GenelKişisel

Blogger Anneler

  Biliyorum ki bizden sonraki nesiller çok daha şanslı olacak gerek teknoloji konusunda , gerek eğitim sistemleri konusunda , gerek hayat konusunda neden derseniz benim yaşımda olanlar ve benden büyük olanların zamanın da bu kadar çok Blogger Anneler yoktu annelerimiz o zamanlar dahi bizleri büyütmek için ellerinden gelenleri yapmışlar zorluklara karşı ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlar ve yapmışlarda o zamanlar bilgisayar , internet yoktu belki , teknoloji de gelişmemişti belki günümüzdeki gibi ama biliyorum ki  her anne evladını daha iyi büyütmek ve topluma faydalı bir insan olması için ellerinden gelenin en iyisini yapmıştır. O zamanlar annelerin bilgi alabileceği bir ortam yokmuş belki ama yine de komşularına , akrabalarına sorarak daha iyi şeyler yapmaya çalışmışlar.
 
 Günümüzde artık Anneler'in her konuda bilgi alabileceği ve yeni fikirler üretebileceği ve bu fikirlerini paylaşabileceği başka annelere de faydalı olabileceği çok güzel bir yer var işte orası da Bloglar , bir de bu blogları yöneten anneler var ki elleri öpülesi anneler. Çünkü onlar çocuklarını büyütürken , topluma faydalı bir insan olarak yetiştirirken , eğitirken  neler yaptıklarını , çocuklarına nasıl davrandıklarını , çocuklarının en mutlu günlerini , üzüntülü günlerini , doğum günlerini bloglarında paylaşarak hem çocukları için yıllar sonra çok güzel bir hatıra bırakıyorlar hem de toplumdaki diğer anneler ile fikir alışverişi yapıyorlar. Bütün Blogger Anneleri gönülden tebrik ediyor. Ellerinden öpüyorum. Hem annelik , hem ev işleri , hem de blog yazmayı bir arada yapıyorlar. 
 
 Yine biliyorum ki o annelerin yani Blogger Anneler'in çocukları büyüdüklerinde çok şanslı olacaklar. Çünkü büyüdüklerinde , Anneleri kendileri için neler yapmışlar, en mutlu günlerini hepsini bilecekler. Sırf bu yüzden dahi olsa her anne veya baba en azından çocuklarının en mutlu günlerini , üzüntülü günlerini , doğum günlerini mutlaka yazmalıdır. bu ileri ki zamanlar da bir annenin veya babanın çocuğuna verebileceği en güzel hediyelerden bir tanesidir bence işte o yüzden de mutlaka her anne veya baba blog yazmalı diye düşünüyorum. Blog yazmıyorlarsa bile çocukları için günlük tutmalıdır diye düşünüyorum.
 
 Bütün Annelerin ellerinden öpüyorum. Rabbim Annelerimizi başımızdan eksik etmesin onların yokluğunu bizlere göstermesin inşallah.

 

 

 
 

 

 

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Amin. Gerçekten şimdiki anneler çok şanslı. Eskiden bir çok anne çocuğunun ne zaman doğduğunu bile kaydedemiyormuş. Seni sonbaharda yazın doğurdum diyorlarmış. Şimdi nerdeyse günü gününe kaydedip deneyimlerimizi paylaşma imkanına sahibiz.

 2. Çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızı okurken duygulandım. Bir anne olarak teşekkür ediyorum..Sevgiler..

 3. Ben bayıldım ya bu yazınıza . :)
  Bir anne olarak ve taze blogger anne olarak çok teşekkür ediyorum .
  Çok ama çok duygu yüklü…
  Allah anneleri ve çocukları hiç ama hiç ayırmasın.
  Sevgiler .

  1. Bütün anneler çok değerli ve kutsaldır benim için Rabbim annelerimizi başımızdan eksik etmesin

 4. Bir nevi günlük oluyor çocuklar için bloglarımız. Umarım büyüdüklerinde okur ve ebeveyn olmanın artı ve eksilerini daha kolay kavrarlar.

  Ben geriye dönüp kendim için okumayı da çok seviyorum. İnsan öyle çabuk unutuyor ki geçmiş günleri.

  1. Elif abla kesinlikle çok güzel bir şey yapıyorsunuz bir anne olarak siz blogger anneleri gönülden kutluyorum. Çocuklarınızın hem topluma faydalı bir birey olarak yetiştirirken aynı zaman da onların çocukluk dönemlerinde neler yaptığını yazmanız çok güzel bir duygu belki de ileride çocuklarınıza vereceğiniz en güzel hediyelerden bir tanesi bu olacak

 5. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Şimdiki anneler de çocuklar da çok şanslı. Şahsen ben de isterdim annem benimle ilgili günlük tutsun. Anılarımı biriktirsin. Çok duygulandırırdı beni anneciğimin kaleminden çocukluğumu okumak. İnşallah bizim evlatlar bu duyguyu yaşayacak. Anneleri onları büyütürken ne zorluklar yaşamış, ne hissetmiş. Çok anlamlı bir gelecek hediyesi çocuklarımıza. Allah kıymet bilen evlat eylesin onları…

  1. Açık söylemek gerekirse bende çok isterdim. Küçüklüğümü daha iyi bilmek ama kısmet değilmiş, ama sizin çocuklarınız bu konuda çok şanslılar eminim ki çocuklarınız büyüdüklerinde kendileri için yazılmış böyle güzel bilgileri en güzel şekilde okuyacak ve kıymet bileceklerdir.

 6. Anneler çok değerlidir gerçekten.Boşuna annelerin ayaklarının altı cennettir dememişler.Bu tür bloglar çok faydalı oluyor.Çoğu annelerin derdine derman oluyorlar.Örneğin çeşitli çocuk hastalıklarının çözümünğ yazıyorlar ve diğer hasta çocukların nasıl yol izlemesini gerektiğini gösteriyorlar.Bence bu platformda çok değerliler.Güzel konuya değinmişsin kardeşim.

  1. Kesinlikle… Anneler çok değerlidir. Evet bu tür bloglar özellikle yeni anne olmuş insanlar için çok faydalı oluyor bence de , teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu