler

Neslican Tay 20.09.2019 saat 21: 20 ‘de hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet vefat eden değerli merhumun ailesine dualarımı, acılı kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Milyonlarca insana ilham oldun, savaşmayı öğrettin. Kanseri defalarca yendin, şartlar ne olursa olsun pes etmedin sürekli ama sürekli savaştın. Mekanın cennet olsun kalbi güzel insan.

Belki biraz geç oldu ama böyle bir yazı yazmak istedim. İçimden geçenleri paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Mekanı cennet olsun inşallah. Gerçekten çok azimli bir insandı. Allah kalanlarına sabır versin inşallah. Bu konuda duyarsız kalmadığınız için çok teşekkür ederim Gökhan bey.

  2. Mekânı cennet olsun inşallah. Ayrıca böyle konuda duyarsız kalmadığınız için gönülden teşekkür ederim.

  3. Mekanı cennet olsun inşallah, Allah kalanlarına sabır versin inşallah. Ayrıca böyle bir konuda duyarsız kalmadığınız için gönülden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu