Tanıtım

Hamile Giyim Sektöründe Pijamanın Önemi

Hamileler için giyim sektörü her geçen yıl farklı bir girişim ile anne adaylarına konfor alanı sunmaktadır. Hamilelik ile birlikte gelen kiloları kapatmak isteyen ya da daha rahat kıyafetler giymek isteyen anne adayları için özel hamile giyim ürünleri satılmaktadır. Hamileler için üretilen giyim ürünlerinde her zaman kumaş kalitesi ve yapısı dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Değişenhormon yapılarına karşılık annelerin bu dönemde fiziksel ve ruhsal açılardan rahat etmesi gerekmektedir.

Hamilelik döneminde rahat giyinmenin yanı sıra pijama giyimi de önemlidir. Anneler özellikle son döneme girmelerinin ardından evde daha fazla zaman geçirebilirler.Bu doktor tavsiyesi üzerine ya da anne adaylarının kendi istekleri üzerine oluşan bir durumdur.Bu süreçte giyim konusunda hem rahat hem de şık olmak isteyen anneler pijama giyimine yönelebilirler.

Pijama Tercihi Nasıl Olmalı?

Hamile giyim ve lohusa giyim olmak üzere iki farklı giyim sektörü annelerin kendilerini rahat hissetmeleri için farklı tarzda ürünler çıkartmaktadırlar. Bu dönemlerde rahat tayt ya da eşofman gibi ürünlerin yanı sıra gecelik, pijama gibi ürünlerin tercih edilmesi daha kolay ve doğru olacaktır.

Pijama alımlarında annelerin dikkat etmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar genel olarak
her kıyafet alışverişinde dikkat edilmesi gereken kurallar olsa da hamilelikte ve lohusalık da büyük önem taşır. Bir pijama nasıl olmalı? Sorusuna gelindiğinde ise:

  • Kumaş yapısı saten olabilir.
  • Ürün tercihlerinde pijama kumaşının esnek olması anneye daha kolay bir hareket alanı sağlar.
  • Terletmeyen yapıda olmalıdır.
  • Lohusa gecelik ve pijama ürünlerinde kullanım açısından kolaylıklar sağlanmalıdır. (Göğüs
  • bölgesinde düğme olması, emzirmeye elverişli olması gibi)
  • Pijama ürünlerinde bel bölgesinde lastik kullanımı olmalıdır.

Hamilelik dışında gecelik ve pijama kullanımı lohusalık da büyük önem taşır. Özellikle lohusalığın ilk haftalarında lohusa pijama ürünleri annelerin kolay bir şekilde emzirmesine yönelik tasarlanır. Bu sayede geceleri bebeğiniz için kalktığınızda, kıyafetiniz size zorluk çıkartmayacaktır. Emzirme döneminde hem kullanışlı hem de sizlere rahat bir alan sağlar.

Lohusa pijama ürünleri rahatlık dışında şık bir tasarıma da sahiptir. Ev içerisinde günlük olarak da kullanabileceğiniz bu ürünler ile gelen misafirlerinize karşı her zaman olduğundan daha şık görünebilirsiniz.

Hamile giyim sektörü içerisinde üretilen tüm ürünlerde A kalite kumaş kullanılmaktadır. Bu sayede anne bebek ile temas halinde olduğu süreç boyunca bebeğin cildine herhangi bir zarar verilmez. Bebek cildinin hassaslığı göz önüne alınarak hem anneyi hem de bebeği korumak adına pijama ürünleri özel kumaşlardan hazırlanır.

Lohusahamile, sunduğu lohusa pijama ve gecelik gibi ürünler de farklı tarzları gözler önüne sermektedir. Bu sayede anne kendi tarzına uygun ürünü kolay bir şekilde alabilir. Hamile ve lohusa giyim dışında diğer ürünlerimiz ile de sizlere hizmet vermekteyiz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu