Tanıtım

Eşsiz Bir Güzellik “Abant Gölü”

Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Abant, muhteşem doğa manzaralarıyla bütün ziyaretçilerini mest ediyor. Özellikle doğal güzelliklere sahip olması nedeniyle daha çok gezginlere hitap ediyor. Büyüleyici güzelliklere sahip Abant gölü, zamanla oluşan esrarengiz doğa oluşumları ile göz kamaştırıyor. Abant’ta görülmeye değer ilk yer Abant Tabiat Parkı ’dır. 1197 hektar büyüklüğündeki ağaçlık alanı adeta bir oksijen cennetidir.

Bu Tabiat Parkı içerisinde Abant gölü, farklı ağaç türleri, dinlenme tesisleri ve mesire alanı bulunuyor. Abant ve Keremali sıra dağlarının arasında bulunan Abant Gölü Tabiat Parkı Türkiye’ yeşil alanını koruyan nadir tabiat parklarından biridir. Abant’ ta herhangi bir tarihi eser bulunmuyor fakat sahip olduğu eşsiz doğa manzarası sayesinde özellikle bahar aylarında çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Muhteşem manzarası olan Abant Gölü ve çevresinde yürüyüşler yaparak ve bisiklete binerek gezebilirsiniz. Ayrıca Örmeci Yaylası, kamp ve piknik gibi aktiviteler için kullanılıyor.

Eğer Abant’ta konaklamak istiyorsanız Bolu Abant Otelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Fakat doğayla iç içe kalmak ve yeşilliğin tadını çıkarmak istiyorsanız burada kendi çadırınızı kurabilir ya da tesisten çadır kiralayabilirsiniz. Yine Sinekli Yaylası ‘da doğa aktivitelerine ev sahipliği yapan bir yerdir. Burada trekking, safari, izcilik, kampçılık ve bisiklet gezileri yapabilirsiniz.

Bu aktiviteler dışında Samandere köyünde bulunan Samandere Şelalesi’ne gidip bu güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bunlar gibi daha birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Abant huzurun ve dinginliğin adresi olarak tanımlanabilir. Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com sayesinde yapmak istediğiniz tatil ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Abant gölü gerçekten de eşsiz bir güzellik..
  göl kışın donuyor ve üstünde yürüyebiliyorsunuz..
  Verme dünyaları versen de bu cennet vatanı .. İşte Vatanımızdan bir cennet köşe..

  1. Aynen.
   Şair ne güzel söylemiş, ülkemizin güzelliğini dile getirmiş.

   Teşekkür ederim.

 2. Aslında çok özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Fakat maalesef bunu göremiyoruz, sahip çıkamıyoruz. Nice göllerimiz kurudu, yok oldu, bir rant uğruna göçtü. Neden??? Üç tarafı denizlerle çevrili, dört mevsimi de yaşayan bu güzel ülkemizi BİZLER neden koruyamıyoruz? Asıl soru bu bence. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

 3. İçim çekti, orada olmayı hayal etmek yetmiyor. Umarım bir an önce sağlıkla kavuşuruz bu doğa cennetlerine.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu