İş yerine gidip gelirken motosiklet ile gidip geliyorum çünkü dolmuşla gidip gelmeyi çok sevmiyorum. Nedeni ise dolmuşta insanların erkek kadın fark etmiyor, başkalarının dedikodusunu yapmaları. İnsanların hiç işleri güçleri yok, kim ne yapmış, kimin kızı kimin oğluyla sevgiliymiş dolmuşta hepsi gün yüzüne çıkıyor. Nasıl olduğunu bile anlamadığım bir şekilde trafik cezası geldi.

Elimden geldiği kadar trafik kurallarına uymaya çalışıyorum. Bugüne kadar acele işim olsa kesinlikle kırmızı ışıkta hiç geçmedim. Çünkü bu bana göre her şeyden önce kul hakkı yemektir. Başkasının hakkı olan yoldan, hakkım olmadan geçmek bana göre kul hakkıdır.

Belki bazılarına göre saçma gelebilir ama benim kişisel düşüncem bu şekilde. Ayrıca bu yazıyı yazma nedenlerimden bir tanesi de naçizane genç arkadaşlara hızlı gitmemeleri konusunda tavsiye de bulunmak istiyorum. Çünkü Türkiye Nüfusu’nun büyük bir bölümü gençlerden oluşuyor ve gençler bazen farkında olmadan hız yapabiliyorlar.

Her neyse geçen gün yine motosiklet ile iş yerine giderken, tam ben geçerken yeşilden tekrar kırmızı ışığa geçiyordu ne yalan söyleyeyim ben geçerken de kırmızı yandı sanırım tam göremedim ama öyle olmuş, hatta o an aklıma geldi çünkü orada kameralar var, bu şekilde geçtim diye bana ceza gelir diye aklıma gelmişti. Tam düşündüğüm gibi oldu. Çünkü, bugün trafik idari para cezası karar tutanağı tebligatı geldi. Kırmızı ışıkta geçtim diye 92 lira trafik cezası geldi.

Kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar

Trafik İdarei Para Cezası Karar Tutanağı

Allah’a şükürler olsun ki o gün geçerken sokakta kimse yoktu kaza falan yapmadım. O yüzden 92 lira çok gözüme görünmüyor açıkçası en azından bundan sonra daha dikkatli olurum.
İlginizi Çekebilir : İlk Kpss Sınavım

Buradan küçük bir bilgi vermek istiyorum. Trafik cezası tebligat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yatırırsanız eğer size gelen cezanın % 75‘ ini ödüyorsunuz, yani % 25 peşin ödeme indirimi kazanmış oluyorsunuz. Bilmeyen arkadaşları bilgilendirmek istedim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.