Günümüzde bir çok blogger , blogspot.com alt yapısını kullanıyor hem kullanımı kolay , hem ücretsiz olması blogspot , indexlemenin hızlı olması ayrıca blogspot konusunda bir çok destek sitesinin de olması  kullanmak için bazı nedenlerden sadece bir kaç tanesi daha önceki bir yazımda blogger kullanma nedenlerim'i daha detaylı olarak yazmıştım.
 
  Evet bir çok kişi kullanıyor fakat bir çok kişi özellikle de yeni başlayan arkadaşlarımız işin teknik konusunda yetersiz kalabiliyor ilk başladığım zamanlar da ben de hiç bir şey bilmiyordum fakat zamanla her şeyi öğrendim diyebilirim.  Resimlere tıkladığınız zaman resimler büyüyecektir o şekilde daha iyi yapabilirsiniz . Blogger gerek kullanımı olsun gerekse diğer işlemleri olsun oldukça basit, belki yeni başlayan arkadaşlarımız için biraz zor gibi görünebilir ama  biraz uğraştıkları zaman eminim ki çok kolay bir şekilde yapacaklardır.
 
 

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 
 Burası çok önemli lütfen dikkat edelim öncelikle resimleri inceleyin zaten resimlere bakarak dahi yedek alma işlemini yapabilirsiniz , fakat bir yanlışlık yapmamanız için yazıları okumanızı tavsiye edelim , blogu dışa aktar seçeneğinin yanında blogu içe aktar ve blogu sil linkleri var sakın bunlara tıklamayın aksi takdirde blogunuz silinir lütfen buralara özen gösterin 
 
 

 

Blogger Yedek Alma İşlemi
 
 

Yapmanız Gerekenler

 
1. Blogger panelinize giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ayarlar , Diğer, Blogu dışa aktar seçeneğine tıklayın
 
 
Blogger Yedek Alma İşlemi
 
 
2. Blogu dışa aktar seçeneğine tıkladıktan sonra karışınıza hemen üstteki  resim gibi bir resim gelecek oradan Blogu indirin seçeneğine tıklayarak blogunuzn xml uzantılı yedeğini indirmiş olacaksınız.
 
 
 Kısaca yapmanız gerekenler ; Blogger panelinizde ayalar bölümünde, diğer ayarlar bölümünde blogu dışa aktar seçeneğine tıklayıp ,blogu indir seçeneği ile blogunuzun xml uzantısını bilgisayarınıza kaydetmeniz. Bu işlemi neden yapmalıyım derseniz diyelim ki sitenizde herhangi bir şey oldu sitenizin yedeği ile tekrar eski haline getirebilirsiniz veya blogger alt yapısını artık kullanmak istemiyorum diyorsanız , aldığınız yedek ile wordpress sistemine geçiş yapabilirsiniz
 
 

Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan yeni okyanuslar kaşfedemez

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.