GenelKişisel

Kullanmasını Bilmediğimiz Teknoloji

 Toplum olarak teknolojiye ne kadar bağımlıyız veya teknolojiyi doğru bir şekilde kullanabiliyor muyuz? ben kendi kişisel düşüncelerimi yazıyorum tabi ki herkes farklı düşünebilir. ne yazık ki biz teknolojiyi kullanmıyoruz daha doğrusu kullanmasını bilmiyoruz teknoloji bizi kullanıyor ve hatta teknoloji bizi esir almış durumda.

Artık herkeste cep telefonu , akıllı telefonlar tabletler gibi iletişim araçları mevcut  o kadar çok teknoloji bağımlısı haline gelmişiz ki insanlar sokakta, dolmuşta , durakta hatta okulda derste dahi insanlar her an telefonu elinden düşürmüyor anlık mesajlaşma programları ile  her an mesaj yazıyorlar  çoğu kişi, özellikle devamlı mesaj yazanlar artık telefona bakmadan çok hızlı bir şekilde dahi mesaj yazabiliyor. Durum böyle olunca da deyim yerindeyse bazen gerçekten cılkını çıkartıyoruz.

Aslından teknoloji doğru bir şekilde kullanabilsek teknoloji çok faydalı bir şeydir  ( tabi zararları da vardır o ayrı bir konu ama ben zararlarından bahsetmeyeceğim ) fakat bazen teknoloji bizi adeta esir alıyor örneğin genç bir insanın elinden telefonunu elinden aldığınızda o insan, sanki yeni doğan bebeğin ağzından emziğini alınmış gibi olacaktır.
Sonuç olarak teknoloji kullanmayın demiyorum ,tabi ki faydalarından yararlanın ama teknolojiyi kullanayım diye teknolojinin esiri olmayın , teknoloji doğru bir şekilde kullanıldığı zaman güzeldir çok fazlasına kaçtığınız zamanlarda bağımlısı haline geldiğinizde inanın bana bir gün bunun zararını görürsünüz , her şeyin fazlası zarardır. Aşırısına kaçmayalım kendimizi teknolojiye esir etmeyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu