Son yıllarda ülkemizde inşaat sektörü oldukça gelişmiş durumda, inşaat sektörü o kadar gelişti ki artık nereye baksak bir inşaat görebiliyoruz. Böyle olunca bankalarda konut kredilerinde oldukça avantajlı krediler veriyor. Bu yazımda inşaat hesabı nedir? gibi konularda bilgilendirici bir içerik paylaşmak istiyorum.

İnşaat hesabı

İnşaat sektörü o kadar gelişmiş ki artık her şey özel yazılımlar sayesinde yapılıyor. Konuda inşaat hesaplama yazılımı altında özel bir yazılım yapılmış ve yazılım sayesinde bir çok şeyi kolayca hesaplayabiliyorsunuz örneğin yapacağınız inşaat için ne kadar proje gideri olacak gibi her konuyu detaylı olarak hesaplamanız için özel olarak yazılmış bir yazılım. İnşaat hesabı nasıl çalışır

İnşaat Hesabı Nedir?

  • İnşaat maliyetini hesaplayan bir yazılımdır.
  • Hesap doğruluğu %98’dir.
  • Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine özel hesap yapar.
  • Kullandığı verileri sahadan alır.
  • Müteahhit, mimar, mühendis, taşeron ve tedarikçilerle ortak çalışarak verileri anlık toplar.
  • Sistemdeki tüm veriler kendini anlık olarak günceller, bu sayede doğru hesap yapabilir.
  • Şantiyedeki tüm giderleri yönetmek için gider yönetimi modülü vardır.
  • Kullanımı çok basittir, herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir şekilde yapılmıştır.
  • 60 sayfalık detaylı rapor verir. Bu sayede inşaatınızdaki tüm harcamaları tek tek görebilir, kontrol edebilirsiniz.
  • Projesi çizilmiş veya çizilmemiş tüm inşaatların maliyetlerini hesaplayabilir.

İnşaat Maliyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Her yıl başında, resmi gazetede yayınlanan Bakanlar kurulu tarafından, o sene için ön görülen yaklaşık yapı malzeme ve işçilik fiyatlandırmasına göre inşaat maliyeti hesaplanır. Bu ön görülen fiyatlandırmalar metrekare bazında verilir. İnşaat hesabı yazılımını 7 günlük ücretsiz olarak kullanabilme şansınız var. Yazılımı yapan firma, % 98 doğrulukla, çok detaylı bir şekilde inşaat maliyet hesaplama yaparak 60 sayfa inşaat maliyet raporu sunuyor. Üstelik satın aldığınız yazılımı akıllı telefonlarda da kullanabilirsiniz. Böylece her an bilgisayar başında oturmanıza gerek kalmadan inşaat hesabı hakkında istediğiniz hesaplamaları yapabilirsiniz.

İnşaat hesabı yazılım ücretleri

2019 Yılında Ne Kadarlık Bir Maliyet Artışı Olmuştur?

2019 yılında, 2018 yılına kıyasla inşaat maliyetlerinde ortalama %23’lük bir artış gözlemlenmiştir. Ne yazık ki, bu maliyet artışını müteahhitler daire satışlarına bırakın yansıtmayı, sabit tutmalarına rağmen satış yapamamaktadırlar.

Piyasada, sadece inşaat değil genel anlamda, kurdaki artıştan, ekonominin sabit dengede güven sağlayamaması, bir çok hammadenin ithal ediliyor olmasından, piyasada dönmesi gereken nakdin mevduat hesaplarında cazip faizlerle bloke olmasından ve bunun gibi sayabileceğimiz bir çok zincir sebepten dolayı kararsızlıklar, endişeler hem yurtiçi hem de yurtdışı yatırımcılarını beklemeye zorlamaktadır. Dolayısıyla, piyasa nakit döngüsünü kırmaktadır.

Açıkçası, bugünün şartlarında nakit sahibi kişilerin uygun fiyata alabilecekleri daireler, piyasa açıldığında (2022-2023 olarak ön görmekteyim) inşaat maliyetlerindeki artışların dairelere yansıtılacağını göz önünde bulundurursak, piyasa açıldığında mevduat faizlerinin kendilerine getireceği kârdan daha fazla gelir elde edeceklerdir.

İnşaat hesabı yazılımı; Eminim ki bu yazılım bir çok kişinin işine yarayacaktır. Özellikle de devamlı inşaat sektöründe olan müteahhitler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu tür veya buna benzer yazılımlar yaparak insanlara faydalı olan kişileri de gönülden tebrik ediyorum.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.