Pazar günü (20 Kasım 2016 Saat 10:00 ) yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına bende girdim ve girdiğim ilk kpss sınavıydı. Arkadaşımın ısrarı üzerine sınav ücretini yatırdıktan sonra diğer işlemleri yaptırmıştım. Bunun üzerine sıra sınav tarihinin yaklaşması oldu her neyse gün geldi çattı sınava girdim. Arkadaşlarımın sınav yerleri ilçe dışında çıkarken benim sınav yerim bana bir kaç km uzaklıkta olan Altınçağ mahallesinde çıktı.
  

Sınav Başladı

 Sınav saatinden önce oradaydım fakat biraz kalabalık olmasından dolayı ve içeriye girerken didik didik arandığımız için sınıfa 5 – 10 dk geciktim. Kodlamaları yaptığımda saat 10: 15 geçiyordu dolayısıyla 15 dk geç başlamış oldum. Sınava başladıktan sonra Türkçe soruları bana çok kolay geldi fakat bazı soruları anlayabilmek için iki defa okuduğum sorular oldu o yüzden Türkçe bölümünde biraz fazla zaman geçirdim.

Zaman Gittikçe Daralıyordu

Başka günlerde zaman hiç geçmez ama nedense sınavlarda zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum zaman su gibi akıp gidiyor 😐 bazı soruları hiç okumadan işaretlediğim halde ilk 60 soruyu bitirip işaretlediğim de 40 dk zaman kalmıştı ve daha 60 tane soru vardı.  30 tane soru cevapladığım da sınav görevlisi; sınavın bitmesine 10 dk kaldı dedi son 30 tane soruyu direk hiç bakmadan salladım.
 Bu benim ilk kpss sınavına girişimdi ne yalan söylim soruların bazıları özellikle de Türkçe bölümünde ki ve genel kültür bölümündeki soruların bazıları kolaydı ama ben yapamadım o ayrı bir şey çünkü yıllardır hiç ders çalışmadım elbette bu bir bahane değil belki klasik olacak ama ben hem arkadaşlarımın ısrarı üzerine hem de kendimi denemek için girdim. Çok yüksek bir puan gelir mi? bilmiyorum belki bir bakarsınız güzel bir puan gelmiş, bir de bakarsınız belki barajı bile geçememişim hayırlısı olsun.

Düşüncelerim.

Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; eğer gerçekten çalışarak sınava girenler güzel puanlar alacaklardır. Rabbim herkesin kalbine göre versin inşallah, herkes hak ettiği puanları alır inşallah.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.