2. Üniversite 2 yıllık olduğu için bu bölümü en geç 3 yılda bitirmeyi planlıyorum. Umarım her şey düşündüğüm gibi olur. Açık öğretim okumak isteyen arkadaşlara naçizane bir kaç tavsiye de bulunmak istiyorum. Ben ilk bölüme bir kaç yıl ara verdikten sonra, şu şekilde çalışmaya başladım ve sınavlardan çok güzel puanlar almaya başladım.

İşletme Bölümünü Okurken Nasıl Ders Çalıştım?

Ben kitaptan hiç bir zaman ders çalışmadım. Çünkü kitapta bir konuyu çok çok detaylı olarak anlatmışlar. Evet kitaptan çalışmak tabi ki daha iyidir. Hem konuyu anlamak hemde sınavlarda çok daha yüksek notlar almak için kitaptan çalışmak daha iyidir. Fakat çalışan kişiler için özellikle de benim gibi gerçekten çok yoğun olarak çalışan kişiler için kitaptan ders çalışmak hiçte kolay olmayacaktır. Eğer böyle bir durumdaysanız size tavsiyem, sınava en az 10 gün kalasıya çıkmış sorulara çalışmaya başlayın ki mutlaka en az 7 – 8 tane çıkmış sorulardan çıkıyor. Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz, ama vaktiniz varsa veya imkanınız varsa kitaptan çalışmanızı tavsiye ederim böylece konuyu daha iyi anlarsınız

İlginizi Çekebilir : Muhasebe Nasıl Bir Meslektir?

Özellikle de ilk defa kayıt yaptırıp açık öğretim işletme bölümü veya diğer bölümler olsun hiç fark etmez sınava girmeden önce sınav yerleri belli olduğunda sınava girecekleri okulun yerini mutlaka sınavdan önce öğrenin ve imkanınız varsa mutlaka gidip okulu görün inanın bana bu çok önemli çünkü yerini hiç bilmediğiniz yerlerde sınavınız çıkabilir ve sınav günü okulu arayacağım diye sınava yetişemezsiniz.

İşetme bölümü veya diğer bölümlere Yeni kayıt yaptıran arkadaşlara ve devam eden arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.