Biliyorum ki bizden sonraki nesiller çok daha şanslı olacak gerek teknoloji konusunda , gerek eğitim sistemleri konusunda , gerek hayat konusunda neden derseniz benim yaşımda olanlar ve benden büyük olanların zamanın da bu kadar çok Blogger Anneler yoktu annelerimiz o zamanlar dahi bizleri büyütmek için ellerinden gelenleri yapmışlar zorluklara karşı ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlar ve yapmışlarda o zamanlar bilgisayar , internet yoktu belki , teknoloji de gelişmemişti belki günümüzdeki gibi ama biliyorum ki  her anne evladını daha iyi büyütmek ve topluma faydalı bir insan olması için ellerinden gelenin en iyisini yapmıştır. O zamanlar annelerin bilgi alabileceği bir ortam yokmuş belki ama yine de komşularına , akrabalarına sorarak daha iyi şeyler yapmaya çalışmışlar.
 
 Günümüzde artık Anneler'in her konuda bilgi alabileceği ve yeni fikirler üretebileceği ve bu fikirlerini paylaşabileceği başka annelere de faydalı olabileceği çok güzel bir yer var işte orası da Bloglar , bir de bu blogları yöneten anneler var ki elleri öpülesi anneler. Çünkü onlar çocuklarını büyütürken , topluma faydalı bir insan olarak yetiştirirken , eğitirken  neler yaptıklarını , çocuklarına nasıl davrandıklarını , çocuklarının en mutlu günlerini , üzüntülü günlerini , doğum günlerini bloglarında paylaşarak hem çocukları için yıllar sonra çok güzel bir hatıra bırakıyorlar hem de toplumdaki diğer anneler ile fikir alışverişi yapıyorlar. Bütün Blogger Anneleri gönülden tebrik ediyor. Ellerinden öpüyorum. Hem annelik , hem ev işleri , hem de blog yazmayı bir arada yapıyorlar. 
 
 Yine biliyorum ki o annelerin yani Blogger Anneler'in çocukları büyüdüklerinde çok şanslı olacaklar. Çünkü büyüdüklerinde , Anneleri kendileri için neler yapmışlar, en mutlu günlerini hepsini bilecekler. Sırf bu yüzden dahi olsa her anne veya baba en azından çocuklarının en mutlu günlerini , üzüntülü günlerini , doğum günlerini mutlaka yazmalıdır. bu ileri ki zamanlar da bir annenin veya babanın çocuğuna verebileceği en güzel hediyelerden bir tanesidir bence işte o yüzden de mutlaka her anne veya baba blog yazmalı diye düşünüyorum. Blog yazmıyorlarsa bile çocukları için günlük tutmalıdır diye düşünüyorum.
 
 Bütün Annelerin ellerinden öpüyorum. Rabbim Annelerimizi başımızdan eksik etmesin onların yokluğunu bizlere göstermesin inşallah.

 

 

 
 

 

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.