Kişisel

Başarılı Bir Gelecek İçin Okumalıyız ve Araştırmalıyız

Kimileri , okuma sevgisine ve okuma alışkanlığına sahip olmadan büyük başarılara ulaşacaklarını sanıyorlar. Öğrenmenin en olağanüstü yolu okumaktır ve okumadan çok büyük başarılar üreteceklerini sananlar , yalancık hayaller kuruyorlar. Gelecekteki başarınızı , okumaya ve öğrenmeye olan eğilimlerinize bakarak tahmin edebilirsiniz. Bilgi çağının kitapları sayesinde , bir ömrün tecrübesini bir gecede kazanabilme fırsatına sahibiz. Hedefinize destek olacak , nasıl yapacağınız konusunda size bilgi verebilecek pek çok kitap bulacaksınız. Kitapları satın almanıza gerek yok eğer öğrenciyseniz okulunuzun kütüphanesi size yeterince kitap sunacaktır. Öğrenci değilseniz bulunduğunuz yerdeki halk kütüphanelerine gidebilirsiniz. 
 
   Kişisel bilgisayarınız ve özel internet bağlantınız varsa ki  günümüzde neredeyse her evde artık internet var, evinizden her gün internet ortamında araştırmalar yapabilirsiniz. neredeyse bütün gazeteler artık internette yayınlanıyor. Binlerce web siteleri , Blog'lar var ve her biri değişik bilgi sunuyor. Onları araştırabilir; Bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hedeflerinizle ilgisiz bilgilerle zaman kaybetmemelisiniz. Örneğin  sosyal medya sitelerinde saatlerce kalana kadar kendinize bir sınır koyabilir , böylece kendinizi geliştirmeye , araştırmaar yapmaya daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Aslında herkes bunun(araştırmanın, kitap okumanın) farkında olmasına rağmen, bazıları var ki internete sırf sosyal medyada bana bu kadar beğeni geldi diyebilmek için internete giriyorlar.

  Size bunu şöyle bir örnekle açıklamak istiyorum; "Ben bilişim bölümünde okuyorum ve perşembe günümüz sabahtan öğleye kadar hep bilgisayarda geçiyor. Yani burada bazılarımız var öğrenmeye gelmiş, bazılarımız var sırf okulda bilgisayardan sosyal medyaya girebilmek için gelmiş, yani hava atmak için."

  Mesela okul kütüphanesinden bahsetmişsiniz; öğrencilerin buraya ne zaman gittiğine baktığınız zaman "sadece öğretmen yarın kitap okuyun gelin" dediği zaman gittiklerini ve geri kalan günlerde o kütüphanelerin ne kadar boş olduğunu göreceksiniz.

  Yazınız için de elinize sağlık diyorum, yine her zamanki gibi güzel bir konuya değinmişsiniz.

 2. Bir öğretmen olarak özellikle belirtmek isterim ki, çok güzel bir yazı olmuş.
  Kaleminize sağlık;)

 3. Eline sağlık Gökhan . Kitap daimi bir dost, ufkunu açacak ve seni yormayacak , trip yapmayacak yegane arkadaş. Ne mutlu okumayı sevenlere.

 4. Kitap okumak.. Bir çırpıda yazarın yaşantısı süresince edindiği deneyimleri, hayat derslerini öğrenebilmek.. Ne kadar da mucizevi bir şey bu..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu