Daha önceleri kitap okumayı sevmeyen hatta kitap okumaktan nefret eden biri olarak ve sonradan kitap okumaya alışan ve kitap okudukça mutlu olan bir kişi olarak kitap okumak bana neler kazandırdı kısaca onlardan bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum daha önceleri kitap okumayı boşa vakit geçirmek olarak düşünürdüm ve bana gerekli olan bilgilerin zaten İnternette olduğu için , yani İnternet'te aradığım her bilgiyi bulduğum için kitap okumak boşa vakit geçirmekmiş gibi düşünürdüm ta ki  Ahmet Batmanın yazmış olduğu Sabah Uykum adlı kitabı okuyana denk. 
 
 Bu kitabı okuduktan sonra kendim de çok olumlu yönde değişmeler hissettim ve artık düzenli olarak kitap okumaya karar verdim ve hemen İnternet'ten 3 adet kitap siparişi verdim. Şimdi düşünüyorum da kitap okumadan geçen zamanlarım boşa geçmiş gibi hissediyorum.
 
 

Peki kitap okumak neler kazandırdı diye sorarsanız , hemen kısaca anlatayım

 
* Öncelikle kitap okumaya başladıktan sonra artık daha olumlu düşünmeye başladım kitap.
* Bazen insanlarla sohbet ederken bazı kelimelerde takılıyorum, kekeliyordum bu sorun kitap okumaya başladıktan sonra düzeldi ve bu beni gerçekten çok şaşırdı daha önce de duymuştum kitap okumak kekemeliği geçiriyor diye , gerçi benim ki kekemelik değil de bazı kelimeler de takılıyordum ve sorun kitap okumaya başladıktan sonra düzeldi , konuşma zorluğu çeken arkadaşlara kesinlikle kitap okumalarını tavsiye ediyorum.
* Kitap okumak stresimi azaltıyor , özellikle de çok stresli olduğum zamanlar mutlaka kitap okuyorum stresi azaltıyor.
* Kitap okudukça genel kültürüm arttı.
* Kitap okumak bana yaşama sevinci veriyor.
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.